Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Antonio Lindbaeck WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Antonio Lindbaeck.

Żużel. MrGarden GKM - RM Solar Falubaz. Pojedynki Lindbaecka z Pedersenem języczkiem u wagi [ZAPOWIEDŹ]

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Antonio Lindbaeck wraca do Grudziądza, ale w barwach RM Solar Falubazu. Szwed jeździł dla MrGarden GKM-u przez cztery lata, jednak w listopadzie został zamieniony na Nickiego Pedersena. Pojedynki tych zawodników będą tzw. języczkiem u wagi.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

MrGarden GKM od kilku lat próbuje dostać się do strefy medalowej. Działacze uznali, że drużyna potrzebuje wzmocnień i w listopadzie 2019 roku Nicki Pedersen  zastąpił Antonio Lindbaecka, który punktował najsłabiej wśród grudziądzkich seniorów. Szwed w niedzielę po raz pierwszy - od tego czasu - pojawi się w Grudziądzu. Zrobi wszystko, aby udowodnić swoją wartość. Czy jego postawa pomoże RM Solar Falubazowi w zdobyciu trzech dużych punktów?

Żużlowiec zapiski z poprzednich sezonów raczej wyrzucił do kosza, bo tor przy Hallera uległ diametralnej przebudowie i wcześniejsze notatki raczej niewiele mu pomogą. Tegoroczne występy Lindbaecka nie są rewelacyjne (średnia biegopunktowa 1,333), lecz w Grudziądzu będzie podwójnie naładowany emocjami. Jego pojedynki z duńskim trzykrotnym mistrzem świata będą tzw. "języczkiem u wagi". Ciekawe, kto z tej walki wyjdzie zwycięsko. Pedersen jest na pole position, bo na swoim domowym torze doskonale sobie radzi.

Lindbaeck może być spokojny o ciepłe przyjęcie ze strony miejscowych kibiców. Kiedyś - wiele lat temu - jego stosunki z grudziądzkimi fanami były bardzo złe, jednak skradł ich serca gdy tylko zdobywał punkty dla MrGarden GKM-u. A ich wcale nie było tak mało - uzbierał 414 "oczek" oraz 49 bonusów. Zasłużył na oklaski. Zielonogórzanie przyjadą nad Wisłę po zwycięstwo. Martin Vaculik jest w świetnej formie, podobnie jak Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. Do tego dochodzi Michael Jepsen Jensen, czyli zawodnik "drugiej linii". Goście niewątpliwie mają przewagę nad miejscowymi w formacji młodzieżowej.

ZOBACZ WIDEO Wiktor Lampart wyjaśnił, dlaczego jeździ tak słabo

Skład grudziądzan to wielka zagadka. Na pewno nie wystąpi Krystian Pieszczek, który w niedzielę weźmie udział w meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Arged Malesa TŻ Ostrovia. W środę zakontraktowano drugiego "gościa", stąd należy przypuszczać, że przynajmniej jeden z dwójki krajowych seniorów zostanie zastąpiony. Ostatnio do Rybnika nie pojechał Krzysztof Buczkowski, a rolę "kewlara" pełnił Przemysław Pawlicki. Byłego uczestnika cyklu Grand Prix zmieniał natomiast Roman Lachbaum. Taki scenariusz jest też możliwy w spotkaniu z RM Solar Falubazem.

Warto jednak przemyśleć, czy korzystniejsza dla zespołu nie będzie obecność kapitana. Buczkowski notorycznie zawalał mecze na wyjazdach, ale przy Hallera najczęściej jeździł poprawnie. Zobaczymy, jak wszystkie klocki poukłada trener Robert Kempiński. Szkoleniowiec może patrzeć w przyszłość z optymizmem, gdyż swoje zadanie wykonują liderzy: Nicki Pedersen, Kenneth Bjerre oraz Artiom Łaguta. W Grudziądzu wciąż czekają na przebudzenie juniorów. O to może być ciężko w starciu z czołowym młodzieżowcem ligi Norbertem Krakowiakiem.

Jeśli gospodarze nadal chcą być w grze o fazę play-off, to muszą zwyciężyć najlepiej za trzy punkty. W Zielonej Górze wygrali miejscowi 48:42, zatem strata jest do odrobienia.

Awizowane składy
:

MrGarden GKM Grudziądz:
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artiom Łaguta
14. Damian Lotarski
15. Marcin Turowski

RM Solar Falubaz Zielona Góra:
1. Antonio Lindbaeck
2. Martin Vaculik
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

Początek spotkania: 16 sierpnia (niedziela), godz. 16:30
Wynik pierwszego meczu: 48:42 dla RM Solar Falubazu
Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Krzysztof Okupski 

Przewidywana prognoza pogody:
Temperatura: 30°C
Wiatr: 11 km/h
Deszcz: 0.0 mm

Zobacz takżeŻużel. MrGarden GKM - RM Solar Falubaz. Piotr Protasiewicz zaciska zęby i jedzie dalej. Goście w najsilniejszym składzie
Zobacz także: Żużel. Zdunek Wybrzeże ma czołowego juniora eWinner 1. Ligi. Na Motoarenie pokonał gwiazdę Apatora

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Grudziądzu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL