Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicki Pedersen, za jego plecami Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Nicki Pedersen, za jego plecami Emil Sajfutdinow.

Żużel. Alarm w Grudziądzu. Pedersen mocno posiniaczony, a GKM czeka mecz o życie!

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Po groźnym upadku w gnieźnieńskiej rundzie TAURON SEC, Nicki Pedersen ma mocno poobijane ramię i szyję. Nie wiadomo czy wystąpi w bardzo ważnym meczu PGE Ekstraligi, w którym MrGarden GKM Grudziądz podejmie Moje Bermudy Stal Gorzów.

Do upadku doszło w 7. wyścigu 3. rundy TAURON SEC. Nicki Pedersen nie opanował motocykla i wjechał w Andrieja Kudriaszowa. Po groźnej kraksie Duńczyk przeprosił Rosjanina i udał się na badania do rybnickiego szpitala. 

Lekarze nie stwierdzili co prawda złamania żadnej z kości, jednakże - jak podał team zawodnika - Pedersen ma mocno posiniaczone ramię i szyję. Przez kilka dni będzie musiał okładać je lodem.

3-krotny Indywidualny Mistrz Świata winą za upadek obarcza zły stan gnieźnieńskiej nawierzchni. W mediach społecznościowych skwitował raport o swoim stanie zdrowia wymownym #ShitPreparedTor (dosłownie #Gó***aniePrzygotowanyTor).

Nie wiadomo więc czy Duńczyk będzie w stanie wystartować w niedzielnym meczu PGE Ekstraligi MrGarden GKM Grudziądz - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duńczyk nie prezentuje co prawda w tym sezonie najwyższej formy w karierze, jednak jego absencja byłaby sporym ciosem dla drużyny Roberta Kempińskiego. Nadchodzące spotkanie ma przecież ogromne znaczenie dla obu drużyn - przegrani będą musieli definitywnie porzucić marzenia o tegorocznych play-offach.

Przypomnijmy, że gnieźnieńskie zawody wygrał Robert Lambert, który tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej TAURON SEC. Brytyjczykowi na podium towarzyszyli Timo Lahti i Grigorij Łaguta.

Czytaj także:Madsen kocha pojedynki ze Zmarzlikiem
Czytaj także:Komunikat GKSŻ: obsada sędziowska meczów eWinner 1. Ligi i Złotego Kasku. Nowy termin MPPK

ZOBACZ WIDEO Pierwszy i ostatni rok w Unii. Jak nie będą go chcieli, poszuka innego klubuTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy MRGARDEN GKM pokona Moje Bermudy Stal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (38):

Wszystkie komentarze (38)

Komentarze (38)

×
    Wszystkie komentarze (38)
    PRZEJDŹ NA WP.PL