Na drugim łuku Pieszczek wyprzedził Vaculika, ale w tym samym momencie na koniec stawki spadł Ward. Na trzecim kółku Kołodziej minął Pieszczka.
  • Leon Madsen0
  • Andreas Jonsson2
  • Kenneth Bjerre1
  • Grzegorz Walasek3
Madsen dobrze wystartował, ale na pierwszym łuku popełnił błąd, co skrzętnie wykorzystał Walasek, który przedarł się na prowadzenie. Na początku drugiego okrążenia na drugie miejsce przeszedł Jonsson.
  • Grzegorz Walasek2
Zielonogórzanie wygrali start, ale na przeciwległej prostej wyprzedził ich Kołodziej i na dystansie powiększał przewagę. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Wraca sprawa finału w Zielonej Górze. Unibax walczy w sądzie!
  • Andreas Jonsson3
Złe informacje dobiegają z Zielonej Góry. U Protasiewicza lekarze podejrzewają złamanie obojczyka.

Vaculik najlepiej wyszedł spod taśmy, ale Jonsson na wyjściu z pierwszego łuku minął Słowaka.
  • Leon Madsen3
Protasiewicz odczuwa skutki upadku, w jego miejsce w ramach rezerwy taktycznej Ward. Walasek wygrał start, ale już na pierwszym wirażu wyprzedził go Madsen. Następnie w pogoń za Duńczykiem rzucił się Ward.
Bieg 10
Stelmet Falubaz Zielona Góra26
3 : 3
34Unia Tarnów
  • Patryk Rolnicki0
Kołodziej na wyjściu z pierwszego łuku minął Jonssona. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Żużlowcy nie muszą oddać pieniędzy fiskusowi!
  • Grzegorz Walasek1
Gospodarze wciąż nie mogą dobrze wyjść spod taśmy. Z tym elementem najmniejszych problemów nie mają tarnowianie. Madsen skutecznie obronił się przed atakami Walaska.
  • Martin Vaculik3
Goście wygrali start i objęli prowadzenie. Protasiewicz rzucił się w pogoń za parą tarnowian, najpierw wyprzedził Mroczką, a następnie atakował Vaculika. Po zakończeniu biegu Protasiewicz zahaczył o tylne koło motocykla Vaculika i przy małej prędkości upadł na tor. Słowak podjechał do kapitana Falubazu i przeprosił go. "PePe" szybko wstał z toru.
  • Ernest Koza1
Po raz kolejny tarnowianie lepiej wyszli spod taśmy. Jednak Protasiewicz najpierw uporał się z Kołodziejem, a następnie wyprzedził Kozę. Przerwa na kosmetykę toru.

PGE Ekstraliga za wąska. W dziesiątkę było ciekawiej - rozmowa ze Stanisławem Chomskim - trenerem Stali Gorzów
Bieg 6
Stelmet Falubaz Zielona Góra17
3 : 3
19Unia Tarnów
  • Piotr Protasiewicz3
  • Alex Zgardziński0
Na drugim łuku Protasiewicz minął Madsena. Z kolei na trzecim kółku Bjerre wyprzedził Zgardzińskiego. Protasiewicz wygrał z dużą przewagą.
Bieg 5
Stelmet Falubaz Zielona Góra14
2 : 4
16Unia Tarnów
  • Artur Mroczka3
Wardowi tuż przed startem zgasł motocykl, ale zdołał on ponownie odpalić swoją maszynę. Goście wygrali start i objęli podwójne prowadzenie. Jonsson na dystansie uporał się z Vaculikiem. Słowaka następnie atakował Ward.
Bieg 4
Stelmet Falubaz Zielona Góra12
4 : 2
12Unia Tarnów
  • Krystian Pieszczek1
Protasiewicz wygrał z dużą przewagą, Kołodziej na dystansie uporał się z Pieszczkiem. Przerwa na kosmetykę toru.

• Darcy Ward2
Jonsson na pierwszym łuku trzeciego okrążenia minął Madsena, ale ten szybko odzyskał pozycję. Ward do końca ścigał Bjerre.
Bieg 2
Stelmet Falubaz Zielona Góra6
5 : 1
6Unia Tarnów
  • Krystian Pieszczek2
  • Alex Zgardziński3
Na wejściu w drugi wiraż Kozę wyprzedzili Zgardziński i Pieszczek. Następnie zawodnik Jaskółek gonił Pieszczka.
Bieg 1
Stelmet Falubaz Zielona Góra1
1 : 5
5Unia Tarnów
  • Artur Mroczka2
  • Darcy WardZastępstwo zawodnika za Jarosław Hampel1
Goście lepiej wyszli ze startu i do mety nie oddali podwójnego prowadzenia. Ward próbował wyprzedzić Mroczkę, ale ten skutecznie się obronił.

Lotny start Mroczki, bieg został przerwany. Powtórka w pełnej obsadzie. Mroczka otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu.

16:58 - na trybunach około 7 tysięcy kibiców.

16:57 - koniec prezentacji. Za Hampela stosowane będzie zastępstwo zawodnika.

16:56 - osoba, której udzielano pomoc medyczną została na noszach przetransportowana do karetki.

16:53 - zawody rozegrane zostaną według I zestawu startowego.

16:50 - zawodnicy wyjechali do prezentacji.

16:49 - na pierwszym łuku udzielana jest pomoc medyczna jednemu z kibiców, który jest reanimowany.

16:40 - po próbie toru przeprowadzono jego kosmetykę.

16:39 - koniec próby toru.

16:30 - początek próby toru. Udział w niej wezmą Mroczka, Bjerre, Jonsson i Zgardziński.

16:28 - na niespełna 30 minut przed rozpoczęciem meczu na trybunach stadionu w Zielonej Górze sporo wolnych miejsc.

16:24 - zawodnicy grzeją motocykle. Za kilka minut rozpocznie się próba toru.

15:34 - składy potwierdzone.

15:23 - w Zielonej Górze słoneczna pogoda. Termometr wskazuje około 22 stopni. Zawody powinny zostać rozegrane bez żadnych przeszkód.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?