• Rasmus Jensen0
  • Norbert Kościuch3
  • Jesper Monberg1
  • Bjarne Pedersen2
W ostatnim wyścigu żużlowcy nie nawiązali ze sobą walki. Goście po dobrym starcie bez problemu zniwelowali straty o cztery punkty.
  • Patryk Dolny3
W dwuosobowej powtórce Kościuch bezskutecznie starał się wyprzedzić Dolnego.

Upadek Gomólskiego na pierwszym łuku. Zawodnik Startu wykluczony z powtórki i ukarany żółtą kartką. Pilanie jechali na podwójnym prowadzeniu. W drugiej odsłonie okropny upadek Śwista, który skleił się z Kościuchem i na pełnej prędkości uderzył w bandę. Doświadczony żużlowiec zwija się z bólu. Całe szczęście wychowanek Stali Gorzów jest przytomny. Karetka wyjechała na tor, lecz Świst zszedł do parkingu o własnych siłach. 47-latek został wykluczony z powtórki.
Bieg 13
Euro Finannce Polonia Piła46
4 : 2
32Start Gniezno
  • Rasmus Jensen3
  • Adrian GomólskiRezerwa taktyczna za Jacob Thorssell0
Pedersen próbował atakować Jensena, ale młodszy z Duńczyków był zdecydowanie szybszy. Z tyłu stawki Monberg na drugim łuku minął Gomólskiego. Przerwa.

• Piotr Świst3
Trzensiok zaciekle atakował Kościucha i był bliski powodzenia swoich starań, ale zahaczył o dmuchaną bandę i zanotował groźny upadek. Całe szczęście juniorowi Polonii nic się nie stało i szybko zszedł z toru.
  • Bjarne PedersenRezerwa taktyczna za Zbigniew Suchecki2
Upadek Dolnego na pierwszym łuku. Powtórka w pełnej obsadzie. W drugiej odsłonie na torze utworzyły się dwie walczące pary, odpowiednio o trzy i o jeden punkt.
  • Bjarne Pedersen1
Świst na wejściu w drugi łuk zamknął Pedersena i dołączył do prowadzącego Jensena. Zdecydowany triumf gospodarzy. Upadek nieatakowanego Piosickiego na ostatniej pozycji. Przerwa.

• Jesper Monberg3
Gospodarze znakomicie wyszli ze startu i z każdym okrążeniem powiększali przewagę.
Bieg 8
Euro Finannce Polonia Piła26
2 : 4
22Start Gniezno
  • Rene Bach2
  • Arkadiusz Pawlakw
W powtórce Gomólski prowadził, lecz na ostatnim łuku pękł mu łańcuch. Zawodnik zanotował upadek, ale szybko się podniósł i dobiegł do mety z motocyklem.

Upadek Bacha na pierwszym łuku. Powtórka w pełnej obsadzie. W drugiej odsłonie Pawlak zanotował groźny upadek na drugim łuku drugiego okrążenia. Atakował on Gomólskiego, zahaczył o niego i uderzył w drewnianą bandę. Pawlak wstał i wrócił do parkingu o własnych siłach, lecz został wykluczony z powtórki. Trwa naprawa bandy.

• Michał PiosickiRezerwa taktyczna za Dawid Wawrzyniak0
Piosicki po starcie prawie zanotował upadek, w efekcie czego pilanie puścili gaz. Sytuację tę wykorzystał Pedersen i uciekł do przodu. Piosicki na moment wysunął się za jego plecy, ale gospodarze szybko wyprzedzili juniora startu. Przerwa.

-> Pasjonująca walka Pedersena i Doyle'a - zobacz finał GP w Toruniu (wideo)
Bieg 6
Euro Finannce Polonia Piła21
2 : 4
15Start Gniezno
  • Jacob Thorssell3
  • Mike Trzensiok0
Thorssell upadł na pierwszym łuku. Sędzia zarządził powtórkę w pełnej obsadzie. W drugiej odsłonie znów upadł Szwed. Powtórka w czterech. Kolejna próba zakończyła się pewnym triumfem Thorssella. Suchecki z kolei ścigał Bacha.
  • Adrian Gomólski2
Zawodnicy Startu znów popisali się na początku wyścigu i trzymali podwójne prowadzenie przez trzy okrążenia. Później jednak Jensen najpierw wyprzedził Gomólskiego, a potem Kościucha. Na ostatnim łuku punkt Kościuchowi wyrwał też Świst.
  • Rene Bach1
Tym razem to goście najlepiej wyszli spod taśmy. Ogromna przewaga zawodników Startu na mecie. Gospodarze mieli problemy z płynną jazdą. Przerwa. Na trybunach jest 6 000 osób.

-> Łzy szczęścia Taia Woffindena - zobacz radość nowego mistrza świata (wideo)
Bieg 3
Euro Finannce Polonia Piła14
5 : 1
4Start Gniezno
  • Zbigniew Suchecki0
  • Jacob Thorssell1
Od startu prowadzili gospodarze. Zawodnicy Polonii niezagrożeni dojechali do mety na dwóch pierwszych miejscach.