Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai Woffinden i Gleb Czugunow WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Tai Woffinden i Gleb Czugunow

Żużel. Grand Prix. Oficjalnie: poznaliśmy dziką kartą na turnieje we Wrocławiu

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Młodzieżowiec Betard Sparty Wrocław Gleb Czugunow wystąpi z dziką kartą w dwóch turniejach Grand Prix, które w dniach 28-29 sierpnia odbędą się we Wrocławiu. Dla Rosjanina posiadającego polski paszport będzie to debiut w tych zawodach.

Tegoroczna Grand Prix wystartuje z wielotygodniowym opóźnieniem po tym, jak sezon został storpedowany przez pandemię COVID-19. Organizatorzy światowego cyklu długo zwlekali z opublikowaniem kalendarza, tudzież konkretnych informacji o tym, kiedy, gdzie i czy w ogóle w tym roku odbędzie się rywalizacja o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Ostatecznie w terminarzu znalazło się osiem imprez, z czego aż sześć w Polsce. Pierwsze dwie odbędą się w dniach 28-29 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W piątek oficjalnie ogłoszono, że z dziką kartą w tych dniach wystartuje Gleb Czugunow.

Rosjanin, który od tego sezonu ściga się jako Polak, od 2018 roku reprezentuje barwy Betard Sparty Wrocław. W tym jest drugim najlepszym młodzieżowcem PGE Ekstraligi ze średnią biegową 1,897 wykręconą w ośmiu meczach. Daje mu to na ten moment 20. miejsce w ogólnej klasyfikacji ekstraligowych zmagań.

Czugunowa czeka debiut w Grand Prix. Dotąd na arenie międzynarodowej ścigał się głównie w turniejach do lat 21. W latach 2018-2019 był jednak rezerwowym w reprezentacji Rosji, która dwukrotnie sięgnęła po triumf w Speedway of Nations.

Rezerwowymi podczas wrocławskich imprez będą Michał Curzytek (numer 17) i Przemysław Liszka (numer 18). Sędzią ogłoszono Kristera Gardella ze Szwecji.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Michał Świącik ma żal do zawodników. "Założenia były inne"
Włókniarz - Unia. Sajfutdinow rakietowy, Lindgren "wolny jak sanki w maju" [NOTY]

ZOBACZ WIDEO Groźne upadki, piękne ataki i Holta wściekły na operatora kamery. Zobacz kronikę 9. kolejki PGE EkstraligiTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy przyznanie dzikiej karty Glebowi Czugunowowi to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (57):

Wszystkie komentarze (57)

Komentarze (57)

×
    Wszystkie komentarze (57)
    PRZEJDŹ NA WP.PL