Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Włókniarz - Motor Holta (kask niebieski), Lindgren (czerwony) WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Włókniarz - Motor. Holta (kask niebieski), Lindgren (czerwony)

Żużel. PGE Ekstraliga. Rune Holta tłumaczy, dlaczego zaatakował operatora kamery. Prezes Ekstraligi zajął stanowisko!

Patryk Głowacki
Patryk Głowacki
Rune Holta w piątek wywołał swoim zachowaniem wiele kontrowersji. - Jest mi bardzo przykro, że to się stało. Buzowała we mnie adrenalina, było dużo emocji, to jednak nie tłumaczy tej sytuacji - stwierdził żużlowiec.

Widowisko sportowe pomiędzy Eltrox Włókniarzem Częstochowa i RM Solar Falubazem Zielona Góra przyćmiła sytuacja z 14. wyścigu, kiedy to Piotr Protasiewicz został ostro potraktowany przez Rune Holtę, bardzo nieprzyjemnie upadając na tor.

Sędzia uznał, iż winny zdarzeniu był jadący na prowadzeniu Holta. Wykluczenie zawodnika Falubazu przekreśliło szanse gospodarzy na zwycięstwo, a także wprawiło Holtę w ogromną złość. Przekonał się o niej operator kamery w parku maszyn, gdyż żużlowiec go odpychał.

Sprawca całego zamieszania szybko odniósł się po meczu do kontrowersyjnych scen. - Miałem problem ze swoją maseczką, podczas zawodów została uszkodzona. Jest reżim sanitarny, a ja nie mogłem jej założyć. Musiałem chodzić w kasku - przekazał  Holta za pośrednictwem strony wlokniarz.com.

ZOBACZ WIDEO Kto rządzi w parku maszyn PGG ROW-u i jaki wpływ przy ustalaniu składu ma prezes Mrozek?

- Kilkukrotnie prosiłem kamerzystę, żeby nie podchodził tak blisko, że muszę mieć miejsce, a on powinien przecież zachować dystans. Nie wiem, czy kamerzysta mnie zrozumiał, może nie mówił po angielsku - kontynuował zawodnik Włókniarza.

Szereg emocji sprawił, iż żużlowiec nie wytrzymał, reagując bardzo nerwowo na pracownika stacji próbującego uchwycić momenty z parku maszyn. - Tuż po wypadku z Piotrem Protasiewiczem, bardzo nerwowej sytuacji, miałem kamerę obok swojej twarzy - stwierdził Holta.

Ostatecznie zawodnik uderzył się jednak w pierś. - Jest mi bardzo przykro, że to się stało. Buzowała we mnie adrenalina, było dużo emocji, to jednak nie tłumaczy tej sytuacji. Nie powinna mieć miejsca - zakończył niespełna 47-latek.

Głos w tej sprawie zabrał na twitterze prezes Speedway Ekstraligi Wojciech Stępniewski. Z jego wpisu wynika, że Holta poniesie konsekwencje swojego występku. - Na pewno to nie zostawimy bez komentarza. Ale uwzględnijmy też emocje Holty. To nie są grzeczni chłopcy, oni jadą bez hamulców 100 km/h w łuku sto osiemdziesiąt stopni!!!!! - zapowiedział.

Eltrox Włókniarz ostatecznie przegrał z RM Solar Falubazem 43:47, ale zdobył punkt bonusowy. Rune Holta w pięciu wyścigach przywiózł 9 punktów i bonus. 

Czytaj także: Żużel. PGG ROW - MrGarden GKM: rybniczanie na deskach! Łaguta z rekordem toru, Pieszczek zrobił różnicę [RELACJA]

Czytaj także:Żużel. Włókniarz - Falubaz. Gorąco, coraz goręcej w Częstochowie. Druga porażka drużyny Cieślaka! [RELACJA]

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Holta powinien otrzymać karę za swoje zachowanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (52):

 • Henryk Medialny Zgłoś
  Czytam te komentarze , różne wypowiedzi i ... ani jednego słowa o komentatorach i sprawozdawcach zawodów żużlowych. Panowie, więcej spokoju i powagi w waszych wypowiedziach. To
  Czytaj całość
  nadmierne podniecanie się, te krzyko - wrzaski bez uzasadnienia, te rubaszne rechoty, mające znamionować waszą swobodę,przeszkadzają w odbiorze przekazu. Pozdrawiam wszystkich kibiców czarnego sportu.
  • omen Zgłoś
   Najlepsze było jak Frąntczak podniecał się nad Holta. Ależ były oh i ah. Ależ w ustach Frątczaka Holta był wspaniały. I minęło 10 minut i Ryskowi słoma z butów wyszła aż
   Czytaj całość
   zatkało byłego menago.
   • Cz-waCKM Zgłoś
    - Powinien przedewszystkim przeprosić Piotra Protasiewicza i zachować się jak facet. - Po tylu latach to wstyd , że nic nie mówi po polsku i to marne tłumaczenie... tyle w temacie.
    Wszystkie komentarze (52)

    Komentarze (52)

    ×
     Wszystkie komentarze (52)
     PRZEJDŹ NA WP.PL