Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rasmus Jensen WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Rasmus Jensen.

Żużel. Wybrzeże ma nowych idoli. Kildemand i Jensen jak Michelsen i Thomsen

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało 51:39 Orła Łódź. Doskonały mecz odjechali Peter Kildemand i Rasmus Jensen. Tadeusz Zdunek przyznał, że zaczynają mu oni przypominać wspominaną do dziś w Gdańsku "Duńską Mafię".

Zdunek Wybrzeże Gdańsk długo czekało na zwycięstwo u siebie. W trakcie meczu gdańszczanie przegrywali jednak już różnicą sześciu punktów i szykowała się powtórka z rozrywki. - Miałem wtedy duże wątpliwości szczególnie, że bardzo szybcy byli Tungate i Łoktajew. Okazało się, że nasi się rozkręcali z czasem, szczególnie Kildemand, który wszystko wygrał - cieszył się Tadeusz Zdunek.

Gdańszczanie odzyskali dla żużla Petera Kildemanda, który przez ostatnie lata irytował swoją postawą kibiców ekstraligowych. - Na razie spokojnie, zobaczymy - to pierwszy mecz, który pojechał na tak wysokim poziomie od początku do końca. Jechał po trasie, miał bardzo dobre starty i walczył bardzo efektownie. Czekamy na to co będzie dalej - ocenił Zdunek.

Parę Peter Kildemand - Rasmus Jensen oglądało się we wtorek świetnie. Dwaj Duńczycy mogą przypominać Andersa Thomsena i Mikkela Michelsena, którzy po znakomitych występach w Zdunek Wybrzeżu awansowali do PGE Ekstraligi i ugruntowali już swoją pozycję. - Też mi ich przypominają, może znowu doczekamy się eksportowej pary, która będzie nam przywoziła punkty w odpowiednim momencie. Na pewno na to ich stać - stwierdził prezes gdańskiego klubu.

Kluczem do wygrania z Orłem był 10. bieg, w którym podwójnie zwyciężyli mający problemy Mikkel Bech i Kacper Gomólski. - Zgodzę się z tym, mieliśmy ogólnie szczęście, że tego dnia jeszcze wolniejszy był Brady Kurtz, który nie jechał tak, jak wskazywałby to jego potencjał. Ten bieg był dla nas bardzo szczęśliwy - przyznał Tadeusz Zdunek.

- Ogólnie ten sezon jest dla nas bardzo specyficzny. Zawodnicy mają bardzo mało jazdy, a własny tor nie jest atutem u nikogo. Stąd taka równa walka. Każdy może wygrać z każdym. Teraz jedziemy do Torunia, gdzie już kiedyś potrafiliśmy zaskoczyć. Nie chcę jednak składać deklaracji - podsumował prezes Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Czytaj także: 
Prezes PSŻ-u o walkowerze
Żużlowiec w centrum katastrofy

ZOBACZ WIDEO Ataki na Stal Gorzów. Działacz odpowiedział Termińskiemu i CichorackiemuTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy taka forma Kildemanda i Jensena jest pozytywnym zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL