Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Koniec. Mecz walki na Podkarpaciu. Wilki Krosno po wygranej 5:1 w ostatnim biegu pary Karpow - Porsing minimalnie lepsze od Euro Finannce Polonii Piła - 46:42. Bonus zgarnęli goście.

• Oskar Bober0

Zdecydowanie lepszy start pary Wilków, która nie zawiodła kibiców i zapewniła wygraną swojej drużynie.

• Nick Skorja0

Duże emocje przy Legionów. Mazur wygrał start i uciekł do przodu. Jeppesen nie dawał jednak za wygraną i do samej mety atakował Polaka. Walczył dzielnie też Skorja, jednak Słoweniec nie zdołał minąć Jonassona.

Emocje w Krośnie. Kto wygra to spotkanie?

• Tomas H. Jonasson2

Bardzo ważna wygrana gości! Jeppesen i Jonasson szybcy na starcie, szybcy na dystansie i Porsing ze Skorją nie zdołali nic zdziałać na dystansie. Polonia doprowadza do remisu i pieczętuje zdobycie bonusu za ten dwumecz.

Jeppesen wygrał pierwszy bieg w tym sezonie 2. Ligi Żużlowej.

Ostrzeżenia dla dwóch Duńczyków za utrudnianie procedury startowej.

Wynik dwumeczu: 87:72 dla Euro Finannce Polonii.

• Lars Skupień2

Bardzo dobrze wyruszył spod taśmy Świdnicki, jednak napędził się Lyager na prostej przeciwległej i objął prowadzenie. Świdnickiego wyprzedził po chwili Skupień. Następnie stawka się rozjechała.

Rezerwa zwykła: Gryszpiński za Dolnego.

Znakomity start i bezbłędna jazda Bobera. Karpow i Mazur nie zdołali "złapać" żużlowca drużyny z Piły.

Tymczasem na prostej przeciwległej awarii uległ jeden z ciągników. Na szczęście po kilku próbach, odpalił i ruszył w trasę:

Czy Wilki dowiozą wygraną do samego końca?

• Nick Skorja3

Niezły moment startowy Skupienia, podobnie Skorja, ale zaczął ich atakować Jonasson. Szwed nie zdołał jednak minąć Skupienia, po szerokiej wybrał się Skorja i Wilki prowadziły 5:1. Na trzecim okrążeniu Skupień popełnił jednak błąd i Jonasson z tego skorzystał.

• Nicklas Porsing3

W końcu świetnie ze startu gospodarze, którzy objęli natychmiast prowadzenie 5:1. Mazura od razu jednak zaczął atakować Bober, lecz błędy lublinianina sprawiły, że Mazur uciekł mu bezpowrotnie i Wilki wychodzą na prowadzenie po raz pierwszy w tym spotkaniu.

Rezerwa zwykła: Bartoch za Dolnego.

Ładna walka Karpowa i Lyagera na pierwszym kółku. Duńczyk zdołał pokonać niepokonanego dotąd Ukraińca, a udała się też rezerwa pilan, bo Bartoch bez kłopotów wygrał z Zielińskim. Świetne jedzie dziś Lyager.

Kibiców w Krośnie pozdrowił jeżdżący jako "gość" w miejscowym zespole Patryk Rolnicki, który leczy ciężką kontuzję.

• Nikodem Bartochw

Po raz kolejny wyścig przerwany. Pod taśmą delikatnie ruszał się Mazur, ale decyzja sędziego co najmniej dziwna i nie z uwagi na przerwanie, bo to wydaje się uzasadnione, tylko przez fakt, że bieg został przerwany prawie po przejechaniu całego okrążenia. Gwizdy w Krośnie, wściekły kierownik startu.

Mazur z ostrzeżeniem.

Kolejny raz przerwany bieg. Upadek Bartocha na pierwszym wirażu.

Czekamy na decyzję sędziego. A jednak. Sędzia wykluczył z powtorki Bartocha. Ten jednak... wyjechał do powtórki. Po geście kierownika startu, zjechał oczywiście do parku maszyn.

Niesamowite. Po raz trzeci został przerwany ten wyścig. Jonasson atakował Porsinga na drugim wirażu pierwszego okrążenia. Duńczyk upadł na tor. Obaj walczyli o pierwsze misjce.

Porsing zmierza do parkingu. Ostatecznie Jonasson został wykluczony. Sędzia długo analizował powtórki.

Ostatecznie 5:0 dla gospodarzy.

Czy sędzia podjął słuszną decyzję, wykluczając Jonassona?

• Mateusz Świdnicki0

Nierówny start. Ruszał się Karpow, który otrzymuje ostrzeżenie od sędziego Bryły.

Karpow ryzykował, ale wystartował idealnie w drugiej odsłonie i pomknął do mety po zwycięstwo, drugie w tym meczu. Za nim para Polonii.

• Patryk Dolnyw

Na początku trzeciego okrążenia maszyny nie opanował Skorja. Bieg przerwany.

Słoweniec atakował Lyagera, ale pojechał zdecydowanie za szeroko i uderzył w bandę. Skorja wstał o własnych siłach i wygląda na to, że będzie zdolny do dalszej jazdy. Prowadził Skupień, który na końcu pierwszego okrążenia atakiem przy bandzie minął Lyagera. Wilki mają więc czego żałować.

Skorja został wykluczony i w powtórce nie wystąpi, podobnie jak Dolny, który na drugim kółku zjechał z toru, będąc ostatnim.

Lyager lepszy ze startu i pewny na trasie. Skupień nie powtórzył manewrów z poprzedniej odsłony i musi uznać wyższość duńskiego rywala.

Czy Euro Finannce Polonia utrzyma prowadzenie po II serii?

Wynik dwumeczu: 68:45 dla Euro Finannce Polonii.

Bieg 4
69.5 sek.
Wilki Krosno10
4 : 2
14Euro Finannce Polonia Piła
  • Mateusz ŚwidnickiRezerwa taktyczna za Patryk Zieliński1

Rezerwa taktyczna: Świdnicki za Zielińskiego.

Karpow w ostatniej chwili zdążył na start.

Ukraińcowi to nie przeszkodziło, bo po bardzo dobrym wyjeździe spod taśmy, umiejętnie szybko przejechał przez pierwszy wiraż i wyskoczył przed Jonassona. Wilki odrobiły dwa punkty.

• Nick Skorja1

Świetny start Bobera, na prostej przeciwległej dołączył do niego Jeppesen i Polonia wyjechała na 5:1. Skorja tylko przez jedno okrążenie straszył Jeppesena, na początku drugiego wyniósł się zbyt szeroko i stracił do Duńczyka bardzo dużo metrów. Skupień daleko z tyłu.

• Piotr Gryszpiński1

Wyścig przerwany. Wyglądało to na nierówny start ze strony Zielińskiego. Jeździec Wilków z ostrzeżeniem.

Świetny moment startowy Bartocha, niezły Gryszpińskiego, ale drugiego z juniorów szybko minął Świdnicki. Na torze nie działo się nic ciekawego.

Bieg 1
70.38 sek.
Wilki Krosno3
3 : 3
3Euro Finannce Polonia Piła

Wyścig przerwany. Na początku drugiego okrążenia, na pierwszym łuku, upadł Dolny, który nie opanował motocykla.

Po starcie Lyager wypchnął na zewnętrzną Porsinga, zrobił miejsce Dolnemu, który wyjechał na drugie miejsce, ale na drugim łuku drugi był już Porsing, zaczął Dolnego atakować też Mazur i zawodnik Polonii wyniósł się zbyt szeroko, zahaczył o dmuchaną bandę i się przewrócił.

Karetka na torze, jednak na szczęście Dolny idzie sam do parkingu. Wychowanek pilskiego klubu został wykluczony z powtórki tego biegu.

Zniszczeniu uległa banda, która musi zostać teraz naprawiona.

Dolny zdolny do dalszej jazdy.

W drugiej odsłonie Lyager znów szybszy na dojeździe od Porsinga. Zawodnik Polonii pewnie wygrał z parą gospodarzy, choć Mazur był dość szybki.

Czas na rewanż. Zawodnicy wyjechali na tor.

Mamy opóźnienie w Krośnie. Zakończyła się prezentacja, wkrótce początek zawodów pomiędzy Wilkami a Polonią.

Wylosowano I zestaw startowy.

Na trybunach około 3 000 widzów. Rozpoczyna się prezentacja.

Jakim rozstrzygnięciem zakończy się to spotkanie?

Zadowalająca frekwencja w Krośnie, trwa roszenie nawierzchni, czekamy na prezentację.

Koniec próby toru, na której Jonasson odpuścił drugi wyjazd. Wkrótce prezentacja zawodników.

Początek próby toru. Ze strony Polonii wyjechali na nią Oskar Bober i Tomas H. Jonasson. Wilki są reprezentowane przez duet: Nick Skorja - Lars Skupień.

Na stadionie przy Legionów już około 2 000 widzów. Trwa oczekiwanie na próbę toru.

Czy Wilki Krosno wygrają dziś za trzy punkty?

W dzisiejszych zawodach nie wystartuje Paweł Hlib. Długowłosy i długobrody zawodnik jest dziś obecny z zespołem w parku maszyn. Do składu krośnian powrócił w jego miejsce Lars Skupień.

Zmiana, spodziewana, w ekipie gości. Z numerem 4. w miejsce Sindy Weber, wystartuje Jonas Jeppesen.

Skład Wilków uzupełnił pod numerem 14. Mateusz Świdnicki. Obie drużyny są teraz na obchodzie toru.

W Krośnie bardzo ciepło, około 25 stopni Celsjusza.

W pierwszym meczu oby drużyn, który odbył się tydzień temu w Pile, Euro Finannce pokonała Wilki Krosno 54:35.