• Oliver Berntzon3
  • Davis Kurmis1
  • Eduard Krcmar2
  • Maksim Bogdanowd
Maksim Bogdanow dobrze wystartował, ale błyskawicznie uporali się z nim obydwaj zawodnicy GTM Startu. Gnieźnianie wywalczyli drugie podwójne zwycięstwo z rzędu. W trakcie ostatniego okrążenia defekt zanotował Bogdanow, był wówczas czwarty.
  • Thomas Joergensen3
Atomowy start Thomasa Joergensena, do którego szybko dołączył Oliver Berntzon. Obcokrajowcy GTM Startu bez kłopotu zanotowali podwójny triumf.
  • Kjastas Puodżuks3
Goście wygrali start, obejmując podwójne prowadzenie. Marcin Nowak gonił Siergieja Łogaczowa, lecz bez efektu. Przerwa na prace torowe.
  • Eduard Krcmar3
Świetny start Eduarda Krcmara. Czech nie pozostawił złudzeń, notując pewne zwycięstwo. Damian Stalkowski nie włączył się w walkę o punktowane lokaty.

Wyścig przerwany. Na drugim łuku drugiego okrążenia ponownie upadł Damian Stalkowski. Zawodnik podniósł się z toru o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie.
  • Timo Lahti3
Po starcie Oleg Michaiłow był trzeci, ale już w połowie pierwszego okrążenia wyprzedził go Thomas Joergensen. Ponownie utworzyły się duże różnice pomiędzy zawodnikami.
  • Adrian Gała3
Gospodarze świetnie rozegrali pierwszy łuk, a następnie pewnie pomknęli po podwójne zwycięstwo. Spore różnice pomiędzy zawodnikami. Przerwa na kosmetykę toru.
  • Marcin Nowak0
Siergiej Łogaczow popisał się świetnym refleksem na starcie i pewnie zwyciężył. Timo Lahti usiłował minąć Mirosława Jabłońskiego, jednak ten nie popełniał błędów.
  • Jewgienij KostygowRezerwa zwykła za Maksim Bogdanow2
Oliver Berntzon dobrze zachował się na pierwszym łuku, co pozwoliło mu objąć prowadzenie. Zawodnika GTM Startu próbowali gonić rywale, ale bezowocnie. Wynik został zaliczony po trzech okrążeniach, bo... kierownik startu pomylił chorągiewki i przedwcześnie użył "szachownicy".
  • Jewgienij Kostygow0
Kjastas Puodżuks prowadził od startu do mety. Przerwa na równanie i roszenie toru.
Bieg 6
Car Gwarant Start Gniezno8
1 : 5
16Lokomotiv Daugavpils
  • Thomas Joergensen0
  • Damian Stalkowski1
Kolejny bieg bez historii. Pewne zwycięstwo gości z Łotwy.
Bieg 5
Car Gwarant Start Gniezno7
4 : 2
11Lokomotiv Daugavpils
  • Oliver BerntzonRezerwa zwykła za Eduard Krcmar1
Adrian Gała wygrał start i pewnie pomknął po zwycięstwo. Bieg bez historii. Oleg Michaiłow nie liczył się w walce o punkty.

Przerwa na kosmetykę toru. Na trybunach zasiadło około 250 kibiców.
Bieg 4
Car Gwarant Start Gniezno3
2 : 4
9Lokomotiv Daugavpils
  • Thomas Joergensen2
Thomas Joergensen popisał się kapitalnym refleksem na starcie. W pogoń za Duńczykiem momentalnie ruszył Kjastas Puodżuks. Pod koniec drugiego okrążenia zawodnik Lokomotivu przeprowadził skuteczny atak i objął prowadzenie, którego nie oddał do mety.
Bieg 3
Car Gwarant Start Gniezno1
1 : 5
5Lokomotiv Daugavpils
  • Eduard Krcmar1
  • Timo Lahti2
Goście świetnie rozegrali pierwszy łuk, dzięki czemu wysforowali się na podwójne prowadzenie. Wyścig bez większej historii. Eduard Krcmar starał się skracać dystans do rywali, lecz bezowocnie.
Bieg 1
Car Gwarant Start Gniezno4
4 : 2
2Lokomotiv Daugavpils
  • Marcin Nowak3
Maksim Bogdanow wygrał start, ale już na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził go Marcin Nowak. Łotysz do samego końca próbował przeprowadzić kontratak, jednak bezskutecznie.

15:58 - na torze pojawiają się uczestnicy pierwszego biegu.

15:45 - składy potwierdzone. Sparing zostanie rozegrany według pierwszego zestawu startowego. Próba toru dobiegła końca.

15:37 - żużlowcy obu ekip wciąż sprawdzają nawierzchnię. Aktualnie próbne okrążenia kręcą juniorzy GTM Startu Gniezno - Patryk Fajfer i Damian Stalkowski.

15:30 - w Gnieźnie jest ciepło i słonecznie. Zawody niezagrożone. Rozpoczęła się próba toru.
Nadchodzące biegi
Bieg 2
  • Patryk Fajfer3
  • Damian Stalkowskiu
  • Davis Kurmis2
Damian Stalkowski zanotował upadek na ostatniej lokacie. Bieg został przerwany, ale wyniki utrzymano. Pierwotnie poinformowano, że w wyścigu zwyciężył Davis Kurmis, ale ostatecznie triumf przyznano Patrykowi Fajferowi.