Pilanie parowo odpierali ataki Porsinga.

• Dawid Lampart2
  • Tomasz Gapiński3

Gapiński przedarł się na jednym okrążeniu z trzeciej pozycji na czoło stawki.

Kto wygra mecz?

Przerwa na kosmetykę toru. Przed biegami nominowanymi na minimalnym prowadzeniu pozostają goście z Rzeszowa.

• Dawid Lampart3

Najlepszy start Szczepaniak, ale jechał szeroko w pierwszym łuku, a lepsza ścieżka była przy krawężniku, co wykorzystał Lampart.

• Adrian Cyfer3

Na wyjściu z pierwszego łuku Lampart wręcz wcisnął w bandę Cyfera jadącego po dużej, ale już na drugim łuku Cyfer znów pod samą bandą wyprzedził rywala i pewnie wygrał.

• Nick Morris1

Kościuch atakował Porsinga, ale było na tyle ciasno, że w wyniku tego ataku spadł na koniec stawki.

Przerwa na kosmetykę toru. Obecnie remis w Pile.

• Michał Szczepaniak1

Lampart początkowo był naciskany przez Cyfera, ale szybko zbudował sobie bezpieczną przewagę.

Bieg 9 65.97 sek.
Polonia Piła27
4 : 2
27Stal Rzeszów
  • Tomasz Gapiński1
  • Nick Morris2

Gapiński na pierwszym okrążeniu musiał rywalizować z Marcelem Szymko i wyprzedził go na drugim łuku.

Bieg bez historii.

Przerwa na kosmetykę toru. Po dwóch seriach na minimalnym prowadzeniu są goście z Rzeszowa.

Bieg 7 66.38 sek.
Polonia Piła20
3 : 3
22Stal Rzeszów
  • Dawid Lampart1
  • Tomasz Gapiński0

Gapiński dwukrotnie niemal wyprzedził Dawida Lamparta, ale ten nie zostawił mu miejsca pod bandą i po każdym takim ataku Gapiński tracił kilkadziesiąt metrów.

Bieg 6 65.41 sek.
Polonia Piła17
3 : 3
19Stal Rzeszów
  • Marcel Szymko1

Bieg przerwany. Sędzia idzie obejrzeć powtórkę, bo prawdopodobnie był nierówny start.

Morris otrzymał ostrzeżenie za skradziony start, powtórka w pełnej obsadzie.

Na pierwszym łuku Morris wszedł pod Kościucha i przez dwa okrążenia prowadził. Na drugim łuku drugiego okrążenia ładnym atakiem pod bandą Kościuch wyprzedził Morrisa. Pewne zwycięstwo Kościucha.

• Wiktor LampartZastępstwo zawodnika za Josh Grajczonek3

Szczepaniak na wyjściu z drugiego łuku wyprzedzał Porsinga, ale ten nie zostawił mu miejsca pod bandą i spadł na czwarte miejsce. Później bez powodzenia rywali atakował Cyfer.

Przerwa na kosmetykę toru. Po pierwszej serii na minimalnym prowadzeniu gospodarze.

W trakcie przerwy na murawie jeden z kibiców Polonii oświadczył się swojej wybrance. Kobieta powiedziała "tak".

Bieg 4 66.12 sek.
Polonia Piła13
4 : 2
11Stal Rzeszów
  • Paweł Staniszewski1
  • Mateusz Rząsad

Kościuch lepiej wyszedł ze startu, ale na pierwszym łuku wyprzedził go Lampart. Kościuch już na drugim wirażu odzyskał prowadzenie i wygrał z wielką przewagą.

Bieg 3 65.96 sek.
Polonia Piła9
3 : 3
9Stal Rzeszów
  • Nick Morris3

Morris od początku na pewnym prowadzeniu. Na drugim łuku Szczepaniak wyprzedził Szymko.

• Adrian Woźniak1

Staniszewski pewnie prowadził, ale od trzeciego okrążenia popełniał sporo błędów, raz nawet ratował się przed upadkiem i dzięki temu wyprzedził go Lampart.

Ostrzeżenie dla Staniszewskiego za stworzenie niebezpiecznej sytuacji.

Bieg 1 65.22 sek.
Polonia Piła3
3 : 3
3Stal Rzeszów
  • Nicklas Porsing3
  • Dawid LampartZastępstwo zawodnika za Josh Grajczonek0

Upadek Lamparta i Gapińskiego w pierwszym łupu. Najpierw upadł zawodnik gości, kilka metrów dalej "Gapa".

Lampart zanotował upadek, ponieważ było bardzo ciasno w łuku. Reprezentant Stali szybko wstał. Gapiński natomiast jechał bardzo szeroko i zaczepił o bandę. Nadal leży na torze.

Gapiński wstał i schodzi do parkingu.

Powtórka w pełnej obsadzie.

W powtórce Porsing najlepiej wyszedł spod taśmy. Najpierw Tarasienko, a później Gapiński próbowali go atakować, ale bez powodzenia. Lampart nie liczył się w walce.

Zaczynamy!

Zawodnicy wystartują według I zestawu startowego.

Zakończyła się prezentacja. Obecnie na trybunach około 3000 widzów.

Rozpoczęła się prezentacja zawodników.

Trwa ostatnia kosmetyka nawierzchni przed początkiem spotkania.

Zakończyła się próba toru.

Ze strony Polonii na tor wyjadą Tarasienko i Kościuch.

Rozpoczyna się próba toru. Ze strony gości na torze pojawili się Porsing i Morris.

W pierwszym pojedynku oby tych ekip w Rzeszowie lepsi byli pilanie, którzy wygrali 47:42. Najskuteczniejszym z rzeszowian był wtedy Dawid Lampart, zdobywca 13 punktów. Dla gości z Piły najwięcej "oczek" wywalczył Tomasz Gapiński (14).

Składy potwierdzone. Za Josha Grajczonka drużyna z Rzeszowa stosować będzie zastępstwo zawodnika. Wolne miejsca juniorskie w zestawieniu uzupełnili Mateusz Rząsza i Paweł Staniszewski. W Pile około 20 stopni Celsjusza, wieje lekki wiatr.