Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael Wojciechowski z lewej WP SportoweFakty / Romuald Rubenis / Na zdjęciu: Rafael Wojciechowski z lewej

Żużel. Rafael Wojciechowski mówi "pas". Zapowiedział rezygnację z funkcji menedżera!

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Rafael Wojciechowski chce się bardziej zaangażować w sprawy biznesowe w Starcie Gniezno. Wobec tego po bieżącym sezonie zamierza zrezygnować z funkcji menedżera. Przyznaje również, że już nieco się wypalił.

Rafael Wojciechowski jest jedną z osób, dzięki którym żużel w Gnieźnie powstał z kolan. Od 2016 roku sprawuje funkcję menedżera Startu Gniezno. Teraz zdradza, że jego czas na tym stanowisku powoli dobiega końca.

- Mogę dzisiaj powiedzieć, że ostatni rok jestem menedżerem sportowym. Chciałbym godnie poprowadzić tę drużynę do końca sezonu. Zostałem przewodniczącym rady nadzorczej spółki akcyjnej SKS Start Gniezno S.A., a prezesem zarządu jest Piotr Mikołajczak. Jako przewodniczący od dłuższego czasu prowadziłem rozmowy z różnymi inwestorami. Moim celem jest to, aby zbudować coś może na podobny kształt Leszna - znaleźć takich inwestorów, którzy zaangażują się w spółkę na tyle mocno, że będą takimi solidnymi kolumnami pod te podwaliny szykowane pod ekstraligę - mówi Wojciechowski.

Teraz priorytetem jest zebranie odpowiednich środków pieniężnych dla spółki. - Myślę, że potrzebujemy około dwóch lat, by zebrać jakiś większy kapitał i myśleć o większych sukcesach w ekstralidze. Głównie przez to, że koronawirus zaskoczył całe środowisko żużlowe - także i nas mocno sponiewierał. Wszystko udało się jednak wdrożyć na odpowiednie tory. Powstała spółka akcyjna i w tej chwili trwa akcja, w ramach której już zebraliśmy dość duży kapitał - dodaje. 

ZOBACZ WIDEO Pojedynek Pawlickiego ze Zmarzlikiem, pogoń Woffindena i nie tylko. Kronika 8. kolejki PGE Ekstraligi

Na razie udało się zgromadzić nieco ponad 300 tysięcy złotych. - Pierwsi inwestorzy wpłacają pieniądze. Jestem im bardzo wdzięczny, bo dotrzymują słowa. Uważam, że także ich nie zawiodę. Zrobię wszystko, byśmy na koniec sezonu mogli sobie wyznaczyć politykę na najbliższe dwa lata. Taką, która zadowoli nas wszystkich, abyśmy w przyszłości mogli myśleć o awansie do ekstraligi i sukcesach w najlepszej lidze świata - podkreśla Wojciechowski. 

Wyjawia jednocześnie, że chciałby, by pałeczkę na stanowisku menedżera/trenera przejął od niego prawdziwy znawca. - Jeżeli spółka akcyjna zdobędzie na tyle duży kapitał, że będziemy mogli to odpowiednio poukładać w klubie, to chciałbym tutaj prawdziwego fachowca. Trenera, który zajmie się szkółką i pierwszą drużyną - zaznacza.

Nie ukrywa też, że bycie menedżerem już nieco go wymęczyło. - Trzeba sobie powiedzieć jednoznacznie, że przez te wszystkie lata już troszkę wypaliłem się w roli menedżera sportowego. Ten stres i nerwy nie są już mi tak bardzo potrzebne. Na pewno będę przekazywał swoją wiedzę. Jak jednak powiedziałem, chciałbym zająć się inwestorami i osobami, które zaangażowały się w projekt spółki akcyjnej. Razem z nimi chciałbym budować siłę Startu Gniezno - stwierdza.

Okazuje się, że z roli menedżera czerwono-czarnych chciał zrezygnować wcześniej. - Już w zeszłym roku obiecałem żonie, że tamten będzie ostatnim w roli menedżera, więc niczego nie mogę być pewny. Powiem jednak szczerze, że taka decyzja musi kiedyś zostać podjęta. Myślę, że czym prędzej powiem o niej publicznie, tym łatwiej będzie mi dotrzymać słowa i nie dać się skusić na kolejny rok. Ja z klubu się nie wycofuję. Nigdzie nie odchodzę. Zawsze będzie mi on bliski - podsumowuje Rafael Wojciechowski.

Czytaj także:
W Szwecji wyłoniono najlepszego juniora. Triumf Woentina

- Robert Kempiński wyjaśnia zmianę Przemysława Pawlickiego już po jednym wyścigu. Do Rybnika pojedzie nowy zawodnik

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Rafael Wojciechowski jest dobrym menedżerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

 • MOTOR Zgłoś
  Rafael Wojciechowski vel krawężnik - będzie nam ciebie brakowało.
  • Marobyd Zgłoś
   godny następca jest już znany :))
   • ByczaKrólowa18X Zgłoś
    Ambitne cele muszą nieść za sobą równie ambitne środki. Jeżeli w Gnieźnie pozwalają na to, aby nazwa drużyny nie mieściła się w jednej linii w programie, to lepiej darować sobie
    Czytaj całość
    elitę. Ogólnie zauważam tę smutną tendencję do upokarzania nazw klubów dodając nazwy firm. Czy o to chodzi? Na tym polega miłość do żużla, czy jakiejkolwiek innej dyscypliny sportowej, aby koniecznie dodawać swoje "ego" do nazwy? Przez wiele lat, ogromne miliony w klub w Lesznie pompował Dworakowski. Nie zauważyłem, aby w nazwie Unii Leszno pojawił się Agromix. Nie wiem. Jak dla mnie jest to bardzo odległe od idei wspierania klubu. Skoro kochają kluby, kochają sport, żużel, siatkówkę, koszykówkę - cokolwiek, to okaż szacunek nazwie klubu, barwom i wpłać pieniądze, niech nazwa firmy dumnie wygląda na trybunach, na koszulkach, na czapeczkach, na gadżetach... Ale nie w nazwie. Czy ktoś kiedykolwiek widział, słyszał, aby FC Barcelona, PSG, czy Bayern, pozwolili na takie zszarganie świętości? Nie, bo kibice by taką firmę roznieśli na strzępy. Ale żadna z tych drużyn nie odmawia sponsorom na istnienie w klubach. Ot, moje marzenie, to zobaczyć Stal Gorzów, a nie Bermudy; Unię Leszno, a nie FOGO Unię, Falubaz, Włókniarz, Start, Apator ... itp itd. Mało ode mnie to zależy, ale gdybym mógł to zmienić, to już dzisiaj postawiłbym taką gotówkę, aby Leszno było Unią. Żadne dodatki Królowej nie są potrzebne. Chwała tym klubom, które w jednostkach się dzisiaj tej tendencji opierają. Ale zaczynają być oni bardzo nieliczni.
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL