• Jaimon Lidsey3
  • Andreas Lyager1
  • Szymon Szlauderbachu
  • Tomas H. Jonasson2

Szlauderbach zaliczył upadek jadąc na 4. miejscu. Zawodnik gości został wykluczony z powtórki.

Zawodnik wstał o własnych siłach.

Dobre widowisko na zakończenie spotkania. Lidsey i Jonasson stoczyli świetny bój o zwycięstwo. Mijali się przez cały wyścig, ale ostatecznie sprytniejszy okazał się Australijczyk.

• Damian Baliński1

Ciekawy wyścig. Na starcie zaspał Jeppesen, jednak nie miał zamiaru odpuszczać rywalom. Najpierw szybko minął kolegę z drużyny, na kolejnym okrążeniu uporał się z Balińskim, a na samym końcu jeszcze atakował Lidsey'a.

Czy "zdobycz" punktowa Keynana Rewa jest zaskoczeniem?

Przerwa na kosmetykę. Traktor okazał się zdolny do dalszej jazdy i wyjechał na równanie.

• Andreas Lyager3

Niesamowity bieg w wykonaniu Lyagera! Duńczyk wraz z swoim partnerem drużyny zaspali na starcie i przez pierwsze dwa okrążenia goście byli na podwójnym prowadzeniu. Jednak wtedy całe swoje umiejętności pokazał młody Duńczyk. W 1,5 okrążenia minął dwóch rywali i pewnie wygrał wyścig.

• Szymon Szlauderbach3

Bieg przerwany. Na torze leży Szymon Szlauderbach. Sędzia ogląda powtórkę zdarzenia z udziałem Patryka Dolnego i zawodnika gości.

Szlauderbach szybko wstał o własnych siłach.

Sędzia oglądał powtórkę niemal 10 minut i podjął decyzję, że wykluczony zostaje Patryk Dolny.

Na 2. łuku pierwszego okrążenia Pawlak z łatwością minął Staniszewskiego.

Komunikat z parku maszyn. Paweł Staniszewski jest mocno poobijany i w przerwach pomiędzy swoimi wyścigami korzysta z pomocy medycznej. Junior skarży się głównie na ból żeber.

Czy Unia Kolejarz zdobędzie 35. punktów?

Przerwa na kosmetykę toru. Jednak tym razem na tor wyjeżdża tylko polewaczka.

• Tomas H. Jonasson3

Walka pomiędzy Jeppesenem a Pawlakiem o 2. miejsce. Lepszy jednak okazał się Duńczyk.

• Damian Baliński3

Chyba najlepszy wyścig dzisiejszego dnia. Najpierw na początku drugiego okrążenia Baliński sprytnie mija Dolnego, a następnie Pludra poradził sobie z wyprzedzeniem Bobera.

Traktorowi udało się wyjechać z bandy. Ciągnik opuszczał tor przy aplauzie 4000 kibiców.

Banda już naprawiona.

Nieprawdopodobne! Podczas równania toru kierowca traktora nie wyrobił łuku i uderzył w bandę. Zniszczona została dmuchana kontrukcja mamy przerwę w zawodach.

• Damian BalińskiRezerwa taktyczna za Keynan Rew0

Przez chwilę wydawało się, że rezerwa taktyczna została idealnie rozegrana przez gości. Po starcie zawodnicu Unii Kolejarza byli na podwójnym prowadzeniu, ale na 2. łuku pierwszego okrążenia Balińskiego minął Jeppesen, a na ostatnim okrążeniu Balińskiemu punkty zabrał Lyager. Dodatkowo na koniec Balińskiemu zdefektował motocykl, ale dał radę dojechać do mety.

Co przyniesie rezerwa taktyczna w Unii Kolejarzu?

• Piotr Gryszpiński0

Arkadiusz Pawlak prowadził w stawce po wyjściu z 1. łuku, ale już w końcówce pierwszego okrążenia łatwo dał się ograć Tomasowi H. Jonassonowi.

Bieg 7
67.19 sek.
Polonia Piła27
3 : 3
15Stainer Unia Kolejarz Rawicz
  • Kacper Pludra0

Damian Baliński pokazał w tym biegu całe swoje doświadczenie. Zawodnik Unii Kolejarza najlepiej wyszedł ze startu i potem, pomimo że był wolniejszy od gospodarzy to sprytnie "kasował" ataki rywali. Pludra nie liczył się w stawce.

• Keynan Rew0

Bieg przerwany. Staniszewski leży po tym jak ostro potraktował go Lidsey.

Medycy są na torze. Bieg zostanie powtórzony w 4-osobowym składzie, o ile zdolny do jazdy będzie Staniszewski.

Staniszewski zszedł z toru o własnych siłach. Czekamy na decyzję czy będzie zdolny jechać w powtórce.

Staniszewski jest zdolny do dalszej jazdy. Powtórka w pełnym składzie.

Cyrku ciąg dalszy. Maszyna startowa znów poszła nierówno, przez co Staniszewski zaliczył salto na starcie po tym jak zahaczył o taśmę. Zdenerwowany junior rzucał swoimi goglami po torze.

Powtórka w 4-osobowym składzie.

Powtórka biegu już bez większej historii. Jonasson pewnie prowadził od startu. Drugi przyjechał Lidsey, którego przez cały bieg naciskał Staniszewski.

• Patryk Dolny3

Bieg przerwany. Zawodnicy wyszli nierówno ze startu. Ostrzeżenie dostał Arkadiusz Pawlak.

Kolejny absurdalny bieg dzisiejszego dnia. Maszyna startowa nierówno wypuściła taśmę startową, w związku z czym Oskar Bober nawet nie wystartował, bo był przekonany, że sędzia przerwie bieg. Sędzia jednak puścił wyścig i Bober tylko zjechał z toru.

Po wyścigu gospodarze dzwonili do sędziego, aby im wytłumaczył swoją decyzję.

Sędzia jeszcze raz ogląda powtórkę biegu, ponieważ został zgłoszony protest Polonii Piła.

Po zapoznaniu się z materiałem video sędzia nie zarządził powtórki biegu i utrzymał wynik.