Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bjerre (czerwony) i Vaculik (biały) WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Bjerre (czerwony) i Vaculik (biały)

Żużel. Nowy system play-off w PGE Ekstralidze! Zmiana wejdzie w życie w 2022 roku

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W PGE Ekstralidze od sezonu 2022 nie będzie już systemu play-off według zasad, które obserwowaliśmy w ostatnich sezonach. Z naszych informacji wynika, że zmiana jest już przesądzona!

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Obecnie awans do fazy play-off uzyskują cztery najlepsze drużyny rundy zasadniczej. Rywalizacja zaczyna się od półfinałów. Pierwszy zespół spotyka się z czwartym, a drugi z trzecim. Podobnie będzie w przyszłym roku, ale od sezonu 2022 będziemy mieć już zupełnie nowe reguły gry.

Co nas zatem czeka? Jak udało nam się ustalić, w fazie play-off znajdzie się aż sześć zespołów. Triumfator rundy zasadniczej pojedzie z szóstą drużyną. Druga drużyna z piąta, a trzecia z czwartą. Awans do półfinałów uzyskają zwycięzcy i lucky loser, czyli przegrany z najlepszym bilansem. Takie rozwiązanie sprawi, że sezon będzie dłuższy dla większej liczby ekip.

W dalszym ciągu z PGE Ekstraligi będzie spadać ósma drużyna, a siódma pojedzie w barażach. Na ten moment nie wiemy, czy podobne zasady będą obowiązywać w eWinner 1. Lidze.

Przypomnijmy, że wtorek okazało się również, że od sezonu 2021 w seniorskim składzie każdej drużyny ligowej będzie musiał znaleźć się zawodnik do 24 roku życia (Polak lub obcokrajowiec).

Zobacz także: Oto żużlowy Bóg Zielonej Góry

ZOBACZ WIDEO Żużel. Doping technologiczny? Instytucje powinny być krok przed kreatorami nowinek

Czy play-off z udziałem sześciu drużyn to dobre rozwiązanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (140):

Wszystkie komentarze (140)

Komentarze (140)

×
    Wszystkie komentarze (140)
    PRZEJDŹ NA WP.PL