Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Koniec! Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Orła Łódź 31:17 w spotkaniu 8. rundy Nice 1.LŻ. Mecz został przerwany po ośmiu biegach z powodu ulewy i burzy. Wynik zostaje zaliczony. Wybrzeże dopisuje sobie do tabeli 3 punkty.

Sędzia Bryła na torze, ale mamy burzę i deszcz. Szanse na wznowienie zawodów są bliskie zeru.

• Denis Zieliński1

Rezerwa taktyczna: Okoniewski za Kiełbasę.

Problemy z elektryką na stanowisku sędziowskim. Czekamy na wznowienie zawodów. Zawodnicy cofnięci ze startu.

Upadek Huckenbecka na drugim łuku drugiego okrążenia. Wyścig przerwany. Niemiec upadł groźnie i z własnej winy. To prosty, poważny błąd Huckenbecka.

Wyjeżdża karetka do zawodnika Orła. Huckenbeck wstał z toru i idzie do parkingu o własnych siłach.

Grzmi nad stadionem i coraz mocniej wieje. Włączono oświetlenie.

Zadecydował start. Po tym biegu wiemy jedno - ten mecz zostanie zaliczony. Pada coraz mocniej, wygląda na to, że spotkanie może zostać przerwane.

Zawodnicy wracają na tor. Walka z czasem w Gdańsku. Co wydarzy się teraz?

Ciekawe sceny w Gdańsku. Lada moment może uderzyć ściana deszczu, a po torze śmiga polewaczka...

Przerwa. Sędzia zarządził kosmetykę nawierzchni.

Bez równania decyzją sędziego Bryły. Są duże obawy o deszcz. Coraz ciemniej nad stadionem Wybrzeża.

• Kim Nilsson3

Nilssonowi nie udało się to, co przed chwilą Okoniewskiemu. Jeleniewski obronił pierwsze miejsce, lecz Szwed nie odpuścił, widać było, że jest piekielnie szybki i na drugim łuku drugiego okrążenia wyprzedził lublinianina. Świetna jazda Nilssona w debiucie.

• Rohan Tungate1

Bardzo dobra akcja Okoniewskiego na prostej przeciwległej. Polak minął na dużej prędkości Thorssella, Tungate dojechał trzeci i Orzeł wreszcie wygrał drużynowo bieg. Żupiński na drugim łuku pierwszego kółka upadł, ale pozbierał się z toru i jechał dalej. Na trzecim okrążeniu zrezygnował jednak z dalszej jazdy.

• Krystian Pieszczek1

Gomólski z drugim pewnym zwycięstwem. Powalczył na pierwszym łuku Pieszczek, który zaskoczył Huckenbecka, ale popełnił błąd w tym samym miejscu drugiego okrążenia i Niemiec skorzystał z prezentu, mijając wychowanka Wybrzeża. Kiełbasa znów daleko z tyłu.

Zachmurzyło się w pobliżu stadionu. Z niepokojem możemy zacząć spogladać w niebo nad Gdańskiem.

Czy para Pieszczek - Gomólski wygra podwójnie wyścig 5.?

• Piotr PióroRezerwa taktyczna za Dawid Wawrzyniak0

Rezerwa taktyczna: Pióro za Wawrzyniaka.

Długo czekał z przerwaniem wyścigu sędzia Bryła. Zrobił to dopiero na wjeździe drugi łuk i maszyny nie opanował Pióro (nic mu się nie stało). Powodem był nierówny start. Ruszał się Zieliński i dla niego ostrzeżenie.

Świetny moment startowy Thorssella, którego dość nieoczekiwanie postraszył na prostej przeciwległej Pióro. Junior był bliski minięcia Szweda, ale na drugim łuku niegroźnie upadł z własnej winy. Zdołał pozbierać się z toru i bieg nie został przerwany. Do mety dojechał daleko za pozostałymi, otrzymując brawa.

• Rohan Tungated

Wyścig przerwany. Upadek Pieszczka i Gomólskiego na pierwszym wirażu po starcie.

Pieszczek sczepił się motocyklem z Okoniewskim, stracił płynność jazdy i spotkał się z Gomólskim, co spowodowało upadek.

Pieszczek wstał z toru o własnych siłach przy oklaskach publiczności. Gomólski po chwili również. Wygląda na to, że skończyło się na strachu, choć Gomólski delikatnie utyka. Obaj wracają do parku maszyn o własnych siłach.

Trwa naprawa bandy. Powtórka odbędzie się w pełnym składzie.

W niej świetny start pary gospodarzy. Gomólski wykorzystał ewidentnie korzystne pole czwarte, Pieszczek usadownił się tuż za nim i Okoniewski był bez szans. Tungate już na drugim okrążeniu zjechał z toru. Defekt sprzętu.

• Karol Żupiński3

Pewna wygrana pary gospodarzy. Żupiński skopiował niemal wyczyn Huckenbecka, świetnie startujac spod bandy i uciekając wszystkim na kolejnych okrążeniach. Pióro trzymał się blisko Zielińskiego, starał się atakować, ale bezskutecznie. Wawrzyniakowi zdefektowała maszyna, tj. złapał panę w tylnym kole.