• Jarosław Hampel2
  • Krzysztof Kasprzak3
  • Patryk Dudek0
  • Matej Zagar1
Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Krzysztof Kasprzak wyprzedził Jarosława Hampela, natomiast Matej Zagar Patryka Dudka. Oznacza to, że żadna z drużyn nie zdobywa punktu bonusowego.
  • Jarosław Hampel3
Bardzo szybki ze startu był Jarosław Hampel, który od razu wyjechał na prowadzenie. Kamil Adamczewski przez jakiś czas jechał trzeci, ale popełniał katastrofalne błędy i spadł na ostatnią lokatę. Na końcu zanotował defekt. Adamczewski jednak dojechał do mety. Przerwa.

• Aleksandr Łoktajew0
Gorzowianie lepiej wystartowali i rozegrali pierwszy łuk. Wygrali pewnie podwójnie.
  • Bartosz Zmarzlik1
SPAR Falubaz wyjechał na podwójne prowadzenie. Gorzowianie próbowali ich przedzielić, ale zielonogórzanie jechali mądrze parowo.
Bieg 6
3 : 3
  • Niels Kristian Iversen3
  • Aleksandr Łoktajew2
  • Adrian Cyfer0
Dobry start Andreasa Jonssona, który próbował w pierwszym łuku założyć Nielsa Kristiana Iversena, ale bezskutecznie. Duńczyk był jednak zdecydowanie szybszy. Jonsson spadł na trzecią lokatę i przez moment musiał bronić się przed Adrianem Cyferem.
  • Piotr Świderski1
Goście po starcie prowadzili podwójnie, ale już w drugim wirażu Krzysztof Jabłoński został wyprzedzony przez zawodników Stali Gorzów. Matej Zagar był bardzo szybki i atakował Patryka Dudka. Ostatecznie jednak "Duzers" obronił się przed atakami Słoweńca.
Bieg 3
3 : 3
  • Piotr Świderski0
  • Matej Zagar3
Gorzowianie w pierwszym łuku na moment wyjechali na podwójne prowadzenie, ale Aleksandr Łoktajew wyprzedził Piotra Świderskiego. Na dodatek podczas ostatniego okrążenia Andreas Jonsson także poradził sobie ze Świderskim.
Bieg 1
3 : 3
  • Patryk Dudek1
  • Linus Sundstroem0
  • Krzysztof Jabłoński2
Najlepiej sprzed taśmy Krzysztof Kasprzak i Krzysztof Jabłoński. Jabłoński na początku wyścigu próbował wyprzedzić po szerokiej Kasprzaka, ale był wolniejszy od kapitana Stali.

19:00 - Zawodnicy już na torze.

18:55 - Prezentacja dobiegła końca.

18:50 - Minuta ciszy dla uczczenia pamięci wspomnianego Grzegorza Knappa.

18:47 - Ze względu na śmierć Grzegorza Knappa w Gorzowie mecz zostanie rozegrany bez podkładu muzycznego w czasie przerw. Zawodnicy wyjechali do prezentacji.

18:41 - Wylosowano II zestaw startowy.

18:39 - Próba toru dobiegła końca. Na stadionie około 10 tysięcy fanów.

18:32 - Na próbie toru ze strony gości wyjechali Jarosław Hampel i Krzysztof Jabłoński, natomiast gospodarzy reprezentują Krzysztof Kasprzak i Matej Zagar.

18:30 - Pierwszy mecz zakończył się triumfem zielonogórzan 50:40.

17:48 - W Gorzowie pogoda nie powinna przeszkodzić w rozegraniu tego spotkania. Na niebie jest trochę chmur, ale świeci także słońce. Obie drużyny mają już za sobą obchód toru.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?
  • Adrian Cyfer2
Defekt na starcie Alexa Zgardzińskiego. Ogromne problemy z utrzymaniem się na motocyklu miał Kamil Adamczewski, który na moment wręcz zatrzymał się w miejscu. Bezproblemowe zwycięstwo gorzowian.
Bieg 4
  • Jarosław Hampel1
  • Niels Kristian Iversen2
Niels Kristian Iversen wyprzedził Jarosława Hampela w drugim łuku pierwszego okrążenia. Bartosz Zmarzlik prowadził od samego startu. Alex Zgardziński zanotował defekt na ostatnim miejscu. Przerwa.

-> Damian Gapiński: Żużlowe cztery pory roku
Bieg 7
  • Kamil Adamczewskiu
  • Linus Sundstroem1
Najlepiej ze startu Jarosław Hampel, który bronił się w czasie wyścigu przed atakami Krzysztofa Kasprzaka. Kapitan Stali skutecznie przedarł się przed Hampela na początku 3. okrążenia. Upadek Adamczewskiego na ostatnim miejscu. Przerwa.

-> Żużel - czy aby taki Nice: Trenerski fach
Bieg 11
  • Jarosław HampelRezerwa taktyczna za Krzysztof Jabłoński2
  • Bartosz ZmarzlikRezerwa zwykła za Linus Sundstroem3
  • Aleksandr Łoktajew1
  • Niels Kristian Iversenu
Upadek Nielsa Kristiana Iversena tuż po starcie. Duńczyk popełnił szkolny błąd. Nie opanował mianowicie maszyny, którą podniosło mu do góry. Iversen zdążył się jednak pozbierać z toru. W czasie wyścigu nie działo się natomiast wiele. Z pewną przewagą wygrał Bartosz Zmarzlik.
Bieg 12
  • Adrian Cyfer1
  • Kamil Adamczewskiu/-
W powtórce świetnie ze startu wyjechał Patryk Dudek, który wygrał bez problemów.

Koszmarnie wyglądający upadek Kamila Adamczewskiego w pierwszym łuku. Zawodnika kilka osób wyciąga go spod dmuchanej bandy. Na tor upadł też Piotr Świderski. Niestety karetka wyjechała na tor. Piotr Świderski wrócił już do parku maszyn. Kamil Adamczewski jest natomiast opatrywany na torze. Junior SPAR Falubazu na noszach opuszcza tor. Adamczewski nie jest w stanie kontynuować zawodów. Karetką zostaje przetransportowany do szpitala.
Bieg 13
  • Andreas Jonsson2
  • Adrian CyferTaśma Matej Zagarw
  • Krzysztof Kasprzak1
W powtórce goście prowadzili podwójnie, ale Andreas Jonsson popełniał błędy i Krzysztof Kasprzak go wyprzedził. Szwed nie dawał jednak za wygraną i poradził sobie z Kasprzakiem. Na dodatek Kasprzakowi na końcu zdefektowała maszyna.

W taśmę wjechał Matej Zagar. Słoweniec wykluczony z powtórki. Zastąpi go Adrian Cyfer. Krzysztof Kasprzak objął prowadzenie po szarży po szerokiej. Adrian Cyfer natomiast na moment wjechał przed Andreasa Jonssona, ale w kolejnym łuku nie opanował maszyny i upadł na tor. Cyfer wraca do parku maszyn o własnych siłach.
Bieg 14
  • Aleksandr Łoktajewu
  • Patryk DudekRezerwa taktyczna za Krzysztof Jabłoński2
Od startu prowadził Niels Kristian Iversen. Za jego plecami para gości próbowała go wyprzedzić. W przedostatnim łuku upadł Aleksandr Łoktajew, który jechał drugi. Łoktajew nie podnosi się z toru. Wyjechała karetka. Łoktajew podniósł się z toru, ale udał się do karetki, którą opuścił gorzowski owal. Łoktajew najprawdopodobniej zwichnął staw barkowy.

Trwają pracę polegające na równaniu pierwszego łuku.