Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Steven Mauer WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Steven Mauer

Żużel. Wolfe - RzTŻ. Niemcy zaskoczyli. Rzeszowianie do poprawki [NOTY]

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Niespodziewanie Wolfe Wittstock pokonało RzTZ Rzeszów 46:44 w pierwszym meczu 2. kolejki 2. Ligi Żużlowej. Niemieccy zawodnicy zaskoczyli swoją dyspozycją.

Noty dla drużyny Wolfe Wittstock 

Steven Mauer 5. Kto by się spodziewał, że mający do tej pory problemy z angażem w polskiej lidze, 25-latek będzie liderem Wolfe Wittstock. Właściciel klubu Frank Mauer może być dumny z postawy syna. 

Sandro Wasserman 5. Drugi z Niemców, który zaskoczył swoją postawą. Do tej pory nie wyróżniał się swoimi wynikami. W piątek 24-latek debiut w polskiej lidze zakończył z dziewięcioma punktami na koncie. 

Wiaczesław Monachow 4. Rosjanin udanie wszedł w mecz. Dla niego także był to debiut w polskiej lidze. Po tym spotkaniu może się pochwalić średnią biegową równą 2,0. Nie dostał szansy w biegach nominowanych, ale może być z siebie zadowolony. 

Marcin Kościelski 3. Polak był najsłabszym seniorem Wolfe. Z pewnością władze klubu spodziewały się lepszej postawy wychowanka Apatora Toruń. Jeśli chce utrzymać miejsce w składzie, to musi poprawić swoją formę. 

Lukas Fienhage 4. Kolejny debiutant. Początek nie najlepszy, ale środkowa część spotkania należała już do niego. Na rozkładzie ma Patricka Hansena i Dawida Lamparta, czyli dwóch najlepszych rywali.

Ben Ernst 2. Wygrał wyścig młodzieżowy, ale nic poza tym. W kolejnych biegach prezentował się już słabiej. Przegrał m.in. z młodzieżowcem RzTŻ - Mateuszem Majcherem. 

Lukas Baumann 4+. W piątek pokazał swój potencjał. 19-latek wygrał m.in. z Adamem Ellisem, który w pierwszej kolejce był niepokonany. Wolfe będzie miał z niego pociechę. 

ZOBACZ WIDEO Dyrektor Stali mówi o pracach na stadionie po pożarze rozdzielni

Noty dla drużyny RzTŻ Rzeszów 

Patryk Rolnicki 1. Bardzo słaby występ 22-latka. Na pewno nie tak wyobrażał sobie wyjazd do Niemiec. Przed kolejnym meczem musi sporo poprawić. 

Adam Ellis 4. Występ Brytyjczyka nie był tak piorunujący, jak przed tygodniem w starciu z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Spodziewano się po nim więcej. Tym razem tylko dwukrotnie przyjeżdżał na metę przed oboma rywalami. 

Dawid Stachyra 2. Na początek podwójna przegrana z rywalami, w kolejnym biegu upadek na pierwszym łuku. Stachyra nie pomógł w piątek kolegom. Jedynym przeciwnikiem, którego pokonał był Ben Ernst. 

Patrick Hansen 5. Pokazał się z bardo dobrej strony. 14 punktów i dwa bonusy to jeden z lepszych występów Duńczyka w polskiej lidze. Przez cały mecz udowadniał, że trener Janusz Stachyra może na niego liczyć. 

Dawid Lampart 5+. Jeden z dwóch pewniaków w ekipie z Rzeszowa. Był bardzo blisko kompletu punktów. Przegrał jedynie z Fienhage. Rzeszowianie podwójnie wygrali trzy wyścigi - we wszystkich wystąpił Lampart.

Mateusz Majcher 2. Na plus pokonanie Bena Ernsta w czwartym wyścigu. Na minus porażka w biegu juniorów. Był to dla niego debiut na wyjeździe w rozgrywkach ligowych. 

Patryk Zieliński 1. Spisał się bardzo słabo. We wszystkich biegach nie nawiązywał walki z rywalami. Musi pracować nad formą. 

Zobacz także:
W Gorzowie polecą iskry
W tym meczu nie ma miejsca na błędy

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL