Tarasienko na ostatnich metrach wyprzedził Ułamka. Przerwa na kosmetykę toru.

Drugoligowi żużlowcy rozczarowani decyzją w sprawie tłumików. Jacek Rempała: Jako środowisko nie mamy jaj
30MRGARDEN GKM Grudziądz
  • Michał Piosicki1
  • Daniel Jeleniewskiw
  • Damian Adamczak3
Upadek Piosickiego i Jeleniewskiego. Jeleniewski zaliczył defekt i z impetem wpadł w niego Piosicki. Zawodnik GKM Grudziądz zszedł z toru o własnych siłach. Piosicki sam wstał z toru, ale opuścił go w karetce. Wynik biegu został zaliczony.
Bieg 11
Start Gniezno38
2 : 4
28MRGARDEN GKM Grudziądz
  • Bjarne Pedersen2
  • Norbert Kościuch3
Łatwy triumf Kościucha. Pedersen na drugim okrążeniu atakiem po szerokiej wyprzedził Karpowa.

W treningowym biegu juniorów wygrał Wawrzyniak. Drugi był Niedzielski, a trzeci Kraft.
  • Rohan Tungated
Ułamek zwyciężył z dużą przewagą. Defekt Tungate'a na trzeciej pozycji. Przerwa na kosmetykę toru.

Będą transmisje PLŻ w TVP Sport! Pierwszy mecz ŻKS ROW Rybnik - Polonia Bydgoszcz
  • Adrian Gomólski3
Łatwe zwycięstwo Gomólskiego. Kościuch na drugim łuku trzeciego okrążenia minął Fajfera.
  • Daniel Jeleniewski0
Zaciętą walkę o trzecią pozycję stoczyli Jeleniewski i Pedersen. Na mecie nieznacznie lepszy był Duńczyk, który wyprzedził Polaka na pierwszym łuku ostatniego okrążenia.

Ponownie w przerwie między biegami rywalizowali juniorzy obu klubów. Najlepszy był Niedzielski. Defekt na prowadzeniu zaliczył Dawid Wawrzyniak.
Bieg 7
Start Gniezno27
4 : 2
15MRGARDEN GKM Grudziądz
  • Marcin Nowak0
Gomólski skutecznie odpierał ataki Ułamka. Przerwa na kosmetykę toru.

Roman Karkosik zdecydował. Miliarder odejdzie z żużla po sezonie 2014
Bieg 6
Start Gniezno23
4 : 2
13MRGARDEN GKM Grudziądz
  • Wadim TarasienkoRezerwa zwykła za Bjarne Pedersen3
Kościuch na pierwszym wirażu odparł atak Piosickiego i rzucił się w pogoń za Rosjaninem.
Bieg 5
Start Gniezno19
4 : 2
11MRGARDEN GKM Grudziądz
  • Andriej Karpow2
Adamczak prowadził od startu do mety. Karpow na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Tungate'a.

W przerwie między biegami treningowe jazdy odbyli Dawid Wawrzyniak, Denis Niedzielski i Marcin Kraft.
Bieg 4
Start Gniezno15
4 : 2
9MRGARDEN GKM Grudziądz
  • Adrian Gała1
  • Mateusz Rujner0
Pedersen na dystansie minął Ułamka. Zawodnik GKM Grudziądz został przywitany gwizdami przez kibiców w Gnieźnie. Przerwa na kosmetykę toru.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę żużlową? Polecamy nasze quizy żużlowe - do wyboru trzy poziomy trudności!
Bieg 3
Start Gniezno11
4 : 2
7MRGARDEN GKM Grudziądz
  • Wadim TarasienkoTaśma Rohan Tungate3
  • Oskar Bober2
Adamczak dotknął taśmy. Powtórka odbędzie się w pełnym składzie. W powtórce taśmę zerwał Tungate. W miejsce Australijczyka pojedzie Tarasienko.

Adamczak najlepiej wyszedł spod taśmy, lecz już na drugim łuku spadł na trzecią pozycję.
Bieg 2
Start Gniezno7
5 : 1
5MRGARDEN GKM Grudziądz
  • Marcin Nowak1
  • Michał Piosicki3
Gała i Nowak stoczyli walkę na łokcie na pierwszym łuku. Zwycięsko wyszedł z niej junior Carbon Startu.
Bieg 1
Start Gniezno2
2 : 4
4MRGARDEN GKM Grudziądz
  • Daniel Jeleniewski3
  • Adrian Gomólski2
Jeleniewski wygrał start i do mety nie oddał prowadzenia.

16:15 - składy potwierdzone. Wśród gości zabraknie Nermarka, którego zastąpił Bober.

16:02 - trwa trening obu drużyn.

15:59 - W Gnieźnie słoneczna pogoda. Temperatura powietrza wynosi około 14 stopni. Zawody nie są w żaden sposób zagrożone.

SportowyBar.pl - śmieszne, emocjonujące i wzruszające momenty sportowe na obrazkach, zdjęciach i filmach.