Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Janowski WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Maciej Janowski

Żużel. Fakty i liczby. Janowski z 300 zwycięstwami w PGE Ekstralidze, Bjerre przekroczył 1000 biegów

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Już 300 razy mijał linię mety na pierwszym miejscu w PGE Ekstralidze Maciej Janowski. 1000. start w niej nie wyszedł najlepiej Kennethowi Bjerre. W faktach i liczbach raz jeszcze odnotowujemy rekord wszech czasów Piotra Protasiewicza.

Fakty i liczby, czyli statystyczna pigułka po 6. i 7. rundzie PGE Ekstraligi.

***

4 - tyle razy PGG ROW Rybnik skorzystał z zastępstwa zawodnika za Andrzeja Lebiediewa. Beniaminek zastąpił go w sumie w 16 biegach, zdobywając w nich 34 punkty. Sztab szkoleniowy zastępował Łotysza głównie rezerwami w postaci Roberta Lamberta (15 razy i zawsze punktował). Raz jako "zz-tka" pojechał jeszcze Kacper Woryna i to był akurat ten jeden bieg, w którym Rekiny nie zdobyły punktu.

9 - tyle biegów odbyło się w feralnym niedzielnym spotkaniu MrGarden GKM Grudziądz - Moje Bermudy Stal Gorzów. Zostało ono przerwane przy stanie 29:25 dla gospodarzy, a głosom po jego zakończeniu nie ma końca. Kontrowersje torowe, sędziowskie i trenerskie, a w ostatnich godzinach prezesowskie wciąż są.

ZOBACZ WIDEO Niebezpieczne upadki w meczu GKM - Stal! Kronika 7. kolejki PGE Ekstraligi

50 - dla Mikkela Michelsena i Pawła Miesiąca mecz 6. rundy przeciwko grudziądzanom był pięćdziesiątym w karierze w PGE Ekstralidze.

57 - tyle meczów ekstraligowych poprowadził Remigiusz Substyk, który po wspomnianym meczu GKM - Stal został decyzją władz polskiego żużla odsunięty od ich prowadzenia do końca sezonu 2020. Substyk w najwyższej lidze debiutował za pulpitem w 2012 roku.

100 - granicę tylu punktów zdobytych na ekstraligowych torach przekroczył niedawno Wiktor Lampart. Junior Motoru Lublin ma ich na ten moment w dorobku 102.

200 - spotkanie przeciwko gorzowianom było dwusetnym na najwyższym ligowym poziomie w naszym kraju dla Kennetha Bjerre. Duńczyk debiutował w 2006 roku.

200 - podczas ostatniego spotkania w Grudziądzu barierę tylu zdobytych punktów w PGE Ekstralidze przeskoczyli dwaj jeźdźcy Stali: Rafał Karczmarz i jadący jako "gość" Jack Holder. Obydwaj mają na koncie dokładnie 201 "oczek".

300 - zwycięstwo w biegu nominowanym starcia z ROW-em było jubileuszowym trzysetnym dla Macieja Janowskiego w polskiej lidze w karierze. Kapitan Betard Sparty Wrocław odjechał dotąd 1085 wyścigów.

320 - tyle spotkań na najwyższym szczeblu w Polsce ma za sobą Adrian Miedziński.

500 - drugi start w miniony piątek we Wrocławiu był pięćsetnym dla Troya Batchelora w Ekstralidze w życiu. Australijczyk debiutował w niej w 2007 roku.

512 - było już o tym mówione wielokrotnie w ostatnim czasie, lecz nie odbierajmy sobie przyjemności z odnotowania raz jeszcze rekordu wszech czasów polskiej ligi w liczbie meczów w wykonaniu Piotra Protasiewicza. Gratulujemy!

1000 - tysięczny start w spotkaniu polskiej elity nie był zbyt udany dla Bjerre. Duński zawodnik podczas meczu w Lublinie w ramach 6. rundy w tym właśnie biegu został wykluczony za otrzymanie drugiego ostrzeżenia od arbitra.

1200 - tyle punktów dokładnie zdobył w PGE Ekstralidze Piotr Pawlicki. Kapitan leszczyńskich Byków startuje w niej nieprzerwanie od 2012 roku.

1700 - mijając linię mety na drugim miejscu w czwartym biegu spotkania z RM Solar Falubazem Zielona GóraEmil Sajfutdinow dobił do granicy tylu zdobytych punktów na polskich salonach. Rosjanin, który debiutował w roku 2006, ma ich w dorobku dokładnie 1703.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Mistrz Zmarzlik dorzucił kolejny skalp do bogatej kolekcji. Czego mu jeszcze brakuje?
Marek Grzyb napisał list do prezesa PGE Ekstraligi. Chce okrągłego stołu!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy pamiętasz początki kariery Kennetha Bjerre w polskiej lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL