Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik kontra Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Bartosz Zmarzlik kontra Piotr Pawlicki.

Żużel. PGE IMME. Czy zwycięzcy PGE IMME byli najskuteczniejsi w ekstralidze?

Michal Juraszek
Michal Juraszek
Już w najbliższą sobotę czeka nas kolejna edycja Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. W stawce najlepsi z najlepszych. Czy dotychczasowi mistrzowie, w tym samym sezonie, byli także najskuteczniejsi w PGE Ekstralidze?

W 2014 roku PGE IMME odbyły się w Tarnowie. Triumfatorem pierwszej edycji tych zawodów był Rosjanin Emil Sajfutdinow, reprezentujący wtedy barwy Unibaxu Toruń. W PGE Ekstralidze również spisywał się bardzo dobrze, legitymując się czwartą najwyższą średnią wśród najskuteczniejszych zawodników wspomnianego sezonu. W turnieju nie wziął udziału Greg Hancock, zwycięzca tej klasyfikacji.

Rok później, najlepsi żużlowcy elity zawitali na stadion im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Po świetnych zawodach, miano Indywidualnego Międzynarodowego Mistrza Ekstraligi, przypadło kolejnemu reprezentantowi toruńskiego klubu, także Rosjaninowi, Grigorijowi Łagucie. Nie miało to większe przełożenia na statystyki w najlepszej lidze świata, bowiem w niej "Grisza" wykręcił średnią 1,876. Najskuteczniejszy żużlowiec rozgrywek Jarosław Hampel, podobnie jak rok wcześniej Hancock, nie mógł wziąć udziału w rywalizacji na "Smoczyku".

W latach 2016-2019, mistrzostwa odbywały się w Gdańsku. Wielką niespodziankę na dzień dobry sprawił Krystian Pieszczek, który pogodził faworytów i na dobrze sobie znanym torze sięgnął po tytuł. Warto podkreślić, że do tej pory to jedyna sytuacja, kiedy w IMME zwyciężył junior. W lidze wychowanek Wybrzeża Gdańsk nie radził sobie aż tak dobrze, wykręcając trzydziestą szóstą średnią rozgrywek, z kolei fruwający wtedy na torach PGE Ekstraligi Bartosz Zmarzlik musiał zadowolić się 8. miejscem.

ZOBACZ WIDEO PGE IMME - przewodnik

Zmarzlik wygrywał w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców elity również w dwóch kolejnych sezonach, jednak nie potrafił przełożyć świetnej dyspozycji na triumf w corocznych zawodach. W 2017 na najwyższym stopniu podium stanął Leon Madsen, a reprezentant Polski zajął 3. miejsce. W kolejnym roku po mistrzostwo sięgnął Patryk Dudek, natomiast Zmarzlik odpadł w półfinale.

Indywidualny Mistrz Świata w IMME zwyciężył w minionym sezonie, jednak wtedy z tronu rozgrywek PGE Ekstraligi zepchnął go Leon Madsen, który w turnieju o mistrzostwo zajął piątą lokatę. Jeszcze nigdy w historii, najskuteczniejszy zawodnik PGE Ekstraligi nie sięgnął po triumf w tych zawodach, w tym samym roku. Nie jest to wielce zaskakujące, bowiem obsada turnieju potrafi być lepsza niż w Grand Prix, dlatego o zwycięstwo nie jest łatwo. Jadą w końcu najlepsi z najlepszych. Podobnie będzie także teraz w Toruniu, więc należy spodziewać się świetnej, zaciętej rywalizacji.

Zobacz także: 
Żużel. Przewodniczący Rady Nadzorczej ROW-u o odejściu Mrozka, hejcie, Hampelu i sytuacji finansowej klubu [WYWIAD]

Zobacz także: Żużel. Stal - ROW. Robert Lambert przestanie być rezerwowym. Gorzowianie bez zmian [SKŁADY]

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Bartosz Zmarzlik ponownie wygra w PGE IMME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL