Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anders Thomsen i Szymon Woźniak WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Anders Thomsen i Szymon Woźniak

Żużel. Leszek Demski ocenił Remigiusza Substyka. Szef sędziów nie ma wątpliwości: Stal została skrzywdzona [RANKING]

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Pierwszy raz w tegorocznym rankingu mamy najniższą ocenę dla arbitra. Otrzymuje ją Remigiusz Substyk za mecz w Grudziądzu. Sędzia ewidentnie skrzywdził zespół z Gorzowa, a później nie potrafił zapanować nad nawierzchnią.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Betard Sparta Wrocław - PGG ROW Rybnik. Mecz prowadził Michał Sasień. - Trudna sytuacja była już w wyścigu otwarcia. Mieliśmy sporo dyskusji, czy Kacper Woryna dotknął taśmy jako pierwszy, ale żaden zapis wideo tego w stu procentach nie potwierdza. Nie można zatem mówić o błędzie arbitra. Pozostałe wydarzenia na torze sędzia ocenił prawidłowo. Wszystkie ostrzeżenia, które zostały przyznane, należały się zawodnikom - komentuje szef sędziów Leszek Demski. OCENA: 6.

RM Solar Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin. Mecz prowadził Krzysztof Meyze. - Bardzo dobry mecz arbitra. W pierwszym biegu ostrzeżenie za nierówny start otrzymał Matej Zagar. Ósmy wyścig to ostrzeżenie dla Jarosława Hampela, a w 14. dla Grigorij Łaguty. Wszystkie te decyzje były prawidłowe. Najwięcej kontrowersji wzbudziła żółta kartka dla Mikkela Michelsena, ale nie mówiłbym tutaj o błędzie - podkreśla Leszek Demski. OCENA: 6.

MrGarden GKM Grudziądz - Moje Bermudy Stal Gorzów. Mecz prowadził Remigiusz Substyk. - O tym spotkaniu zostało już chyba powiedziane wszystko. Sędzia popełnił dwa błędy. Anders Thomsen nie zasłużył na wykluczenie, bo sprawcą kolizji był Nicki Pedersen. To zawodnik gospodarzy zmieniał tor jazdy, a gorzowianin jechał swoje. Błąd mieliśmy również w ocenie upadku Krzysztofa Buczkowskiego i Nielsa Kristiana Iversena. Arbiter wykluczył żużlowca gości, który nie popełnił żadnego faulu. Ten bieg należało powtórzyć w pełnym składzie - tłumaczy Demski.

Do wydarzeń na torze należy dodać brak skuteczności w pracach nad torem po opadach deszczu, które doprowadziły do tego, że zawody mocno się przeciągnęły. Co gorsza, żużlowcy nie wyjechali już na tor i mieliśmy skandal. OCENA: 1.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi 2020:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Piotr Lis35,67
2.Paweł Słupski25,50
3.Krzysztof Meyze65,25
Michał Sasień45,25
5.Remigiusz Substyk54,60
6.Artur Kuśmierz33,67


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Zobacz także:
Tuner Bartosza Zmarzlika pisze o żenadzie!
U Brytyjczyka nie doszło do złamań

ZOBACZ WIDEO Niebezpieczne upadki w meczu GKM - Stal! Kronika 7. kolejki PGE EkstraligiCzy zgadzasz się z ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

 • schmeichelGKM Zgłoś
  Panie Leszku, proszę nie zmieniać co chwilę zdania. W analogicznej sytuacji, gdzie w meczu Falubaz Włókniarz z tego roku, po zewnętrznej wyprzedzał Protas Lindgrena, widać że Lindren
  Czytaj całość
  tak samo jak Pedersen jedzie na prostej do płotu i Protas tak samo jak Thomsen zachacza Lindgrena. I w tamtej sytuacji mówił Pan że prawidłowo wykluczenie Protasa, a tu inaczej bo to Pedresen? Dodam że nie jestem fanem Pedersena w Grudziądzu. Ale proszę o konsekwentnie się wypowiadać. Poza tym racja dla tych co pisali że regulamin powinien być zmieniony i powtórka w 4.
  • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś
   Każdy obiektywny, normalnie myślący kibic widział, że Stal została skrzywdzona.
   • Nίghtmare Zgłoś
    i siem s tobom bzuhomufco demski nie zgadzam. i odnoszem wrażenie rze powinienes pujść na szkolenie do jakiegoś opcokrajowca co by ci wytłumaczył zasady żużla. i nawet siem nie zgodzem
    Czytaj całość
    co do Substyka bo jedynym błendem jaki zrobił to nieogłoszenie walkowera dla Stali bo siem stali należał regulaminowo co zreszta pare tygodni temu także nie zrobił sendzia Słupski a powinien - olał regulamin i tesz powini go zawiesić
    Wszystkie komentarze (24)

    Komentarze (24)

    ×
     Wszystkie komentarze (24)
     PRZEJDŹ NA WP.PL