• Kai Huckenbeck3
  • Ilja Czałow0
  • Oliver Berntzon1
  • Vaclav MilikRezerwa zwykła za Michał Szczepaniak2
Oliver Berntzon tuż przed startem zmuszony był zmienić maszynę. Kolejne, bezapelacyjne zwycięstwo Kai Huckenbeck. Przed przerwą na torze Samo Kukovica i Łukasz Przedpełski.

• Andriej KobrinRezerwa zwykła za Rafał Fleger2
Andriej Kobrin prowadził, jednak popełnił błąd, który wykorzystał Dawid Stachyra.
  • Michał Szczepaniak1
Michał Szczepaniak bezskutecznie atakował Rafała Flegera.
  • Oliver Berntzon0
Para Kolejarza Opole kompletnie bez szans w starciu z rywalami.
  • Vaclav MilikRezerwa zwykła za Dawid Stachyra3
Wyścig bez emocji. Marcin Sekula miał problemy z opanowaniem maszyny. Przerwa, a przed nią ponownie wyścig rezerwowych Kolejarza. Ponownie wygrał w nim Kobrin.

http://www.sportowefak...asza-lorka ">Tai Woffinden - fascynująca droga na szczyt. Pierwsza część opowieści Tomasza Lorka
  • Christian Hefenbrock0
Kacper Woryna wyprzedził Christiana Hefenbrocka podczas pierwszego okrążenia. Na razie wstrzymano się z równaniem toru.
  • Ilja Czałow2
Stanisław Burza nawiązał walkę z rybniczanami tylko w czasie pierwszego okrążenia.
Bieg 4
OK Bedmet Kolejarz Opole7
2 : 4
17PGG ROW Rybnik
  • Marcin Bubel1
  • Stanisław Burza2
Marcin Bubel nękał atakami Stanisława Burzę. Przed przerwą na torze rezerwowi Kolejarza Opole w osobach Samo Kukovicy, Andrieja Kobrina i Łukasza Przedpełskiego. Zwyciężył Kobrin przed Przedpełskim. Przerwa.

Bieg 3
3 : 3
13PGG ROW Rybnik
  • Rafał Fleger0
  • Dakota North1
Kai Huckenbeck objął prowadzenie zaraz po starcie i nie oddał go do mety. Zwyciężył ze sporą przewagą.
Bieg 2
1 : 5
10PGG ROW Rybnik
  • Steven Mauer1
  • Kacper Woryna3
  • Marcin Bubel2
Bezproblemowe podwójne zwycięstwo rybniczan.
Bieg 1
1 : 5
Roman Chromik skutecznie odpierał ataki pary Kolejarza Opole.

16:00 - Zawodnicy szykują się do wyjazdu na tor.

15:45 - W Opolu panuje piękna i słoneczna pogoda. Temperatura oscyluje w okolicach 18 stopni Celsjusza. Zawody niezagrożone.
Nadchodzące biegi
Bieg 5
  • Dawid Stachyra2
  • Rafał Flegerd
  • Vaclav MilikRezerwa zwykła za Roman Chromik1
Upadek Vaclava Milika w pierwszym łuku. Powtórka w pełnej obsadzie. Do momentu przerwania wyścigu prowadził Kai Huckenbeck. W powtórce ponownie ze sporą przewagą wygrał Huckenbeck. Fleger zanotował defekt motocykla na ostatniej pozycji.
Bieg 11
  • Christian Hefenbrock2
  • Roman Chromikd
  • Vaclav MilikRezerwa zwykła za Dakota North3
Roman Chromik zanotował defekt motocykla jadąc na trzecim miejscu podczas trzeciego okrążenia.
Bieg 14
  • Stanisław Burzad
Kacper Woryna przedzierał się z trzeciej pozycji na pierwszą. Z kolei Stanisław Burza spadł na ostatnie miejsce. Ostatecznie Burza do mety nie dojechał.