• Krzysztof Kasprzakd
  • Maciej Janowski3
  • Martin Vaculik1
  • Tai Woffinden2

Defekt Kasprzaka na starcie. Od początku na prowadzeniu Janowski, na dystansie Woffinden wyprzedził Vaculika i goście kończą mecz podwójnym zwycięstwem.

• Bartosz Zmarzlik3

Milik bardzo dobrze wystartował i nie dał się założyć Woźniakowi, ale po zewnętrznej napędzał się Zmarzlik, który zdołał uporać się z Czechem. Z tyłu natomiast walczyli Woźniak i Fricke i z tego pojedynku także lepszy był zawodnik Stali.

Gorzowianie cieszą się z wygranej!

Przerwa na kosmetykę toru. Przed biegami nominowanymi gorzowianie prowadzą 41:37.

• Max Fricke2

Kasprzak najszybciej spod taśmy i jechał na pewnym prowadzeniu od początku. Woźniak na wyjściu z łuku popełnił błąd, który wykorzystał Fricke.

Regulaminowa przerwa dla Drabika, który jedzie bieg po biegu.

• Martin Vaculik3

Vaculik napędzał się po zewnętrznej i na wyjściu z pierwszego łuku wyjechał na prowadzeniu. Od razu w pogoń za nim rzucili się Drabik i Woffinden. Słowak jednak nie dał się dogonić.

Sparta jest już pewna punktu bonusowego.

• Bartosz Zmarzlik2

Drabik za Dróżdża, Karczmarz za Walaska. Obie zmiany jako rezerwy zwykłe.

Wrocławianie najszybciej ruszyli spod taśmy i od początku byli na podwójnym prowadzeniu. Zmarzlik rzucił się w pogoń za Drabikiem i wyprzedził rywala na początku trzeciego okrążenia. Do końca o punkt walczył Karczmarz z Drabikiem.

Przerwa na kosmetykę toru. Ponownie na minimalnym prowadzeniu gospodarze (31:29), którzy mają coraz mniejsze szanse na punkt bonusowy. Obecnie Sparta w dwumeczu prowadzi różnicą 16 punktów.

Bieg 10
59.52 sek.
truly.work Stal Gorzów31
4 : 2
29Betard Sparta Wrocław
  • Przemysław Liszkaw

Gorzowianie bardzo dobrze wyjechali spod taśmy, na wyjściu z pierwszego łuku byli już na podwójnym prowadzeniu. Za ich plecami blisko jechał Przemysław Liszka, który na wyjściu z pierwszego łuku trzeciego okrążenia walczył z Woźniakiem o drugie miejsce. Juniora gości pociągnęło, tym samym podciął motocykl rywala i Woźniak upadł na tor na prostej przeciwległej.

Liszka wykluczony z powtórki. Dodatkowo junior gości otrzymał żółtą kartkę.

Woźniak wstał o własnych siłach i schodzi do parkingu.

Woźniak zdolny do dalszej jazdy.

W powtórce gorzowianie dobrze wyjechali ze startu, ale szybko rozdzielił ich Fricke.

• Krzysztof Kasprzak2

Milik najlepiej spod taśmy, Janowski założył Walaska i goście byli bliscy podwójnego prowadzenia. Na wyjściu z pierwszego łuku zawodników Sparty rozdzielił jednak Kasprzak, który do końca próbował ścigać Milika.

• Rafał Karczmarzw

Drabik w miejsce Dróżdża jako rezerwa zwykła.

Zmarzlik szybko wyjechał spod taśmy i żaden z rywali nie zdołał go dogonić na dojeździe do pierwszego łuku. Za Zmarzlikiem w pogoń rzucili się obaj zawodnicy Sparty, którzy w pewnym momencie zaczęli sobie przeszkadzać, a zawodnik Stali zaczął powiększać przewagę.

Sędzia kilka minut analizował powtórki biegu, po którym zdecydował się wykluczyć Karczmarza za przekroczenie wewnętrznej linii.

Na Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wlkp. zawitało dziś 12 058 widzów.

Przerwa na kosmetykę toru. W drugiej serii goście odrobili cztery punkty, przez co Sparta traci już tylko dwa "oczka". W dwumeczu 16 punktów przewagi drużyny z Wrocławia.

Bieg 7
59.71 sek.
truly.work Stal Gorzów22
3 : 3
20Betard Sparta Wrocław
  • Maksym Drabik1

Kasprzak wykorzystał pierwsze pole i nie dał się założyć rywalom. Po zewnętrznej próbował się napędzać Drabik, którego blokował Walasek. Na prostej przeciwległej przed Walaska wjechał jeszcze Fricke, czym zablokował rywali. Po błędzie Walaska, Drabik awansował na trzecie miejsce.

Max Fricke otrzymał ostrzeżenie po biegu.

• Bartosz Zmarzlik1

Zmarzlik nie najlepiej ze startu, niemal od razu podniosło jego motocykl. Od początku na prowadzeniu Janowski, po chwili dojechał do niego Milik i goście jechali na podwójnym prowadzeniu. Zmarzlik jednak walczył do samego końca, ostatecznie bez powodzenia. Janowski na ostatniej prostej bardzo dobrze zablokował Zmarzlika, dzięki czemu Sparta dowiozła podwójne prowadzenie.

Drabik za Dróżdża jako taktyczna.

Bieg przerwany, nierówny start. Sędzia po obejrzeniu stwierdził, że żaden z zawodników nie zasłużył na ostrzeżenie. Powtórka w komplecie.

W powtórce gorzowianie zdecydowanie lepiej ze startu. Prowadzenie po pierwszym łuku utrzymał Woźniak. Woffinden jednak na drugim okrążeniu wyprzedził Woźniaka. Na końcu stawki był Drabik, który w pierwszym podejściu wyszedł najlepiej spod taśmy.

Przerwa na kosmetykę toru. Po pierwszej serii gospodarze prowadzą 15:9, a w dwumeczu jest 51:63.

• Przemysław Liszka0

Zmarzlik z czwartego pola założył wszystkich i szybko odjechał od pozostałych rywali. Fricke jechał przy krawężniku, ale na wyjściu z pierwszego łuku go pociągnęło, a wykorzystał to Karczmarz.