Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Julia Chomska, Stanisław Chomski WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Julia Chomska, Stanisław Chomski.

Żużlowy Twitter płonie po meczu w Grudziądzu. Reporter broni sędziego, a Chomska swojego taty

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
Dawno nie mieliśmy tak kontrowersyjnego spotkania w PGE Ekstralidze. Moje Bermudy Stal i MRGARDEN GKM dostarczyły ogromnych emocji, choć niestety nie do końca pozytywnych.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Dyskusje dotyczące tego meczu rozgorzały w mediach społecznościowych już przy siódmej gonitwie, w której doszło do groźnego upadku Andersa Thomsena. Internauci ostro debatowali o tym, czy z powtórki wyścigu powinien być wykluczony gorzowski Duńczyk, czy jego rodak z MrGarden GKM-u GrudziądzNicki Pedersen.

- Oby nic się Andersowi nie stało i mógł pojechać dalej. Pedersen do wykluczenia - twierdził Karol Cześnik. - Jak Zmarzlik tak zamknął Golloba w tym samym miejscu, gdy był jeszcze juniorem to wszyscy piali że taki jest żużel i tak się jeździ. Jak Pedersen zamyka Thomsena, który wpycha się na siłę i odkręca mu manetkę to jest bandytą - ripostował z kolei Kuba Wierucki.

Napięcie stopniowo wzrastało z każdą kolejną kontrowersją na torze. Internauci nie zgadzali się z werdyktem sędziego również po wykluczeniu Nielsa Kristiana Iversena. - Iversen jedzie swoim torem jazdy. Buczkowski swoim. Pierwszy łuk i powtórka w czterech, ale jednak nie - napisał reporter stacji Eleven Sports Maciej Markowski. Jego opinia spotkała się ze sporą aprobatą.

ZOBACZ WIDEO Pierwszy i ostatni rok w Unii. Jak nie będą go chcieli, poszuka innego klubu

Kiedy jednak doszło do całkowitego załamania się sytuacji pogodowej i arbiter stracił panowanie nad przebiegiem meczu, to właśnie Markowski jako jeden z niewielu stanął w obronie Remigiusza Substyka. - Praca sędziego. Najgorszy zawód świata. Przez półtorej godziny napierdziela ci nad głową sześć osób (po trzy z obu stron), a musisz podjąć jakąś decyzję. Nie chcesz skrzywdzić żadnej ze stron, ale i tak ciągle dostajesz po głowie od jednej z nich - napisał w zamieszczonym przez siebie tweecie.

Z opinią reportera nie zgodziła się jednak znana psycholog sportu Julia Chomska. -Sądzę, że trener ma gorzej - odpisała Markowskiemu. Chyba nie trzeba nadmieniać, że jedną z najbardziej krytykowanych osób po niedzielnym spotkaniu był Stanisław Chomski - szkoleniowiec Moje Bermudy Stali Gorzów i ojciec pani psycholog.

Czytaj także: Buczkowski nie chodzi z kaczkami siku
Czytaj także: Substyk odsunięty od sędziowania

Która funkcja jest trudniejsza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (41):

Wszystkie komentarze (41)

Komentarze (41)

×
    Wszystkie komentarze (41)
    PRZEJDŹ NA WP.PL