• Rune Holta3
  • Sebastian Ułamek2
  • Michał Szczepaniak1
  • Chris Harris0
Pewny triumf Rune Holty. Bieg bez większych emocji, końcowa kolejność ustaliła się już na pierwszym okrążeniu.

Rezerwa taktyczna: Sebastian Ułamek za Troy'a Batchelora.
  • Mikkel Michelsen1
Mateusz Szczepaniak na pierwszym okrążeniu przedarł się na czoło stawki. Na ostatnich metrach Mikkel Michelsen wyprzedził Troy'a Batchelora.

Rezerwa taktyczna: Troy Batchelor za Maxa Fricke.
Rezerwa taktyczna: Chris Harris za Sebastiana Ułamka.
  • Damian Baliński1
Popisowa jazda parą w wykonaniu braci Szczepaniaków. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu!

• Mikkel Michelsen3
Oskar Ajtner-Gollob do samego końca odpierał ataki Troy'a Batchelora. Bezproblemowy triumf Mikkela Michelsena, który prowadził od startu do mety.
  • Sebastian Ułamek0
Mateusz Borowicz prowadził po starcie. Rune Holta na początku drugiego okrążenia przedarł się z ostatniej lokaty na drugą. Fenomenalny manewr tegoż zawodnika.

Rezerwa zwykła: Mateusz Borowicz za Nicklasa Porsinga.
Bieg 10
ŻKS Ostrovia12
5 : 1
12PGG ROW Rybnik
  • Robert Chmiel0
Na pierwszym okrążeniu Damian Baliński próbował walczyć z przeciwnikami, jednak ci zaprezentowali doskonałą jazdę parą. Pewne zwycięstwo miejscowych. Gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Przerwa na równanie i polewanie nawierzchni.

-> Lokomotiv Daugavpils chce zawiesić poprzeczkę wyżej. Będzie awans do Ekstraligi?
  • Michał Szczepaniak2
Michał Szczepaniak do samego końca atakował Chrisa Harrisa. Mateusz Borowicz również walczył, próbując wyprzedzić Sebastiana Ułamka.

Bieg 8
ŻKS Ostrovia5
4 : 2
7PGG ROW Rybnik
  • Max Fricke2
  • Mateusz Borowicz1
Mateusz Borowicz na pierwszym okrążeniu wyprzedził Maxa Fricke, jednak ten błyskawicznie się zrewanżował. Rune Holta bezapelacyjnie wygrał start i pewnie pomknął po trzy punkty.
  • Kacper Woryna2
Damian Baliński świetnie rozegrał pierwszy łuk, co doskonale wykorzystał Kacper Woryna. Michał Szczepaniak do samego końca atakował Kacpra Worynę, jednak na ostatnim wirażu popełnił mały błąd. Ostatecznie przyjezdni triumfowali podwójnie. Przerwa na kosmetykę toru.

• Mikkel Michelsen2
Od startu bieg układał się remisowo. Na trzecim okrążeniu Mateusz Szczepniak i Mikkel Michelsen wpadli w koleinę. Fakt ten wykorzystał Max Fricke, przedzierając się na trzecią pozycję.
Bieg 4
ŻKS Ostrovia14
5 : 1
10PGG ROW Rybnik
Mateusz Borowicz najlepiej wyruszył ze startu. Rune Holta wpierw przedarł się na trzecie miejsce, a następnie wyprzedził Roberta Chmiela. Bezproblemowe zwycięstwo pary ostrowian. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Powtórka w Ostrowie arcyciekawa. Damian Baliński: "Szanse na finał 50 na 50"
Bieg 3
ŻKS Ostrovia9
1 : 5
9PGG ROW Rybnik
  • Mikkel Michelsen0
  • Mateusz Szczepaniak1
Łatwy triumf przyjezdnych. Gospodarze nie nawiązali walki z przeciwnikami.
Bieg 2
ŻKS Ostrovia8
5 : 1
4PGG ROW Rybnik
  • Kacper Woryna1
Oskar Ajtner-Gollob na pierwszym łuku przedarł się na drugą lokatę. Ostrowianina do samego końca atakami nękał Kacper Woryna, jednak ostatecznie minimalnie szybszy był młodzieżowiec miejscowej ekipy.
Bieg 1
ŻKS Ostrovia3
3 : 3
3PGG ROW Rybnik
  • Troy Batchelor2
Bieg bez historii. Pewne zwycięstwo Michała Szczepaniaka. Obecnie na stadionie zasiada około 4,5 tys. widzów.

17:05 - prezentacja dobiegła końca. Zawody zostaną rozegrane według pierwszego zestawu startowego.

16:58 - człon "Dreier" zniknął z nazwy ostrowskiej drużyny przed rundą finałową play-off Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Zarząd ŻKS Ostrovia podjął taką decyzję z uwagi na niewywiązanie się firmy Dreier z warunków finansowych. -> Więcej informacji.

16:55 - Rozpoczęła się prezentacja, na trybunach około 2,5 tys. widzów. Przed kasami nadal olbrzymie kolejki. Niewykluczone, że zawody rozpoczną się z opóźnieniem.

16:32 - rozpoczęła się próba toru. Biorą w niej udział Max Fricke i Sebastian Ułamek, a także Rune Holta oraz Mikkel Michelsen.

16:17 - składy potwierdzone.

16:15 - w Ostrowie Wielkopolskim jest pochmurno, ale nie pada. Aktualnie na trybunach zasiada około 300 osób. Przed kasami są spore kolejki.

-> Typy piątkowych meczów Nice PLŻ
Nadchodzące biegi
Bieg 6
  • Chris Harris1
  • Oskar Ajtner-Gollobw
Rune Holta na drugim łuku pierwszego okrążenia wyprzedził Sebastiana Ułamka.

Oskar Ajtner-Gollob został wykluczony z powtórki. Junior podniósł się z toru o własnych siłach i powrócił do parku maszyn.

Pod koniec pierwszego okrążenia upadł Oskar Ajtner-Gollob. Zawodnik leży na torze, pojawiła się przy nim karetka. Młodzieżowca ostrowskiej ekipy atakował Chris Harris. Przerwa w zawodach, sędzia analizuje powtórki.