Nicolas Covatti skutecznie odpierał ataki Fredrika Lindgrena.
  • Patryk Dudek3
  • Mikkel Bech1
  • Krzysztof Kasprzak0
  • Tomasz Jędrzejak2
Patryk Dudek niezagrożenie pomknął po trzy punkty. "Duzers" stałym uczestnikiem przyszłorocznego cyklu Grand Prix! Tomasz Jędrzejak na dystansie wyprzedził Mikkela Becha.

Piotr Pawlicki wycofał się z dalszej jazdy. Polak uskarża się na ból barku.
Bieg 17
  • Sam Masters0
  • Martin Smolinski3
  • Max Fricke2
  • Brady Kurtz1
Martin Smolinski przedarł się z trzeciej lokaty na pierwszą. Kapitalna postawa Niemca.
Bieg 16
  • Peter Ljung2
  • Krzysztof Buczkowski1
  • Max Fricke0
Koncertowa postawa Patryka Dudka. "Duzers" po raz kolejny zdominował rywali. Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg został przerwany. Sędzia uznał, że start był nierówny. Powtórka w pełnej obsadzie.
Bieg 14
  • Mikkel Bech2
  • Martin Smolinski1
  • Kenneth Bjerre3
Kenneth Bjerre popisał się świetnym refleksem na starcie, dzięki czemu w mgnieniu oka objął prowadzenie. Później już tylko powiększał przewagę nad rywalami. Martin Smolinski atakował Mikkela Becha, lecz nie zdołał go wyprzedzić.
Bieg 13
  • Krzysztof Kasprzak3
  • Piotr Pawlicki0
  • Sam Masters1
Łatwe zwycięstwo Krzysztofa Kasprzaka. Fredrik Lindgren na dystansie uporał się z Samem Mastersem. Piotr Pawlicki usiłował gonić rywali, ale bezowocnie. Duże różnice pomiędzy zawodnikami.
Bieg 12
  • Brady Kurtz2
Absolutna dominacja Krzysztofa Kasprzaka. Krzysztof Buczkowski do samej linii mety gonił Brady'ego Kurtza, jednak nie zdołał przedostać się na drugie miejsce.
Bieg 10
  • Martin Vaculik3
  • Max Fricke1
  • Mikkel Bech0
Najlepiej spod taśmy wyszedł Martin Vaculik, który błyskawicznie objął prowadzenie. Słowacki żużlowiec był piekielnie szybki, dzięki czemu niezagrożenie zwyciężył. Bardzo duże różnice między zawodnikami.
Bieg 9
  • Peter Ljung3
  • Tomasz Jędrzejak1
  • Kenneth Bjerre2
Peter Ljung niezagrożenie pomknął po zwycięstwo. Sam Masters miał spory problem z płynnym pokonywaniem łuków.
Bieg 8
  • Martin Smolinski2
  • Fredrik Lindgren3
  • Tomasz Jędrzejak0
Martin Smolinski na dystansie uporał się z Krzysztofem Buczkowskim. Pewna wygrana Fredrika Lindgrena. Szwed wypracował sobie ogromną przewagę nad drugim Niemcem. Przerwa na kosmetykę toru.
Bieg 7
  • Nicolas Covatti2
Słaba postawa Krzysztofa Kasprzaka, który nie zdołał nawiązać walki z przeciwnikami.

Na pierwszym łuku upadł Nicolas Covatti. Bieg został przerwany. Powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie.
Bieg 6
  • Piotr Pawlicki2
Piotr Pawlicki do samego końca próbował atakować Petera Ljunga, jednak Szwed nie popełniał najmniejszych błędów.
Bieg 5
  • Martin Vaculik2
Pewna wygrana Patryka Dudka. Sam Masters próbował gonić Martina Vaculika, ale bezowocnie.
Bieg 3
  • Brady Kurtz0
  • Kenneth Bjerre1
Patryk Dudek stoczył zacięty pojedynek z Fredrikiem Lindgrenem. Ostatecznie zwycięsko z tej batalii wyszedł reprezentant Polski.
Bieg 2
  • Krzysztof Kasprzak1
  • Peter Ljung0
Martin Smolinski na ostatnich metrach wyprzedził Krzysztofa Kasprzaka. Peter Ljung nie włączył się w walkę o punktowane pozycje. Pewny triumf Martina Vaculika.
Bieg 1
  • Sam Masters3
  • Nicolas Covatti0
Bieg bez większej historii. Sam Masters prowadził od startu do mety.

17:00 - prezentacja zakończona. Na torze pojawili się już uczestnicy pierwszego biegu.

Z zawodów z powodu kontuzji ręki wycofał się Hans Andersen. Zastąpi go Mikkel Bech, który miał pełnić funkcję pierwszego rezerwowego.

Awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix wywalczy czołowa trójka dzisiejszych zawodów w szwedzkiej Vetlandzie.

Relacja na podstawie Radia Elka.
Nadchodzące biegi
Bieg 4
  • Piotr Pawlicki3
  • Tomasz Jędrzejaku
  • Robert Lambert1
Na drugim łuku pierwszego okrążenia upadek zanotował Tomasz Jędrzejak. "Ogór" był wówczas czwarty. Polak szybko pozbierał się z toru i zszedł na murawę, dzięki czemu bieg mógł być kontynuowany. Pewne zwycięstwo Piotra Pawlickiego. Przerwa na prace torowe.
Bieg 11
  • Nicolas Covattid
  • Piotr Pawlicki1
Nicolas Covatti zanotował defekt na starcie. Patryk Dudek prowadził przez cały wyścig. Piotr Pawlicki próbował skracać dystans do Martina Smolinskiego, ale Niemiec nie popełniał najmniejszych błędów.
Bieg 15
  • Tomasz Jędrzejakd
Atomowy start Martina Vaculika, który niezagrożenie pognał po zwycięstwo. Tomasz Jędrzejak zanotował defekt tuż po rozpoczęciu wyścigu. Ponownie stawka była bardzo rozciągnięta.
Bieg 20
  • Vaclav MilikRezerwa zwykła za Piotr Pawlickid
Vaclav Milik zanotował defekt na ostatniej lokacie. Pewne zwycięstwo Martina Vaculika.
Bieg dodatkowy o 3. miejsce
  • Brak zawodnika
Fredrik Lindgren stoczył zacięty pojedynek z Kennethem Bjerre. Zwycięsko z tej batalii wyszedł Szwed.

W biegu dodatkowym o trzecie miejsce wystartują Fredrik Lindgren oraz Kenneth Bjerre, którzy wywalczyli po 11 punktów.