Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Kasprzak WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak

Żużel. Fakty i liczby. Stal czeka na wygraną od 8 meczów. Fricke w końcu zakończył niechlubną passę

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Aż osiem spotkań bez zwycięstwa w PGE Ekstralidze wynosi seria Moje Bermudy Stali Gorzów, licząc ten i poprzedni sezon. Max Fricke po 27 startach bez zwycięstwa wreszcie wygrał bieg. Adrian Miedziński zdobył w elicie już ponad 2200 punktów.

Fakty i liczby, czyli statystyczna pigułka po 8. rundzie PGE Ekstraligi.

***

1 - dla Olivera Berntzona niedzielny mecz w Lublinie był pierwszym w życiu w najwyższej polskiej lidze. Szwed w naszym kraju startował dotąd tylko na niższych szczeblach. Jazda jako "gość" w Betard Sparcie Wrocław umożliwiła mu debiut.

4 - tyle punktów w wyniku problemów sprzętowych stracił w piątkowym pojedynku z rybniczanami Patryk Dudek. W dwóch przypadkach maszyna odmawiała mu posłuszeństwa.

6 - tyle porażek wynosi już seria Moje Bermudy Stali Gorzów w tym sezonie. To wyrównanie wyniku z lat 2002 i 2015. Łącznie ten zespół czeka na zwycięstwo w PGE Ekstralidze od 8 spotkań. Ostatni wygrany mecz w lidze (pomijamy dwumecz barażowy z Arged Malesa TŻ Ostrovią) miał miejsce ponad rok temu, tj. 4 sierpnia 2019 przeciwko mistrzom z Leszna.

6 - tyle tzw. czystych kompletów (zaznaczmy, że klasycznych) ma w dorobku w karierze w polskiej elicie Martin Vaculik. Słowak ostatnie dwa domowe spotkania kończył właśnie z 15 punktami na koncie. Jego "ofiarami" okazały się: Motor Lublin i PGG ROW Rybnik.

12 - tyle zwycięstw z rzędu wynosi z kolei seria Fogo Unii Leszno. Wspomniana wyżej przegrana w Gorzowie była ostatnim niewygranym meczem na ekstraligowym froncie.

27 - na tylu wyścigach zatrzymała się seria Maxa Fricke'a bez indywidualnej wygranej w PGE Ekstralidze. Rozpoczęła się ona jeszcze w ubiegłym roku. W tym sezonie Australijczyk miał już w sumie 19 startów bez trójki. Przerwał ją w końcu w Lublinie.

48 - tyle bonusów zdobyli żużlowcy RM Solar Falubazu Zielona Góra. To jak na razie najlepszy wynik ze wszystkich ekip w tym sezonie.

70 - tyle biegów ze wszystkich 105 w obecnej kampanii wygrali indywidualnie zawodnicy Fogo Unii. Najwięcej Emil Sajfutdinow - 18.

101 - tyle punktów w 8 meczach zdobył Artiom Łaguta. Rosjanin z MrGarden GKM-u Grudziądz jest pierwszym żużlowcem w tym sezonie, który przekroczył próg 100 "oczek".

180 - tyle meczów w ekstraligowej karierze ma w dorobku Sajfutdinow.

1100 - czwarty start w ostatnim spotkaniu był tysiąc setnym dla Mateja Zagara w polskiej lidze.

1500 - pierwsze starty dla: Rune Holty tydzień temu w Rybniku i Adriana Miedzińskiego w piątek w Zielonej Górze były tysiąc pięćsetnymi w ich karierach w najwyższej lidze.

1600 - barierę tylu zdobytych punktów biegowych przekroczył podczas ostatniej kolejki Bartosz Zmarzlik. Zawodnik Stali zdobył ich dotąd 1609.

1700 - niecałe sto "oczek" więcej od Polaka ma natomiast w dorobku w PGE Ekstralidze Tai Woffinden. Brytyjczyk przeskoczył ten próg w Lublinie i ma dokładnie 1706 na koncie.

2200 - zdecydowanie więcej punktów w karierze wywalczył Miedziński. Torunianin podczas ostatniej rundy wskoczył na ten właśnie pułap (łącznie ma 2202).

CZYTAJ WIĘCEJ:
MPPK. Złota Fogo Unia. Dziesiąty tytuł leszczynian w wielkim stylu [RELACJA]
11 sierpnia startuje liga szwedzka. Sprawdź, jak będzie wyglądać w czasie pandemii

ZOBACZ WIDEO Pojedynek Pawlickiego ze Zmarzlikiem, pogoń Woffindena i nie tylko. Kronika 8. kolejki PGE EkstraligiTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Fogo Unia Leszno przegra w tym sezonie jakiś mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL