Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anders Rowe Instagram / andersrowe111 / Na zdjęciu: Anders Rowe

Żużel. Fogo Unia Leszno zakontraktowała utalentowanego Brytyjczyka. Będzie się szkolił w 2. lidze

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
18-letni Anders Rowe nowym zawodnikiem Unii Leszno. Młody żużlowiec z Wielkiej Brytanii został potwierdzony przez Polski Związek Motorowy do startów w 2. lidze, gdzie będzie reprezentował rezerwy Unii - Metalika Recycling Kolejarza Rawicz.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Anders Rowe dotąd ścigał się głównie na brytyjskich torach. W zeszłym roku regularnie zbierał doświadczenie w Championship (drugi poziom rozgrywkowy) i National League (trzeci poziom). Mimo zaledwie 17 lat, Rowe był jednym z najbardziej zapracowanych zawodników. Łącznie pojechał w 82 imprezach, co uplasowało go na 8. miejscu w rankingu najbardziej zapracowanych zawodników na świecie w 2019 roku.

W tym roku miał się ścigać też w Premiership, w barwach Swindon Robins, ale jak już wiadomo, sezon ligowy w Wielkiej Brytanii został odwołany. Angaż w lidze polskiej to szansa dla młodego żużlowca, żeby chociaż trochę pojeździć i nie zmarnować zupełnie sezonu. Sprzęt Rowe'a jest już w Polsce. On sam ma się zjawić tutaj jeszcze w tym tygodniu.

Rowe to m.in. brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii do lat 19. Na koniec zeszłego sezonu pokazał się ze świetnej strony w meczu towarzyskim z Danią, gdzie zdobył 9 punktów i 3 bonusy.

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz sezon rozpocznie w sobotę 1 sierpnia, wyjazdowym spotkaniem z Wilkami Krosno. Zespół w tym roku odjedzie 10 meczów ligowych. 

Zobacz także:
- Składy na mecz Eltrox Włókniarz - Fogo Unia
Oglądają mecze 20 metrów nad ziemią. Mówią o nich Niemcy, Amerykanie chcą nagrać materiał

ZOBACZ WIDEO Leigh Adams mu pomógł. Dzięki niemu junior Fogo Unii Leszno wie więcej

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL