Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniłł Kołodinski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Daniłł Kołodinski

Żużel. DMŚJ. Łotysze awansowali do finału

Michał Gałęzewski
Reprezentacja Łotwy, w której pierwsze skrzypce grali nieoczekiwanie Daniłł Kołodinski i Ernest Matjuszonok, awansowała do finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Kolejne miejsca w Pardubicach zajęli Czesi i Słowacy.

W ostatnim czasie szkolenie na Łotwie może być dla wszystkich przykładem. Juniorzy z tego kraju mimo że są szkoleni przez od niedawna dwa ośrodki, szeroką ławą wchodzą do żużla. Tym razem gorzej pojechali regularnie ścigający się w eWinner 1. Lidze Oleg Michaiłow i Francis Gusts.

Mimo to, Łotysze wygrali turniej kwalifikacyjny w Pardubicach. Aż 16 punktów zdobył Daniił Kołodinski, a 14 dorzucił Ernest Matjuszonok. Obaj dali argumenty Nikołajowi Kokinowi do tego, by na nich postawił w polskiej lidze.

Drugie miejsce zajęli Czesi, u których zabrakło wyraźnego lidera. Najlepsi Jan Kvech i Daniel Klima zdobyli po 12 punktów. Dla Słowaków sam występ w rundzie kwalifikacyjnej i zebranie czterech juniorów był swego rodzaju sukcesem. Byli oni jednak tłem dla pozostałych dwóch drużyn.

Finał rozegrany zostanie 5 września w Outrup. Wiemy, że oprócz Łotyszy, którzy awansowali w Pardubicach, o medale powalczą reprezentacje Danii, Polski i Wielkiej Brytanii. Ostateczne składy nie są jeszcze znane.