Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej Jeroszyn Facebook / facebook.com/megaladateam/ / Siergiej Jeroszyn

Żużel. Nie żyje Siergiej Jeroszyn. Startował w barwach polskich klubów

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W wieku 48 lat zmarł wielokrotny drużynowy mistrz Rosji - Siergiej Jeroszyn. Podczas sportowej kariery żużlowiec reprezentował m.in. Śląsk Świętochłowice i ŻKS Krosno.

Rosyjska drużyna Mega Łada Togliatti poinformowała o śmierci swojego byłego żużlowca - Siergieja Jeroszyna. "Składamy kondolencje bliskim. Siergiej na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako miły, bystry i kochający życie zawodnik, przyjaciel i towarzysz" -  napisano w oficjalnym komunikacie klubu.

Jeroszyn już w wieku 16 lat został mistrzem młodzieżowych indywidualnych mistrzostw ZSRR. Cztery lata później powtórzył ten wynik w zawodach juniorów. W tym samym roku został srebrnym medalistą mistrzostw Rosji w seniorach

Rosjanin karierę rozpoczynał w zespole z rodzimego miasta - Mega Łada Togliatti, w której barwach jeździł w latach 1990-2003. Z klubem sięgnął po siedem tytułów drużynowego mistrza kraju. 

Pod koniec kariery sprawdził się też na polskich torach. W 2000 r. był zawodnikiem Śląska Świętochłowice, a w latach 2001-2002 jeździł w barwach ŻKS Krosno. Oba zespoły występowały wtedy na II-ligowym poziomie rozgrywek w Polsce.

Jeroszyn był wielokrotnie powoływany do reprezentacji Rosji. Z kadrą zajął m.in. 6. miejsce w drużynowych mistrzostwach świata w Pile w 1997 roku. 

Czytaj też:
-> Żużel. Turbina Bałakowo z kolejnym zwycięstwem. Czałow i Borodulin w wielkiej formie
-> Żużel na świecie. Mathieu Tresarrieu mistrzem Europy. Len McBride zwyciężył na 40-lecie kariery

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL