Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Hampel przed Matejem Zagarem WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Jarosław Hampel przed Matejem Zagarem

Żużel. Motor - Unia. Jarosław Hampel z piekła do nieba. Zdradził, co było kluczem do metamorfozy

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Jarosław Hampel po meczu w Lublinie z pewnością miał satysfakcję. Pokonał swój były zespół, w którym go nie chciano. Początek meczu nie należał jednak do trzykrotnego medalisty mistrzostw świata. Kluczem okazała się zmiana motocykla.

W pierwszych dwóch wyścigach Jarosław Hampel był wolny i zdobył zaledwie 1 punkt. Zaczął słabo, podobnie jak większość kolegów z jego drużyny, nie licząc nieomylnego Mateja Zagara. Motor przegrywał 7:17 i przeszedł metamorfozę. 

- Potrzebna była zmiana motocykla. Po dwóch wyścigach pierwszy poszedł w odstawkę. Wziąłem drugi i wreszcie zacząłem jechać do przodu. Trochę tak z piekła do nieba. Początek był bezbarwny, a później była już prędkość, pomysł i dobra jazda. To pokazuje, jak ważne jest to, żeby trafić ze sprzętem - tłumaczył w mixed zonie po meczu Motoru z Fogo Unią Leszno.

Lublinianie zdawali sobie sprawę, jak trudne spotkanie czeka ich z mistrzem Polski. Pokonali jednak zespół Piotra Barona różnicą aż 10 punktów. Takie porażki Fogo Unii to rzadkość. - Doskonale wiemy, jak mocnym zespołem są moi koledzy z Unii Leszno. Zdawaliśmy sobie sprawę, jak trudne to będzie spotkanie. Dużo energii i pracy włożyliśmy w to, żeby ten mecz właśnie tak odjechać w wiadomym celu. Walczymy o awans do play-offów. To jest nasz cel nadrzędny - podkreślał na antenie Eleven Sports Hampel.

Były żużlowiec Fogo Unii Leszno komplementował swoich kolegów z obecnej drużyny. - To zwycięstwo ogromnie nas cieszy. Musieliśmy mocno się napracować, żeby wygrać ten mecz. Byliśmy drużyną. Wszyscy faktycznie punktowali. Rewelacyjnie pojechał Matej Zagar, który był bardzo szybki. Przywoził niezwykle ważne punkty. Każdy z naszej drużyny starał się walczyć - zapewniał Hampel.

Zobacz także: Stal wygrała, ale oszczędziła ROW
Zobacz także: W Gorzowie ścigania jak na lekarstwo

ZOBACZ WIDEO Czasami zdarzają się takie sytuacje, że ROW... nie ma kiedy wstawić Lamberta
TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Motor Lublin awansuje do finału play-off PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL