RM Solar Falubaz Zielona Góra RM Solar Falubaz Zielona Góra RM Solar Falubaz Zielona Góra28
19Damian PawliczakD. PawliczakDamian Pawliczak22228
20Norbert KrakowiakN. KrakowiakNorbert Krakowiak133310
21Mateusz TonderM. TonderMateusz Tonder322310

Koniec trwających trzy i pół godziny zawodów w Grudziądzu. I rundę Ligi Juniorów wygrał RM Solar Falubaz Zielona Góra.

Bieg 21
  • Wiktor Firmuga0
  • Kacper Łobodziński2
  • Wiktor Trofimow jr3
  • Marcin Turowski1

Łobodziński wygrał start, ale po wyjściu z pierwszego łuku na prowadzeniu znalazł się Trofimow.

Karetka wróciła na stadion. Zawody niedługo powinny zostać wznowione.

Po upadku Kacpra Pludry i Mateusza Bartkowiaka motocykl wylądował na 5 i 6 rzędzie trybun na pierwszym łuku, tuż obok osób z parku technicznego. (fot. twitter.com/slawekGKM).

Trwa oczekiwanie na powrót karetki. Stan zdrowia Mateusza Bartkowiaka na razie nie jest znany.

Bieg 20
  • Krzysztof SadurskiRezerwa zwykła za Hubert Ścibak1
  • Kamil PytlewskiZastępstwo zawodnika za Mateusz Bartkowiak2
  • Kacper Pludraw
  • Wiktor Jasiński3

Fatalnie wyglądający upadek na pierwszym łuku trzeciego okrążenia, z udziałem Pludry i Bartkowiaka. Jeden z motocykli wylądował na trybunach! Pludra wstał o własnych siłach, niestesty Bartkowiakowi udzielana jest pomoc medyczna. Mateusz Bartkowiak jest przytomny, zostanie przewieziony do szpitala. W powtórce za Bartkowiaka pojedzie Pytlewski. Sadurski jechał w kontakcie z Pytlewskim przez jedno okrążenie.

Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 19
  • Przemysław Gierans
  • Norbert Krakowiak3
  • Błażej Wypior1
  • Damian Pawliczak2

Giera wycofał się z zawodów i nie wystąpi w biegu nr 19. Para Falubazu wygrała z olbrzymią przewagą.

Bieg 18
  • Damian Lotarski3
  • Bartłomiej Kowalskit
  • Mateusz Świdnicki2

Kowalski wjechał w taśmę, jest wykluczony z wyścigu. W powtórce cała trójka zawodników jechała w kontakcie.

Bieg 17
  • Kamil Pytlewskid
  • Wiktor Jasiński1
  • Mateusz Tonder3

Zawodnicy Falubazu wygrali z bardzo dużą przewagą. Pytlewski upadł jadąc na czwartym miejscu, ale szybko wstał i kontynuował jazdę, choć ostatecznie nie dojechał do mety.

Trwa kosmetyka toru.

Bieg 16
  • Wiktor Lampart3
  • Wiktor Firmugau
  • Mateusz TudzieżRezerwa zwykła za Przemysław Giera2

Dobry start Tudzieża i Lamparta. Zawodnik ROW-u próbował założyć rywala, ale zabrakło mu nieco prędkości. Firmuga utrzymywał trzecią pozycję do momentu upadku na drugim łuku trzeciego okrążenia. Wypior skupiał się na płynnym pokonywaniu łuków daleko za resztą zawodników.

Drużyna z Częstochowy startuje w zawodach młodzieżowych jako Bocar Włókniarz Częstochowa.

Bieg 15
  • Bartłomiej Kowalski2
  • Kacper PludraRezerwa zwykła za Hubert Ścibak3
  • Kamil Królw
  • Krzysztof Sadurski1

Pludra odniósł pewne zwycięstwo. Król upadł na tor, ale szybko wstał i kontynuował jazdę spacerowym tempem, po czym... został zdublowany przez rywali.

Bieg 14
  • Damian Lotarskid
  • Mateusz Tonder2
  • Kacper Łobodziński1

Na pierwszym łuku było dość ciasno, zwycięsko z tej walki wyszedł Krakowiak. Drugi jechał Lotarski, ale na trzecim okrążeniu zanotował defekt motocykla.

Bieg 13
  • Mateusz Bartkowiak2
  • Wiktor Trofimow jrRezerwa zwykła za Wiktor Firmugaw
  • Kamil Pytlewskiw

Trofimow wykluczony za przekrocznie limitu 2 minut. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia upadek zanotował Pytlewski - wyścig został przerwany, a zawodnik Stali jest wykluczony. W powtórce Bartkowiak dobrze wystartował, ale po pierwszym łuku to już Lampart był na prowadzeniu. Na dystansie zawodnik Stali próbował wyprzedzić żużlowca Motoru, ale sztuka ta mu się nie udała.

Połowa zawodów za nami. Jak dotąd odnotowaliśmy 10 upadków.

Bieg 12
  • Błażej Wypior0
  • Krzysztof Sadurski2
  • Mateusz Tudzież1
  • Kacper Pludra3

Kolejny atomowy start Pludry i pewne zwycięstwo. Szybko dołączył do niego Sadurski.

Bieg 11
  • Wiktor Trofimow jr2
  • Kamil Królu
  • Bartłomiej Kowalski1

Kowalski na pierwszym łuku starał się przedrzeć przed parę Motoru, ale bezskutecznie. Później trzymał się blisko rywali, ale na trzecim okrążeniu upadł na tor. Mimo to wstał i dojechał do mety po punkt. Wcześniej na tor upadł jadący z tyłu Król. On także szybko się podniósł, ale nie kontynuował jazdy, tylko zjechał na murawę.

Bieg 10
  • Hubert Ścibakw

Bieg przerwany. Na drugim łuku drugiego okrążenia na tor upadł jadący na czwartym miejscu Ścibak. W momencie przerwania wyścigu Falubaz prowadził 5:1. W powtórce, bez wykluczonego Ścibaka, Falubaz odniósł pewne zwycięstwo.

Bieg 9
  • Przemysław Giera0
  • Damian Lotarski1
  • Mateusz Tudzież3

Atomowy start Tudzieża z czwartego pola, zawodnik ROW-u od razu objął prowadzenie. W trakcie wyścigu niebezpiecznie nim zarzuciło, ale zdołał utrzymać się na pierwszym miejscu. Łobodziński cały czas starał się trzymać Tudzieża, ale nie udało mu się przeprowadzić skutecznego ataku.

Bieg 8
  • Bartłomiej KowalskiTaśma Kamil Król3
  • Kamil Pytlewski0
  • Mateusz Bartkowiak1

Król nie dość, że został wykluczony za dotknięcie taśmy, to jeszcze otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie procedury startowej.

Wyścig bez historii. Zawodnicy Włókniarza najlepiej wystartowali i nie mieli problemów z dowiezieniem podwójnego prowadzenia do mety.

Bieg 7
  • Wiktor Trofimow jr1

Pewne zwycięstwo pary Falubazu, nie dali szans Trofimowowi, który do mety dojeżdżał na defektującym motocyklu. Firmuga na drugim łuku pierwszego okrążenia pojechał zbyt szeroko i upadł na tor, ale szybko się podniósł i nie trzeba było przerywać biegu.

Bieg 6
  • Marcin Turowski2
  • Hubert Ścibaku

Atomowy start Pludry, który od razu wysforował się na prowadzenie. Ścibak na pierwszym łuku próbował po zewnętrznej objechać parę GKM-u, ale to mu się nie udało. Na ostatnim okrążeniu zanotował upadek jadąc na czwartej pozycji.

Bieg 5
  • Mateusz Tudzieżu
  • Przemysław Giera1
  • Kamil Pytlewski2

Tudzież najlepiej rozegrał pierwszy łuk i wyszedł na prowadzenie. Na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia wyprzedził go jednak Jasiński. Tudzież nie zdołał jednak dojechać do mety nawet na drugim miejscu, bo na ostatnim okrążeniu zanotował upadek.

Sędzia Tomasz Fiałkowski zarządził kosmetykę toru.

Bieg 4
  • Mateusz Świdnicki3
  • Norbert Krakowiak1

Upadek Króla na pierwszym łuku po starcie, zawodnik zdążył się szybko pozbierać bez potrzeby przerywania biegu. Pawliczak konsekwentnie skracał dystans do Świdnickiego, ale nie udało mu się przeprowadzić ataku.

Bieg 3
  • Kacper Pludra2
  • Krzysztof Sadurskid

Sadurski w ogóle nie wystartował. Trofimow wystartował najlepiej, ale po pierwszym łuku prowadzenie objął Lampart. Pludra na dystansie wyprzedził zawodnika Motoru, ale ten natychmiast skontrował i odbił drugie miejsce. Tuż przed metą Trofimow zanotował jednak defekt motocykla, przez co siłą rozpędu ukończył bieg na trzecim miejscu.

Bieg 2
  • Wiktor Jasiński2
  • Marcin Turowski3
  • Mateusz Bartkowiak0

Równy start Jasińskiego, Turowskiego i Bartkowiaka. Jasiński prowadził przez dwa i pół okrążenia, ale Turowski wyprzedził go atakiem przy krawężniku.

Bieg 1
  • Błażej Wypiorw

Wyścig przerwany. Na pierwszym łuku upadli Kowalski i Wypior. Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. Obaj zawodnicy są zdolni do dalszej jazdy. W powtórce na pierwszym łuku znowu upadł Wypior, tym razem sędzia go wykluczył. Co ciekawe, zawodnik ROW-u szybko wstał i zaczął opuszczać tor, a wirażowy zaczął machać chorągiewką, mimo że sędzia nie przerwał wyścigu! Decyzją arbitra wirażowy opuszcza murawę. W kolejnej powtórce Tudzież wystartował najlepiej i pewnie wygrał. Świdnicki zagrażał mu jedynie na wyjściu z pierwszego łuku.

Zaczynamy turniej w Grudziądzu.

Tor aktualnie jest polewany.

W miejsce Dominika Tymana z nr 6 pojedzie Przemysław Giera.

W Grudziądzu jest ok. 25 stopni. Niebo jest delikatnie zachmurzone, ale nie są to chmury, które przeszkodzą w rozegraniu zawodów.