Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniłł Kołodinski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Daniłł Kołodinski

Żużel. DMŚJ. Łotysze awansowali do finału

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Reprezentacja Łotwy, w której pierwsze skrzypce grali nieoczekiwanie Daniłł Kołodinski i Ernest Matjuszonok, awansowała do finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Kolejne miejsca w Pardubicach zajęli Czesi i Słowacy.

W ostatnim czasie szkolenie na Łotwie może być dla wszystkich przykładem. Juniorzy z tego kraju mimo że są szkoleni przez od niedawna dwa ośrodki, szeroką ławą wchodzą do żużla. Tym razem gorzej pojechali regularnie ścigający się w eWinner 1. Lidze Oleg Michaiłow i Francis Gusts.

Mimo to, Łotysze wygrali turniej kwalifikacyjny w Pardubicach. Aż 16 punktów zdobył Daniił Kołodinski, a 14 dorzucił Ernest Matjuszonok. Obaj dali argumenty Nikołajowi Kokinowi do tego, by na nich postawił w polskiej lidze.

Drugie miejsce zajęli Czesi, u których zabrakło wyraźnego lidera. Najlepsi Jan Kvech i Daniel Klima zdobyli po 12 punktów. Dla Słowaków sam występ w rundzie kwalifikacyjnej i zebranie czterech juniorów był swego rodzaju sukcesem. Byli oni jednak tłem dla pozostałych dwóch drużyn.

Finał rozegrany zostanie 5 września w Outrup. Wiemy, że oprócz Łotyszy, którzy awansowali w Pardubicach, o medale powalczą reprezentacje Danii, Polski i Wielkiej Brytanii. Ostateczne składy nie są jeszcze znane.

Wyniki (za speedwaylive.eu):

1. Łotwa - 49
6. Daniłł Kołodinski - 16 (3,2,3,3,2,3)
7. Francis Gusts - 7 (1,-,1,2,3,d)
8. Ricards Ansviesulis - 3 (2,-,-,-,-,1)
9. Ernest Matjuszonok - 14 (0,3,3,3,3,2)
10. Oleg Michaiłow - 9 (3,1,2,1,2)

2. Czechy - 43
11. Petr Chlupac - 11 (3,3,0,0,2,3)
12. Danel Silhan - 5 (2,2,-,-,1,-)
13. Jan Macek - 3 (-,-,2,0,1,-)
14. Daniel Klim - 12 (1,0,3,3,3,2)
15. Jan Kvech - 12 (2,3,2,2,d,3)

3. Słowacja - 16
1. Jakub Valković - 6 (0,0,1,2,1,2)
2. David Pacalaj - 6 (2,1,0,1,1,1)
3. Jan Mihalik - 4 (1,1,1,1,0,0)
4. Rastislav Cifersky - 0 (0,0,0,0,0,0)

Czytaj także:
Mecz prawdy dla gdańskich liderów
Niemcy zdeklasowani w Rawiczu

ZOBACZ WIDEO Unia nie zdenerwowała Smektały aneksem. Będzie rozmawiał o nowym kontrakcie

Czy Łotwa zdobędzie medal w DMŚJ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.
Komentarze (4):
  • UNIA LESZNO kks Zgłoś
   ALE!! A WIEC LOTWA PO RAZ PIERWSZY W FINALE DMŚJ! A Czesi duzy pech ekstra 3 zawodnikow gdyz przez brak 4 druzyny jechali dziwnym systemem z 5 zawodnikami, a 5 ma lepsza Lotwa! jakby jechali 4
   Czytaj całość
   zawodnikami to mogloby byc inaczej. Teraz Czesi musza wszystko rzucic by w 2021 zrobic u siebie Finał. A Lotwa ma ogromne szanse na ogromny sukces od razu w finale, bo GB jest do wyzwania skutecznego. Slowacja duze brawa to ich pierwszy udzial w DMŚJ, a w seniorskich jechali tylko w latach 90 2 razy z nedznym skutkiem.
   • Only Retro Speedway Zgłoś
    Typowałem koło remisu. Czesi mają 3 liderów i gorsze zaplecze, Łotysze dwóch liderów i lepsze zaplecze. Tymczasem Łotewscy liderzy pojechali dużo gorzej niż ich koledzy.Dziwne
    Czytaj całość
    wyniki. O ile dwie zerówki Chlupaca z parami łotewskimi to nie jakaś tragedia, to porażka Kvecha z Kolodinskim (i to w Czechach) czy Gustsa z Pacalajem to duże niespodzianki.Szczerze mówiąc nie pamiętam takiego formatu zawodów. Taki podwójny turniej par. DMŚJ nie mają znaczenia więc, można sobie na to pozwolić, ja zmieniłbym tylko nazwę bo nie przystoi. Następnym razem przyjadą dwie drużyny... Łotysze mogą zgłosić więcej składów do polskich zawodów juniorskich
    Wszystkie komentarze (4)
    Komentarze (4)
    ×
    NajnowszeWyniki meczów
    Pokaż więcej
    PRZEJDŹ NA WP.PL