Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter Ljung WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Peter Ljung

Żużel. Potężny upadek z udziałem Petera Ljunga. Szwed wypadł za bandę i uderzył w słup! [AKTUALIZACJA]

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Do niezwykle groźnej sytuacji doszło podczas meczu żużlowego w ramach szwedzkiej Bauhaus-Ligan w Vetlandzie. Peter Ljung wziął udział w wypadku, po którym wypadł za bandę.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Cała sytuacja miała miejsce w 11. biegu meczu Vetlanda Speedway - Dackarna Malilla. Peter Ljung zderzył się na pierwszym łuku z Avonen Van Dyckiem. Doświadczonego zawodnika, reprezentującego drużynę gospodarzy, pociągnęło na wirażu i kompletnie stracił panowanie nad motocyklem, wpadając w zawodnika rywali.

Szwed, który w lidze polskiej reprezentuje Unię Tarnów, uderzył całym impetem w dmuchaną bandę, przeleciał nad nią bezwładnie i uderzył głową w słup. Momentalnie znalazł się przy nim sztab medyczny, udzielając mu pierwszej pomocy. Świadkowie zdarzenia są przerażeni.

Jak poinformował Paul Burbridge, brytyjski dziennikarz "Speedway Stara", Peter Ljung po upadku był przytomny i mógł rozmawiać. Został momentalnie przetransportowany na noszach do karetki, skąd udał się do szpitala.

[AKTUALIZACJA - 21:30] Jak udało nam się potwierdzić w teamie Petera Ljunga, żużlowiec na szczęście ma czucie w całym ciele. Stracił przytomność na 5 minut, jednak ją odzyskał. Został przetransportowany do szpitala, gdzie przechodzi szczegółowe badania. Po ostatecznej diagnozie będziemy wiedzieć więcej.


O sytuacji będziemy informować na bieżąco.

ZOBACZ WIDEO Czasami zdarzają się takie sytuacje, że ROW... nie ma kiedy wstawić Lamberta

na Facebooku.

Komentarze (45):

Wszystkie komentarze (45)

Komentarze (45)

×
    Wszystkie komentarze (45)
    PRZEJDŹ NA WP.PL