Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janusz Kołodziej WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej

Żużel. Znamy obsadę finału IMP w Lesznie

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Znamy już obsadę finału indywidualnych mistrzostw Polski, który zaplanowano na 7 września w Lesznie. Uczestników turnieju wyłonił poniedziałkowy Złoty Kask w Bydgoszczy.

O obsadzie finału zadecydował turniej Złotego Kasku. Pewnych startu w Lesznie było ośmiu najlepszych żużlowców ubiegłorocznego finału: Janusz Kołodziej, Bartosz ZmarzlikMaciej Janowski, Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Patryk Dudek, Maksym Drabik i Dominik Kubera.

Do tego grona miała dołączyć czołowa ósemka poniedziałkowych zawodów w Bydgoszczy. W niej znalazło się wielu żużlowców, którzy byli już pewni udziału w finale IMP.

Dzięki dobrej postawie w finale Złotego Kasku 7 września w Lesznie pojadą Paweł Przedpełski, Krzysztof Kasprzak, Kacper Woryna i Jarosław Hampel.

Ponadto awans uzyskali żużlowcy, którzy zajęli kolejne miejsca w IMP 2019 i Złotego Kasku 2020. Stawkę tegorocznego decydującego turnieju mistrzostw Polski w Lesznie uzupełnili Norbert Kościuch, Krystian Pieszczek (9 i 10 miejsce finału IMP 2019) oraz Bartosz Smektała i Szymon Woźniak (9 i 10 miejsce finału ZK 2020). 

Tytułu indywidualnego mistrza Polski bronił będzie Janusz Kołodziej.

Zobacz także:
Prezes Stali: Może wtedy będzie trzeba trzasnąć drzwiami
Działacz GKM-u: To my zostaliśmy skrzywdzeni!

ZOBACZ WIDEO Zmarzlik dalej w Stali? Jak się prezes uprze, to zostanieTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • titanic Zgłoś
  To będzie pasjonujący turniej.Który to już raz Zmarzlik będzie próbował zdobyć Czapkę Kadyrowa.Chociaż jest Mistrzem Świata to obawiam się ,że dopóki jeździ król Janusz
  Czytaj całość
  Kołodziej (IMP 2005,2010,2013,2019) Bartek nie zdobędzie tego tytułu.W zeszłym roku to jak Kołodziej rozegrał pierwszy wiraż to prawdziwa poezja żużla! A więc czas na piąty tytuł.Bartek jest w super formie ale jak będzie to zobaczymy.
  • seven2 Zgłoś
   4 zawodników Unii w finale.Pięknie :)
   • malin1976 Zgłoś
    Nie ma Chleba i Runyego więc można obejrzeć .bo tutaj jest prestiż a nie w jakiimś kasku od którego leśne dziadki uzależnili możliwość startu w wilekich imprezach bo wszyscy mieli
    Czytaj całość
    ten kas gdzieś .
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL