• Greg Hancock3
  • Andrzej Lebiediew1
  • Jarosław Hampel0
  • Darcy Ward2
Hancock najlepiej wystrzelił spod taśmy i pognał do mety po trzy punkty. Hampel na wyjściu z pierwszego wirażu został zablokowany przez Lebiediewa. Lebiediew na trzecim kółku wyprzedził Warda, ale na ostatnim okrążeniu popełnił błąd i Australijczyk odzyskał drugą lokatę.
Bieg 20
  • Jarosław Hampel3
  • Fredrik Lindgren1
  • Andrzej Lebiediew2
  • Wiaczesław GieruckisTaśma Antonio Lindbaeck0
Lindbaeck dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki. Jego miejsce zajął Gieruckis. W powtórce Hampel wygrał start. Polak przez cztery okrążenia musiał odpierać zaciekłe ataki Lebiediewa. Lindgren na dystansie uporał się z Gieruckisem. Przerwa na kosmetykę toru.

Marek Cieślak o Grand Prix: Te zawody zrobiły się nudne.
Bieg 19
  • Tai Woffinden1
  • Matej Zagar0
  • Greg Hancock2
  • Nicki Pedersen3
Hancock ponownie bardzo dobrze wyszedł spod taśmy. Pedersen na wejściu w drugi łuk wyprzedził Woffindena, a następnie rzucił się w pogoń za Amerykaninem. Na drugim okrążeniu "Power" wyprzedził Hancocka. Zagar dojechał do mety za zdefektowanym motocyklu.
Bieg 18
  • Leon Madsen1
  • Tomasz Gollob2
  • Emil Sajfutdinoww
  • Martin Vaculik3
Sajfutdinow na pierwszym łuku trzeciego okrążenia zanotował upadek. Był on wówczas na trzeciej pozycji. Wcześniej Rosjanin stoczył zaciętą walkę z Gollobem o drugą lokatę. Sajfutdinow został wykluczony z powtórki. Lider klasyfikacji generalnej cyklu GP wstał z toru o własnych siłach.

W powtórce Vaculik na wyjściu z pierwszego łuku minął Golloba i na dystansie powiększał przewagę nad rywalami. Polak następnie musiał bronić się przed atakami Madsena. Na trzecim okrążeniu Duńczyk wykorzystał błąd Polaka, ale Gollob za chwilę odzyskał drugą lokatę.
Bieg 17
  • Niels Kristian Iversen3
  • Darcy Ward1
  • Andreas Jonsson2
  • Krzysztof Kasprzak0
Iversen wygrał start i pognał do mety po trzy punkty. Ward przez trzy okrążenia atakował Jonssona, ale ten nie popełnił żadnego błędu. Kasprzak nie liczył się w stawce.
Bieg 16
  • Leon Madsen2
  • Antonio Lindbaeck0
  • Andreas Jonsson1
Pedersen szybko uporał się z Lindbaeckiem i Jonssonem, a następnie rzucił się w pogoń za Madsenem. Pedersen na drugim łuku drugiego okrążenia wyprzedził swojego rodaka. Przerwa na kosmetykę toru.

Emil Sajfutdinow: Sezon jeszcze trwa.
Bieg 15
  • Martin Vaculik0
  • Tai Woffinden2
  • Krzysztof Kasprzak1
Hampel świetnie rozegrał pierwszy łuk i przedarł się na prowadzenie. Polak na dystansie powiększał przewagę nad Woffindenem. Vaculik próbował atakować Kasprzaka.
Bieg 14
  • Tomasz Gollob0
  • Darcy Ward3
Ward na drugim łuku atakiem po zewnętrznej wyprzedził Hancocka. Lebiediew na tym samym łuku minął Golloba, a następnie rzucił się w pogoń za Hancockiem. Amerykanin nie dał sobie jednak odebrać dwóch punktów.
Bieg 13
  • Emil Sajfutdinow1
  • Matej Zagar2
  • Fredrik Lindgren0
Zagar wygrał start i po pierwszym łuku wyszedł na prowadzenie. Na ostatnim okrążeniu Słoweniec stracił prowadzenie na rzecz Iversena. Sajfutdinow na drugim łuku pojechał zbyt szeroko i był przez chwilę ostatni, ale szybko wyprzedził Lindgrena.
Bieg 12
  • Emil Sajfutdinow3
Sajfutdinow bardzo dobrze rozegrał pierwszy łuk i przedarł się na prowadzenie, którego nie oddał do mety. Kasprzak na drugim kółku wyprzedził Lindbaecka. Przerwa na kosmetykę toru.

Niels Kristian Iversen: Zachować czujność i dawać z siebie wszystko.
Bieg 11
  • Darcy Ward0
  • Tai Woffinden3
  • Fredrik Lindgren2
Woffinden na przeciwległej prostej wyprzedził Madsena, a następnie Duńczyka minął Lindgren. Do końca Madsen musiał bronić się przed atakami Warda. Woffinden wygrał z dużą przewagą.
Bieg 10
  • Tomasz Gollobd
Pech Tomasza Golloba. Polak zanotował defekt na starcie. Hampel zwyciężył z dużą przewagą. Zagar i Jonsson stoczyli zaciętą walkę o dwa punkty. Górą z niej wyszedł Słoweniec. Przyczyną defektu Golloba było zatarcie silnika.
Bieg 9
  • Nicki Pedersen1
  • Niels Kristian Iversen2
  • Andrzej Lebiediew3
Lebiediew na pierwszym kółku wyprzedził Vaculika i do mety nie oddał prowadzenia. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia Słowaka wywiózł Pedersen, co spowodowało, że Vaculik spadł na koniec stawki. Iversen na ostatnich metrach wyprzedził Pedersena.
Bieg 8
  • Matej Zagar1
Vaculik na wyjściu z pierwszego łuku przedarł się na prowadzenie. Lindbaeck na pierwszym kółku zablokował Warda, ale Australijczyk nie zamierzał zadowolić się trzecią pozycję i zaciekle atakował Szweda. Sztuka ta udała mu się na drugim łuku trzeciego okrążenia. Na ostatnim łuku Lindbaecka wyprzedził Zagar. Przerwa na kosmetykę toru.

Tomasz Gaszyński: Naszym celem czołowa ósemka.
Bieg 7
  • Andrzej Lebiediew0
  • Emil Sajfutdinow2
Na pierwszym łuku upadek zanotował Woffinden. Brytyjczyk zahaczył o tylne koło Sajfutdinowa. "Woffy" szybko podniósł się z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce walkę na pierwszym łuku pomiędzy Sajfutdinowem i Lebiediewem wykorzystał Woffinden, który wygrał z dużą przewagą. Lebiediew do końca gonił Jonssona.
Bieg 6
  • Krzysztof Kasprzakd
  • Tomasz Gollob3
  • Nicki Pedersen2
Świetna jazda Golloba. Polak po dobrym starcie przedarł się na pierwszym łuku na prowadzenie. Pedersen na pierwszym łuku drugiego okrążenia wyprzedził Lindgrena, a następnie gonił Golloba. Kasprzak nie liczył się w stawce i nie dojechał do mety.
Bieg 5
Hancock świetnie wyszedł spod taśmy, a na dystansie odpierał zaciekłe ataki Iversena. Amerykanin już na wejściu w pierwszy łuk był o długość motocykla przed rywalami. Hampel mimo starań nie mógł dogonić Madsena, który przed startem zmienił motocykl.
Bieg 4
  • Martin Vaculik1
Hancock wykorzystał start z czwartego pola i wygrał z dużą przewagą. Bieg bez emocji. Przerwa na kosmetykę toru.

Michał Szczepaniak testował nowy tłumik.
Bieg 3
  • Leon Madsen0
  • Matej Zagar3
Lebiediew na pierwszym okrążeniu uporał się z Madsenem. Duńczyk miał problemy z opanowaniem motocykla i dwa razy musiał ratować się przed upadkiem. Lebiediew na dystansie zmniejszał stratę do Zagara.
Bieg 2
  • Jarosław Hampel2
  • Nicki Pedersen0
Hampel najlepiej wyszedł spod taśmy i przedarł się na prowadzenie. Na drugim łuku Ward wyprzedził Sajfutdinowa, a na następnym wirażu Australijczyk uporał się z Hampelem.
Bieg 1
  • Antonio Lindbaeck1
Grand Prix Łotwy będzie dziewiątą eliminacją tegorocznego cyklu Grand Prix. Liderem klasyfikacji generalnej jest Emil Sajfutdinow, który ma 5 punktów przewagi nad Taiem Woffindenem. Na trzecim miejscu sklasyfikowany jest Jarosław Hampel.

O godzinie 18:00 rozpocznie się prezentacja. Start do pierwszego biegu zaplanowany jest 15 minut później. Trybuny stadionu w Daugavpils wypełnione są po brzegi.

Iversen skutecznie bronił się przed atakami Woffindena. Gollob starał się wyprzedzić Lindbaecka, ale Szwed nie popełnił żadnego błędu i dowiózł do mety punkt.

Jakie rozstrzygnięcia w Grand Prix Łotwy typują nasi eksperci?
Grand Prix Łotwy oczami Jacka Gajewskiego
Grand Prix Łotwy oczami Krzysztofa Cegielskiego
Marek Grand Prix Łotwy oczami Bartłomieja Czekańskiego.
Nadchodzące biegi
Półfinał nr 1
  • Niels Kristian Iversenw
Na pierwszym łuku upadek zanotował Iversen. Duńczyk wpadł w dziurę na wejściu w pierwszy łuk i nie opanował motocykla. "PUK" został wykluczony z powtórki. W powtórce Woffinden na pierwszym łuku przedarł się na prowadzenie. Pedersen do końca musiał bronić się przed atakami Zagara. Dzięki zwycięstwu w tym biegu Woffinden został nowym liderem klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix.
Finał
  • Nicki Pedersent
Pierwsze podejście do rozegrania finału zostało przerwane z powodu awarii maszyny startowej. W powtórce taśmy dotknął Pedersen i został wykluczony. W trzecim podejściu do finału najlepiej spod taśmy wyszedł Hancock. Na drugim okrążeniu Ward wyprzedził Woffindena i rzucił się w pogoń za Hancockiem. Amerykanin nie dał sobie odebrać zwycięstwa i po raz trzeci w karierze odniósł triumf w GP Łotwy.