• Damian Dróżdż3
  • Eduard Krcmar1
  • David Bellego2
  • Mirosław Jabłoński0

Piękna jazda parą gospodarzy i pewne zwycięstwo! Krośnianie ratują meczowy remis!

• Wojciech Lisiecki1

Pewne zwycięstwo Nowaka. Na wyjściu z ostatniego łuku szeroko pojechał Stalkowski, zahaczył o bandę i zanotował bardzo groźnie wyglądający upadek. Na tor wyjechała karetka. Żużlowiec Startu na szczęście wstał o własnych siłach.

Czy Start utrzyma prowadzenie do końca meczu?

• Mirosław Jabłoński2

Para gości lepiej wystartowała i Dróżdż mimo ataków nie był w stanie nic zdziałać. Przed biegami nominowanymi Start jest bliżej zwycięstwa.

• Oskar Nocuń0

Nowak wypchnął na pierwszym łuku Fierleja i odniósł pewną wygraną. Nocuń dojechał do mety daleko za pozostałymi zawodnikami.

• Damian StalkowskiRezerwa zwykła za Adrian Gała1

Bellego i Lisiecki nie dali szans parze Startu. Gospodarze znowu wychodzą na prowadzenie.

• Ilja Czałow1

Niecodzienna sytuacja w Krośnie. KSM Krosno prowadził 5:1, ale na drugim łuku uślizg zanotował czwarty Kevin Fajfer. Zawodnik Startu wstał, kontynuował jazdę i... upadł na kolejnym łuku, a sędzia przerwał wyścig. Do Fajfera wyjechała karetka. W momencie przerwania wyścigu zawodnicy KSM byli już na trzecim okrążeniu. Kevin Fajfer wrócił do parku maszyn o własnych siłach. W powtórce kolejny dobry start Fierleja. Czałow przegrał z Jabłońskim o długość motocykla.

• Damian Dróżdż2

Wyścig przerwany. Tym razem uślizg na drugim łuku pierwszego okrążenia zaliczył Adrian Gała. Zawodnik Startu jechał drugi, a trzeci był Krcmar. Po tym zdarzeniu z czwartego miejsca na drugie przeszedł Dróżdż, a KSM prowadził 5:1. Gała jednak nie opuścił toru, a sędzia przerwał wyścig. Zawodnik Startu wykluczony z powtórki, a wracając do parku maszyn został wygwizdany przez publiczność. W powtórce gospodarze mieli już mniej szcześcia. Lisiecki źle rozegrał pierwszy łuk, przez co Krcmar wyszedł na prowadzenie. Dróżdż mimo ataków nie zdołał wyprzedzić Czecha.

David Bellego ustanowił nowy rekord krośnieńsku toru - 69,34.

• Marcin Nowak2

Upadek na wyjściu z pierwszego łuku drugiego okrążenia zantował czwarty Adrian Bialk. Zawodnicy mają problem z tym miejscem na torze. Po ostatnich opadach deszczu ta część toru wciąż wydaje się być przyczepna, co przy raczej twardej pozostałej części sprawia zawodnikom problem w jeździe. Adrian Bialk wstał o własnych siłach, ale jest wykluczony z powtórki. W momencie przerwania wyścigu Start prowadził 4:2. W powtórce Nowak na pierwszym łuku uporał się z Bellego, który wygrał start, ale na kolejnym łuku Francuz zrewanżował się i odzyskał pierwszą pozycję.

Damian Stalkowski otrzymał upomnienie od sędziego za utrudnianie startu do 7. biegu.

• Wojciech Lisieckiw

Na pierwszym łuku czwartego okrążenia upadek zanotował trzeci Lisiecki, a na nawierzchnię upadł jadący też za nim Stalkowski. Zawodnik Startu wrócił do parku maszyn, a do Lisieckiego wyjechała karetka. W momencie przerwania wyścigu prowadził Mirosław Jabłoński. Wojciech Lisiecki również wstał o własnych siłach. Zawodnik KSM jest wykluczony z biegu. Wyniki biegu zostały zaliczone.

• Oskar Nocuńw

Oskar Nocuń wykluczony za przekroczenie limitu 2 minut. David Bellego nie dał szans rywalom. Gała dojechał do mety daleko za Francuzem i Eduardem Krcmarem.

• Jonas Davidsson3

Atomowy start pary gości i bardzo pewne zwycięstwo. Defekt Fierleja na czwartej pozycji. Zawodnik KSM kontynuował jazdę i został zdublowany przez rywali.

• David Bellego1

Jabłoński wywiózł na pierwszym łuku Bellego i odniósł pewne zwycięstwo.

Bieg 3
KSM Krosno10
2 : 4
8Car Gwarant Start Gniezno
  • Mariusz Fierlejd
  • Ilja Czałow2

Bardzo pewne zwycięstwo Krcmara. Czałow na drugim okrążeniu wyprzedził Gałę. Fierlej po starcie sczepił się z Gałą i jechał na ostatnim miejscu. Na drugim łuku trzeciego okrążenia zanotował niegroźny uślizg, ale wstał i przez chwilę kontynuował jeszcze jazdę.

• Kevin Fajfer2

Pewne zwycięstwo Adriana Bialka. Damian Stalkowski zanotował upadek na ostatnim łuku, jadąc na drugim miejscu. Wcześniej Kevin Fajfer na wyjściu z drugiego łuku pierwszego okrążenia wyprzedził Oskara Nocunia.

Bieg 1
71.21 sek.
KSM Krosno4
4 : 2
2Car Gwarant Start Gniezno

Bardzo zacięty wyścig. Nowak do ostatnich metrów atakował Dróżdża, a Davidsson Lisieckiego.

Prezentacja dobiegła końca. Zawodnicy wracają do parku maszyn i niedługo wyjadą do I wyścigu.

Zawodnicy wyjeżdżają do prezentacji.

Na trybunach jest w tej chwili ok. 2000 osób.

Zawody będą rozgrywane według I zestawu startowego.

Na tor wyjechał ciągnik i polewaczka.

Próba toru dobiegła końca.

Gospodarzy na próbie toru reprezentują Damian Dróżdż i Mariusz Fierlej.

Rozpoczęła się próba toru. Ze strony gości wyjechali na nią Eduard Krcmar i Mirosław Jabłoński.

Na trybunach krośnieńskiego stadionu w tej chwili jest ok. 800 kibiców.

W drużynie z Krosna doszło do jednej zmiany. W miejsce poobijanego po meczu w Opolu Mariusza Puszakowskiego pojedzie Mariusz Fierlej.

Czy GTM Start Gniezno wygra trzeci mecz z rzędu?

W Krośnie utrzymuje się piękna pogoda.

Poprzednio KSM rywalizował na swoim torze ze Startem Gniezno 3 sierpnia 2008 roku. Po bardzo zaciętym spotkaniu Wilki wygrały 46:44. W ich szeregach punktowali: Richard Wolff - 7+1, Bartosz Kasprowiak - 10+2, Tomasz Łukaszewicz - 9, Martin Malek - 6+1, Jan Jaros - 4, Grzegorz Szyszka - 3+1, Michael Hadek - 7, Piotr Machnik - 0. W drużynie z Gniezna: Mirosław Jabłoński - 13, Kevin Woelbert - 9+2, Piotr Paluch - 11+1, Łukasz Loman - 0, Dawid Cieślewicz - 0, Maciej Fajfer - 1, Sławomir Musielak - 3, Linus Ekloef - 7+1.

W Krośnie od rana jest piękna, wiosenna pogoda. Mecz w związku z tym nie jest zagrożony.