Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jason Doyle (kask żółty), z lewej Rune Holta WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jason Doyle (kask żółty), z lewej Rune Holta

Żużel. Na pełnym gazie: Doyle tworzy problem Włókniarzowi i sobie. Brak jazdy to bajki [FELIETON]

Jan Krzystyniak
Jan Krzystyniak
Jason Doyle cieniuje, a ma jeden z najwyższych kontraktów w PGE Ekstralidze. Dlatego kibice i działacze Eltrox Włókniarza Częstochowa mają prawo oczekiwać od niego konkretnych wyników, bo Australijczyk tworzy im teraz spory problem. Sobie też.

W weekend mieliśmy dwie niespodzianki w PGE Ekstralidze - pierwszą była porażka Eltrox Włókniarz Częstochowa z RM Solar Falubazem Zielona Góra, drugą wygrana Betard Sparty Wrocław nad Fogo Unią Leszno. Jestem zaskoczony zwłaszcza porażką leszczynian, ale tragedia się nie wydarzyła. Może nawet zgubienie punktów przez "Byki" doda kolorytu tej lidze, bo tym samym wrocławianie ciągle mają szanse na play-offy.

Za to porażka częstochowian sprawiła, że mamy tak naprawdę cztery zespoły walczące o dwa wolne miejsca w play-offach. Oprócz Eltrox Włókniarza są to jeszcze wrocławianie, lublinianie oraz grudziądzanie.

Kryzys "Lwów" to ciekawa sprawa. Wielokrotnie już widzieliśmy, jak dream teamy z mocnymi nazwiskami, budowane za miliony złotych, nie osiągały zamierzonych rezultatów. Nawet nie trzeba mocno kopać w kartach historii, by mieć konkretne przykłady.

ZOBACZ WIDEO Miśkowiak tylko z roczną umową we Włókniarzu. Zawodnik tłumaczy dlaczego

W Częstochowie zawodzi przede wszystkim Jason Doyle. Australijczyk był sprowadzany do Eltrox Włókniarza nie po to, by zespół znów zajął trzecie czy czwarte miejsce. Ktoś postawił na Doyle'a, by "Lwy" zdobyły złoto. Na razie są jednak daleko od tego celu.

Wychodzę z założenia, że zawodnicy są ściągani do klubów przez ekspertów, że ktoś w Częstochowie powiedział "bierzemy Doyle'a, bo da nam złoto". Tymczasem mieli przykład z Torunia, że ten zawodnik wcale nie jest gwarantem punktów, bo tam też zdarzało mu się zawodzić, aż w końcu torunianie spadli z ligi. Zostaje zatem pytanie, czy ci którzy decydowali się na transfer Doyle'a, znają się na żużlu, czy się nie znają.

Wiem, że Doyle tłumaczy się tym, że brakuje mu startów, że przez koronawirusa nie może jeździć w Wielkiej Brytanii i Szwecji. Dla mnie to są bajki. Bo co mają powiedzieć inni? Mam na myśli zawodników, którzy są w formie. Jak wysoko latałby teraz Bartosz Zmarzlik, gdyby miał zapewnione starty w Danii czy Szwecji?

Doyle tworzy problem Eltrox Włókniarzowi, bo przez niego zespół może nie zrealizować celu w postaci mistrzostwa Polski. Nie dziwię się też słowom prezesa Michała Świącika, jakie padły w magazynie PGE Ekstraligi w nSport+. Doyle tworzy też problem sobie słabymi występami, bo nikt nie da mu już takich pieniędzy w sezonie 2021. Tyle że tym akurat się kompletnie nie martwię.

Jan Krzystyniak

Czytaj także:
Eltrox Włókniarz pod ścianą
Nerwy Thomsena. Pokazał środkowy palec

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Jason Doyle pozostanie w Częstochowie na rok 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • DonLemon ACM and CKM Zgłoś
  Biorąc pod uwagę średnią biegową Doyla z poprzedniego sezonu i to, że był jedyną jasną postacią w toruńskiej drużyny to się Krzystyniak mocno zagalopował z pytaniem o znajomość
  Czytaj całość
  żużla w kierunku Świącika i Cieślaka...
  • zulewski Zgłoś
   Jakie 4 drużyny? A gdzie wygra Grudziądz?
   • Kacper.U.L Zgłoś
    Byczy ekspert Pan Janek jak zawsze celnie trafia w rany,a czasem kiedy weżmie Apator na podnośnik to jeszcze otwiera te rany i wyglądają jak szarpane ale niestety nie podaje lekarstwa i nie
    Czytaj całość
    zszyje.Zachodzi pytanie czy to jest normalne?:)Nawet tego zastrzyku przeciw tężcowi nie poda,a o maseczce to zapomnij i sam sobie kup z tym płynem do dezynfekcji.Co?Że,tak nie wypada?Powiedz to jemu:)Całkowite przeciwieństwo Pana Janka to ekspert od żonglowania składem po którym boli głowa i fachura od robienia widowisk ingerując w pierwszy łuk Pan Jacek.Tu z kolei podana jest choroba i od razu cały pakiet lekarstw.Taka apteczka pierwszego kontaktu.Wracając do wątku tylko przez grzeczność i skromność Pan Janek nie mówi wprost o tradycji zwanej wybór rywala do PO przez Hybrydę,a Doyle to ma takiego sponsora,że pewnie i Emil zazdraszcza choć Bocianowi kochający nad życie Byki Emil jeszcze publicznie nie podziękował.Ale podziękuje.Jest to w kontrakcie:)

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL