Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Żużel. Rune Holta poniesie konsekwencje za atak na kamerzystę. Zawodnik Włókniarza zapłaci karę

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Rune Holta podczas meczu 9. kolejki PGE Ekstraligi zaatakował kamerzystę. Komisja Orzekająca Ligi postanowiła ukarać zawodnika Eltrox Włókniarza Częstochowa za niesportowe zachowanie. Holta słono zapłaci.

Wzburzony Rune Holta w parku maszyn zaatakował operatora kamery. Wcześniej zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa został wykluczony z biegu za spowodowanie upadku Piotra Protasiewicza. Za atak na żużlowca RM Solar Falubazu Zielona Góra dodatkowo Holta ukarany został żółta kartką.

To jednak nie koniec kar dla zawodnika Włókniarza. O kolejnych sankcjach wobec zawodnika poinformowała PGE Ekstraliga. Na Holtę nałożone zostały sankcje finansowe. Żużlowiec jest zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy uszkodzonego sprzętu oraz wpłaty 10 tysięcy złotych na cel charytatywny. Do tego otrzymał karę 5 tysięcy złotych w zawieszeniu na 6 miesięcy.

Holta po zdarzeniu przeprosił za swoje zachowanie. Tłumaczył się m.in. uszkodzeniem maseczki. - Jest mi bardzo przykro, że to się stało. Buzowała we mnie adrenalina, było dużo emocji, to jednak nie tłumaczy tej sytuacji - mówił w rozmowie z oficjalną stroną Włókniarza.

- Miałem problem ze swoją maseczką, podczas zawodów została uszkodzona. Jest reżim sanitarny, a ja nie mogłem jej założyć. Musiałem chodzić w kasku. Kilkukrotnie prosiłem kamerzystę, żeby nie podchodził tak blisko, że muszę mieć miejsce, a on powinien przecież zachować dystans. Nie wiem, czy kamerzysta mnie zrozumiał, może nie mówił po angielsku - dodał Holta.

Głos w tej sprawie zabrał na Twitterze prezes Speedway Ekstraligi Wojciech Stępniewski, który zapowiedział, że KOL zajmie się zachowaniem pochodzącego z Norwegii żużlowca. - Na pewno to nie zostawimy bez komentarza. Ale uwzględnijmy też emocje Holty- pisał Wojciech Stępniewski.

Eltrox Włókniarz ostatecznie przegrał z RM Solar Falubazem 43:47, ale zdobył punkt bonusowy. Rune Holta w pięciu wyścigach przywiózł 9 punktów i bonus.

Komunikat KOL:

KOL wydała orzeczenie dyscyplinarne w związku z niesportowym zachowaniem Rune Holty w stosunku do operatora kamery podczas meczu ELTROX Włókniarz Częstochowa - RM SOLAR Falubaz Zielona Góra w 9. rundzie PGE Ekstraligi:
- kara 5000 zł w zawieszeniu na 6 miesięcy
- środek dyscyplinarny w postaci pokrycia kosztów naprawy uszkodzonego sprzętu oraz wpłata 10.000 zł na cel charytatywny - dowolnie wybrany dom dziecka w Częstochowie

Czytaj także:
Peter Ljung już w domu. To cud, bo jego kraksa wyglądała koszmarnie
Apator boi się, że Stal podkradnie Holdera. W Gorzowie zapewniają, że żadnych rozmów nie ma

ZOBACZ WIDEO Miśkowiak tylko z roczną umową we Włókniarzu. Zawodnik tłumaczy dlaczegoTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (45):

 • RECON_1 Zgłoś
  Kamerzysta mogl zrobic zoom i by afery nie bylo,za ti Rune bedzie musial chyba podwyzke albo extra premie dostac bo majac 151pln/pkt to troche splata mu zajmie...
  • DżOn Zgłoś
   Nie powinni wchodzić zawodnikom do boksów. Kamera to taki sprzęt, że zbilżenie potrafi zrobić. Linia na cztery metry przed boksem i koniec.
   • FIS-64 Zgłoś
    Może jak jest żółta linia dla zawodników i działaczy drużyny przeciwnej to też taka powinna być dla mediów. Ja rozumiem zawodnik jest osobą publiczną, ale to są zawody bardzo
    Czytaj całość
    niebezpieczne plus mega emocje i zawodnik musi gdzieś w spokoju ochłonąć...
    Wszystkie komentarze (45)

    Komentarze (45)

    ×
     Wszystkie komentarze (45)
     PRZEJDŹ NA WP.PL