Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Kasprzak WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak

Żużel. Dla Kasprzaka i Iversena najwyższy czas na pobudkę. Cierpliwość ma swoje granice [KLUCZE DO MECZU]

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
W piątek żużlowy klasyk w PGE Ekstralidze. Fogo Unia Leszno podejmuje Moje Bermudy Stal Gorzów. Problem jednak w tym, że spotyka się najlepsza i najsłabsza obecnie drużyna w lidze. Goście ciągle szukają przełamania.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Dorobek punktowy Moje Bermudy Stali Gorzów wciąż wskazuje zero, a odbudowaniu drużyny nie sprzyja kalendarz. W najbliższej kolejce podopieczni Stanisława Chomskiego mają na rozkładzie mistrzów Polski. Gościom niezwykle ciężko będzie o korzystny wynik. Z drugiej jednak strony to idealna szansa dla Krzysztofa Kasprzaka i Nielsa Kristiana Iversena na odbudowanie się.

Szczególnie pierwszy z nich może mieć z piątkowym meczem spore nadzieje. Leszno to jego dom. To na tym torze Kasprzak się wychował. Poza tym w lidze jedzie fatalnie, ale w ostatnich zawodach indywidualnych dawał promyczek nadziei na lepsze jutro. W poniedziałkowym Złotym Kasku zajął trzecie miejsce. To już coś.

W przypadku Iversena trudno o takie pozytywne symptomy, jednak Duńczyk musi zdawać sobie sprawę, że cierpliwość trenera i działaczy wreszcie się kiedyś skończy. Na razie jest cieniem samego siebie. Stanisław Chomski konsekwentnie na niego stawia i pomaga mu się odbudować. Pytanie, czy Iversen skorzysta z pomocnej dłoni wyciąganej w jego stronę.

Swoją drogą Stal musi być gotowa na naprawdę zmobilizowaną Fogo Unię Leszno. W ostatnim meczu przeciwko RM Solar Falubazowi Zielona Góra niewiele brakowało, a mielibyśmy potężną niespodziankę. Mistrzowie ostatecznie wyszli górą z tego pojedynku, ale z pewnością wyciągną wnioski z tej lekcji. Wtedy przespali początek zawodów i musieli ostro gonić wynik. To też wskazówka dla Stali, że mocarna Fogo Unia wcale nie jest nie do ruszenia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel. PGE Ekstraliga. Zmiany w terminarzu. Cztery mecze przełożone!

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. PGG ROW - Eltrox Włókniarz. Zbyt późne przebudzenie Lamberta. "Lwy" lepsze od "Rekinów" [RELACJA]

ZOBACZ WIDEO Zmarzlik dalej w Stali? Jak się prezes uprze, to zostanieCzy Krzysztof Kasprzak przełamie się w meczu z Fogo Unią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • MarekGorzów Zgłoś
  Chłopaki powoli wracają do formy, jeszcze niejednemu napsują krwi. Brawo Staleczka
  • Mat1987 Zgłoś
   57:33 - ROW rozgromiony, 55-35 - Stal się postawiła.. cienka ta granica.
   • undisputed Zgłoś
    Jeśli mamy szukać punktów to tylko u siebie i nie , każdym. Jeszcze mamy Lublin, Rybnik. Trzeba się ratować jeśli tu dostaniemy baty to pojedziemy na Bermudy. Wydaje mi się że w klubie
    Czytaj całość
    jest kwas bo przecież tych zawodników stać jest na robienie fajnych punktów. Ewidentnie widać że obniżyli loty. Kasę mają na sprzęt, prowadzić motor potrafią, nie są laikami. To nie są amatorzy a jada jak amatorzy bynajmniej do ostatnich dwóch meczów. Muszą wygrać mecze u siebie aby nie spaść. Przeważnie Gorzów tragedii w Lesznie nie robił.... Jak będzie remis to fajnie a jak wygrają to nic nowego się nie zdarzy. Mam nadzieję że dziś nastąpi jakieś przełamanie
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL