Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Żużel. Nowe wytyczne dotyczące przygotowania nawierzchni nic nie dały. "Bardzo ciężko się wyprzedzało"

Szymon Michalski
Szymon Michalski
- Dzisiaj bardzo ciężko się wyprzedzało. Nie można było iść za koło, bo problem w dzisiejszym żużlu jest taki, że ciężka szpryca to jest taki hamulec - mówił po meczu Moje Bermudy Stal Gorzów - PGG ROW Rybnik (52:38) Bartosz Zmarzlik

W 10. kolejce PGE EkstraligiMoje Bermudy Stal Gorzów pokonała na swoim torze PGG ROW Rybnik 52:38. Liderem gospodarzy był zdobywca 13 punktów Bartosz Zmarzlik, który jedynej porażki doznał w 13. biegu, kiedy to musiał oglądać plecy Roberta Lamberta

- Pod koniec trochę ciężej wyjeżdżało się ze startu. Nic nie zmieniałem i prawdopodobnie przespałem ten moment, bo w pierwszych biegach czułem się bardzo szybki, a w końcówce na starcie czegoś mi brakowało. Czułem się szybki po trasie i robiłem wszystko, żeby swoich rywali powyprzedzać. Fajnie, że się udawało - mówił Zmarzlik w mix zonie.

We wspomnianym wyścigu 13. najskuteczniejszy zawodnik Stali przespał moment startowy, przez co musiał przez cztery okrążenia atakować jednego z liderów ROW-u Roberta Lamberta. Co było przyczyną słabszego wyjścia spod taśmy? - Źle się ustawiłem na starcie i zepsułem ten start. Ewidentnie mój błąd - odpowiedział Zmarzlik.

ZOBACZ WIDEO Czasami zdarzają się takie sytuacje, że ROW... nie ma kiedy wstawić Lamberta


Mimo tego, że PGE Ekstraliga wprowadziła nowe wytyczne dotyczące przygotowania nawierzchni, to w piątkowe późne popołudnie ścigania na stadionie im. Edwarda Jancarza było jak na lekarstwo.

- Bardzo ciężko się wyprzedzało. Nie można było iść za koło, bo problem w żużlu jest taki, że ciężka szpryca to jest taki hamulec. Nie idzie doregulować tak motocykla, żeby ewentualnie było bardzo szybko i fajnie. Nie ma takich ustawień, żeby motocykl nie słabł w przypadku, jak ktoś wyskoczy ze startu i trzeba go gonić - zakończył Zmarzlik.

Zobacz także:
Prezesowi Kolejarza Opole jest wstyd za swoją drużynę. Marek Mróz zwala winę na kierownika drużyny za 15. bieg
Kolejarz O. - Wilki. Bjarne Pedersen do odstrzału, kompromitacja Mateusza Tondera. Dróżdż liderem gości [NOTY]

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Które miejsce w tym sezonie zajmie Stal Gorzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL