Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zdecydowane zwycięstwo rzeszowian na otwarcie. Adam Ellis kończy spotkanie z kompletem punktów.

• Bjarne Pedersen2

Bjarne Pedersen był bliski rozdzielenia pary gospodarzy, ale Adam Ellis obronił się przed jego atakami. Rzeszowianie mieli szansę na podwójne zwycięstwo, ale Dawid Lampart zaliczył upadek na prowadzeniu.

• Patrick Hansen2

Rezerwa zwykła: Mateusz Tonder za Madsa Hansena.

Wyścig bez emocji. Od startu do mety na pewnym prowadzeniu znajdowali się zawodnicy gospodarzy.

• Dawid Lampart2

Niepokonani do tej pory Ellis i Lampart nie dali szans swoim rywalom. Rzeszowianie śrubują przewagę w tym spotkaniu.

• Marcel Krzykowskid

Walkę o drugie miejsce stoczyli Mateusz Majcher i Mads Hansen. Młodzieżowiec rzeszowskiego klubu zdołał odeprzeć ataki. Marcel Krzykowski zanotował defekt motocykla na końcu stawki.

• Oskar Polis0

Rzeszowianie koncertowo rozegrali pierwszy łuk, rozstawili swoich rywali po kątach i ruszyli po podwójne zwycięstwo. Hubert Łęgowik próbował zbliżać się do Patryka Rolnickiego.

• Patrick Hansen1

Mateusz Tonder najlepiej rozegrał start i pierwszy łuk. Na drugim dołączył do niego Bjarne Pedersen. Pierwsza podwójna wygrana w wykonaniu gości. Patrick Hansen do ostatnich metrów gonił Pedersena.

• Bjarne PedersenRezerwa taktyczna za Mads Hansen1

Rezerwa taktyczna: Bjarne Pedersen za Madsa Hansena.

Oskar Polis zerwał taśmę. Został wykluczony i otrzymał ostrzeżenie. W powtórce zastąpi go Mateusz Tonder. W drugiej odsłonie wyścigu Adam Ellis daleko z przodu.

• Marcin Turowski0

Dawid Lampart prowadził od startu do mety. Za jego plecami czaili się zawodnicy gości.

- Wszystko w porządku, ale dla mnie niezrozumiała decyzja. Tylne koło całe wyplecione ze szprych, tym bardziej, że to był kontakt w pierwszym łuku - skomentował sytuację z 6. biegu Oskar Polis.

Czy przewaga RzTŻ Rzeszów jest zaskoczeniem?

Bieg 7 65.9 sek.
RzTŻ Rzeszów29
4 : 2
13OK Bedmet Kolejarz Opole
  • Mateusz TonderRezerwa taktyczna za Marcel Krzykowski0
  • Patryk Rolnicki1

Rezerwa taktyczna: Mateusz Tonder za Marcela Krzykowskiego.

Adam Ellis wygrał start, a Patryk Rolnicki na pierwszym łuku wcisnął się pomiędzy rywali. 22-latek stoczył zaciętą walkę z Bjarne Pedersenem. Później stawka się rozciągnęła.

Po biegu Adam Ellis otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

- Był niesamowity dreszczyk emocji w ostatnim tygodniu. Długo nie jeździłem, dzisiaj jadę pierwszy mecz przeciwko drużynie z Opola. Jadę w swoim mieście. Jestem miło zaskoczony (...), stresik złapał mnie dopiero 10 minut przed biegiem, ale szybko to opanowałem - powiedział wracający do żużla Dawid Stachyra.

Bieg 6 66.75 sek.
RzTŻ Rzeszów25
5 : 1
11OK Bedmet Kolejarz Opole
  • Mateusz Majcher3
  • Oskar Polisw

Tuż po starcie motocyklami sczepili się Mateusz Majcher i Oskar Polis. Zawodnik OK Bedmet Kolejarza Opole zanotował upadek. Wyścig przerwany. Polis wstał o własnych siłach. Sędzia Grzegorz Sokołowski analizuje zapis wideo. Oskar Polis wykluczony.

W powtórce lepszy start rzeszowian. Na prowadzenie wyszedł Mateusz Majcher, którego starał się asekurować Dawid Lampart. Ten musiał mocno bronić się przed Madsen Hansenem. Wzorowa jazda parą.

• Patrick Hansen0

Passa gospodarzy została przełamana. Tym razem to Rene Bach najlepiej rozegrał start i pierwszy łuk, a parę rzeszowian zdołał rozdzielić Hubert Łęgowik. Zawodnik gości musiał bronić się przed Patrickiem Hansenem.

Bieg 4 65.77 sek.
RzTŻ Rzeszów18
5 : 1
6OK Bedmet Kolejarz Opole
  • Marcin Turowski2
  • Mateusz Tonder1

Rzeszowianie po raz kolejny popisali się znacznie lepszym wyjściem spod taśmy. Mateusz Tonder podążał jak cień za Marcinem Turowskim, ale tor póki co nie sprzyja walce na dystansie.

• Mads Hansen0

Start wygrał Bjarne Pedersen, ale na pierwszym łuku założył się na niego Dawid Lampart, do którego dołączył Patrick Hansen. Później gospodarze odjechali swoim rywalom.

• Marcel Krzykowskiw

Na drugim łuku upadek zanotował jadący na końcu stawki Marcel Krzykowski. Sędzia przerwał wyścig w momencie, gdy reszta zawodników była na pierwszym łuku, a Krzykowski opuszczał już tor.

Wychowanek Śląska Świętochłowice został wykluczony. W momencie przerwania biegu na prowadzeniu znajdował się Mateusz Tonder. W powtórce Tonder również był najlepszy. Duże odległości pomiędzy zawodnikami.

Dawid Stachyra jedzie swój pierwszy mecz ligowy od... 28 maja 2017 roku. Mimo ponad trzyletniej przerwy zdołał odnieść pewne zwycięstwo!

Bieg 1 66.68 sek.
RzTŻ Rzeszów5
5 : 1
1OK Bedmet Kolejarz Opole
  • Oskar Polis1
  • Rene Bach0

Zdecydowanie lepszym startem popisali się gospodarze. W pogoń za Patrykiem Rolnickim rzucił się Oskar Polis, ale nie było w stanie przeprowadzić ataku.

Które miejsce w 1. biegu zajmie wracający do żużla Dawid Stachyra?

Uczestnicy pierwszego biegu pojawili się na torze. Czas rozpocząć zmagania w 2. Lidze Żużlowej.

Mecz rozegrany zostanie według 1 zestawu pól startowych.

Trwa kosmetyka toru.

Składy potwierdzone. Za Sama Mastersa pojedzie Rene Bach, z nr 6 wystąpi Mateusz Tonder, a z nr 14 Marcin Turowski.

Patryk Rolnicki i Dawid Lampart reprezentują RzTŻ Rzeszów na próbie toru.

Rozpoczęła się próba toru. Ze strony gości uczestniczą w niej Mads Hansen i Oskar Polis.

W Rzeszowie piękna, słoneczna pogoda.

Jakim wynikiem zakończy się ten mecz?

Ostatni mecz pomiędzy tymi ekipami odbył się 9 września 2018 roku. Stal pokonała Kolejarza 53:46. Komplet punktów wywalczył Greg Hancock (12 w 4 startach). Udane występy zaliczyli także Luke Becker i Mads Hansen (obaj po 12).

Ligowe ściganie wraca do Rzeszowa po roku przerwy - przypomnijmy, że w sezonie 2019 zespół z tego miasta nie przystąpił do rozgrywek.

Przed nami pierwsze w tym sezonie spotkanie w ramach 2. Ligi Żużlowej.