Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Batłomiej Skrzyński PAP / Paweł Supernak / Na zdjęciu: Batłomiej Skrzyński

Nie żyje Bartłomiej Skrzyński. Był wielkim miłośnikiem sportu i walczył z barierami

Mateusz Domański
Mateusz Domański
We wtorek w wieku 41 lat zmarł Bartłomiej Skrzyński. Był wielkim fanem Betard Sparty Wrocław i miłośnikiem sportu. Zajmował się dziennikarstwem, a przede wszystkim walczył z trudnościami, jakie napotykają niepełnosprawnych.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Bartłomiej Skrzyński był człowiekiem, któremu nigdy nie brakowało energii. Do prężnej działalności na wielu płaszczyznach nie zniechęcały go żadne przeciwności losu. Główną z nich był postępujący zanik mięśni, przez który Skrzyński musiał poruszać się na wózku inwalidzkim.

Od lat był przedstawicielem osób niepełnosprawnych z Wrocławia. Ostatnio sprawował funkcję rzecznika miasta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnością i dyrektora miejskiego biura "Wrocław bez barier". Inicjował wiele akcji społecznych.

Przede wszystkim walczył o to, by niepełnosprawnym żyło się lepiej. Starał się usuwać rozmaite bariery architektoniczne, ale i społeczne. Próbował łamać wszelkie stereotypy na temat osób niepełnosprawnych.

Bartłomiej Skrzyński był wielkim fanem Betard Sparty Wrocław. Kochał sport, a największą sympatią darzył żużel. Można było go zobaczyć na wielu stadionach w Polsce. Ograniczenia nie przeszkadzały mu, by jeździć za uwielbianym klubem. Zajmował się też dziennikarstwem. W przeszłości był felietonistą portalu WP SportoweFakty.

O jego śmierci poinformował we wtorek prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. "Kochany Draniu czemu odszedłeś? A play-off i Sparta? Ej!! Tyle planów mieliśmy... tyle mi i nam dałeś...tak dużo. Bardzo dużo. Mógłbym wiele o Tobie napisać. Bardzo wiele. Kiedyś napiszę. Dziś płaczę i jestem w stanie tylko napisać: do zobaczenia Przyjacielu, dziękuję za wszystko! Kocham Cię. Odszedł Bartek Skrzyński. Dla przyjaciół 'Skrzynia'" - przekazał w emocjonalnym wpisie.

Tę smutną informację podała również wrocławska Sparta. W poście na Facebooku podkreślono, że Skrzyński "pomimo przeciwności losu promieniował optymizmem i pozytywną energią. Wspierał i kreował działania, które przełamywały stereotypowe postrzeganie osób niepełnosprawnych. Był przyjacielem WTS Sparty i oddanym kibicem wrocławskiej drużyny". 

Kochany Draniu czemu odszedłeś? A play-off i Sparta? Ej!!Tyle planów mieliśmy... tyle mi i nam dałeś...tak dużo. Bardzo...

Opublikowany przez Prezydenta Wrocławię Jacka Sutryka Wtorek, 15 września 2020

Czytaj także:
> Żużel. DMPJ. Falubaz Zielona Góra najlepszy w Gnieźnie. Słaby występ gospodarzy [RELACJA]
> Żużel. Kierownik Abramczyk Polonii tłumaczy sytuację z Troyem Batchelorem. Australijczyk nie pojechał na siłę 


na Facebooku.

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL