Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gorzowianie wygrywają po raz czwarty - relacja z IV rundy MDMP

Marcin Imański
Marcin Imański
W IV rundzie Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski rozegranej w Gorzowie Wielkopolskim zwyciężyła drużyna Caelum Stali. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo młodzieżowców Stali w tych rozgrywkach. Na drugim miejscu uplasował się zespół Falubazu Zielona Góra, trzecia lokata przypadła ekipie Startu Gniezno, a ostatnie miejsce zajęli juniorzy z Ostrowa.

Ostrowianie zajęli miejsce ostatnie, jednak ciężko było nawiązać wyrównaną walkę zawodnikom KM Ostrów, biorąc pod uwagę obecność na tych zawodach tylko dwójki żużlowców.

Od samego początku zawody przebiegały pod dyktando gorzowian. W pierwszym biegu zwyciężył Łukasz Cyran, który dość pewnie w pokonanym polu pozostawił Mateusza Łukowiaka i Marcela Kajzera. Zawodnik Startu Gniezno został jednak wykluczony za przekroczenie dwoma kołami linii odzielającej tor od murawy. W ślad za młodym zawodnikiem Stali w kolejnych biegach podążyli także koledzy z drużyny. Zwycięstwa Pawła Zmarzlika i Adriana Szewczykowskiego oraz druga pozycja Mateusza Mikorskiego były jasnym znakiem, że gorzowianie myślą w tych zawodach tylko o zwycięstwie. Dla podopiecznych Stanisława Chomskiego ważne było nie tylko wygranie tej rundy, ale także rozmiar, gdyż o rozegranie finału MDMP gorzowianie rywalizowali z Unibaxem Toruń.

Kolejna seria nie była już jednak tak udana dla gorzowskiej Stali, a więcej do powiedzenia mieli tym razem zielonogórzanie. Kolejny raz bardzo dobrym startem popisał się Grzegorz Zengota, który dowiózł do mety drugie już zwycięstwo. Co prawda Cyran zacięcie gonił zielonogórzanina, ale ataki wychowanka Stali okazały się nieskuteczne. Z bardzo dobrej strony pokazał się także inny reprezentant Falubazu - Janusz Baniak, który po odpowiednich korektach był szybki na dystansie. W tej serii startów drugi już raz uznać wyższośc rywali musiał tegoroczny MIMP - Patryk Dudek, który do mety przyjechał za plecami Pawła Zmarzlika. W biegu 7 z kolei mieliśmy pierwszy w tych zawodach upadek. Na szczęście młodemu zawodnikowi KM Ostrów - Łukaszowi Śówce nic się nie stało i mógł kontynuować zawody.

W trzeciej serii startów kolejny raz do głosu dochodzą gorzowianie. Kolejne zwycięstwa "żółto-niebieskich" i szanse na finał MDMP w Gorzowie zostały jeszcze zachowane. Pierwszy raz w pokonany polu został Grzegorz Zengota. W tym przypadku zawodnik zielonógorskiego klubu nie mógł jednak nawiązać walki z rywalami, gdyż już po starcie miał problemy ze swoim motocyklem. Kolejne trójki na swoim koncie notują Adrian Szewczykowski, Łukasz Cyran i Janusz Baniak. Pechowy w tej serii był bieg 12, który musiał być powtarzany aż trzykrotnie. Najpierw upadek na pierwszym łuku zanotował Arkadiusz Sturomski, a chwilę później w powtórce tej gonitwy motocykla nie opanował Mateusz Łukowiak. Upadek młodego zawodnika z Zielonej Góry był na tyle poważny, że postanowił on zrezygnować z ostatniego startu.

W ostatniej serii startów swoje pewne zwycięstwo w tych zawodach przypieczętowali gorzowianie, a kolejny raz nie zawiedli Zmarzlik, Cyran i Szewczykowski. Kibiców Stali Gorzów optymizmem najbardziej napawa wygrana "Adika" w ostatnim biegu, w którym za plecami przywiózł Grzegorza Zengotę, najbliższego rywala Stali Gorzów w rundzie Play-off. W ostatnim starcie w końcu przebudził się Patryk Dudek, który na swoim koncie zapisał biegowe zwycięstwo.

Ostatecznie gorzowianie wygrali po raz czwarty z rzędu rundę MDMP, a zdobyte 41 "oczek" pozwoliło zrównać się w małych punktach z drużyną Unibaxu Toruń, który wybrał swoją grupę eliminacyjną.

Caelum Stal Gorzów 41 pkt.
1. Adrian Szewczykowski - 11 (3,2,3,3)
2. Mateusz Mikorski - 7 (2,1,2,2)
3. Paweł Zmarzlik - 12 (3,3,3,3)
4. Łukasz Cyran - 11 (3,2,3,3)

Falubaz Zielona Góra 30 pkt.
9. Grzegorz Zengota - 8 (3,3,1,1)
10. Patryk Dudek - 9 (2,2,2,3)
11. Janusz Baniak - 9 (1,3,3,2)
12. Mateusz Łukowiak - 4 (2,2,w,-)
19. Adam Strzelec - 0 (0)

Start Gniezno 14 pkt.
13. Kacper Gomólski - 8 (2,3,1,2)
14. Marcel Kajzer - 2 (w,1,w,1)
15. Arkadiusz Sturomski - 1 (0,d,w,1)
16. Marcin Wawrzyniak - 3 (0,1,1,1)

KM Lazur Ostrów 6 pkt.
5. brak zawodnika
6. brak zawodnika
7. Łukasz Sówka - 3 (1,w,2,t)
8. Patryk Kociemba - 3 (1,0,w,2)

Bieg po biegu:
1. Cyran, Łukowiak, Kajzer (w)
2. Zmarzlik, Gomólski, Baniak
3. Zengota, Mikorski, Kociemba, Sturomski
4. Szewczykowski, Dudek, Sówka, Wawrzyniak
5. Zengota, Cyran, Wawrzyniak
6. Zmarzlik, Dudek, Sturomski (d3)
7. Gomólski, Łukowiak, Mikorski, Sówka (w/u)
8. Baniak, Szewczykowski, Kajzer, Kociemba
9. Cyran, Dudek, Gomólski, Kociemba (w/u)
10. Zmarzlik, Sówka, Zengota, Kajzer (w/2min)
11. Baniak, Mikorski, Wawrzyniak
12. Szewczykowski, Łukowiak (w/u), Sturomski (w/u)
13. Zmarzlik, Kociemba, Wawrzyniak, Strzelec
14. Cyran, Baniak, Sturomski, Sówka (t)
15. Dudek, Mikorski, Kajzer
16. Szewczykowski, Gomólski, Zengota

Tabela Grupy IV

Drużyna</B>M</B>PKT</B>+/-</b>
Caelum Stal Gorzów</b>412+149
Falubaz Zielona Góra</b>48+113
Start Gniezno</b>42+63
KM Ostrów</b>42+53Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (32):

 • Bury_KSSG Zgłoś
  Kolejki były bo: po pierwsze nie byli przygotowani na takową ilość osób, wiec na bieżąco programy były drukowane na 3 drukarkach. Po drugie: owszem, błędem było otwarcie jednej kasy
  Czytaj całość
  na MDPM, ale to ni ema co biadolić na siebie oraz na kasjerki, bo to nie ich wina, tylko zarządu, więc jak co to może atakujcie zarząd a nie kasjerki. Widziałem jak one tam dwoiły się, wiec troche wyluzujcie.
  • do do yagr Zgłoś
   Ty chyba tam nie byłeś,była końcówka biletów na Falubaz w dwóch kasach i ogromna kolejka po bilety na młodzieżówkę. Jaja sobie robią z kibiców!!! I uwaga dla kibiców
   Czytaj całość
   zielonogórskich-macie zamontowane wszystkie krzesełaka- zrobili Wam małą złośliwość.
   • yagr Zgłoś
    Dwie kasy były otwarte a w okienkach paniusie i jakieś tam ochłapy na niedzielę. I nijak nie dało się dla tych bezczynnie siedzących dziewuszek przerzucić trochę tych karteczek co to
    Czytaj całość
    miało program przypominać a biletem wejściowym miało być. To aż takie trudne ??? Chyba tylko w naszym klubie . Stadion to jeszcze nie wszystko !!! A właśnie - co dalej , bo jakoś ucichło - czyżby już wszystko było zrobione co zostało obiecane ? No ale okey , póki co od tego tematu się odwalę. Na teraz to co było wczoraj to normalny SKANDAL !!! Nie po raz pierwszy zresztą.
    Wszystkie komentarze (32)

    Komentarze (32)

     Wszystkie komentarze (32)
     PRZEJDŹ NA WP.PL