Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

Billy Hamill - to bohater szóstego odcinka serii materiałów wideo, które przygotowała PGE Ekstraliga. Po Nielsenie, Loramie, Rickardssonie, Adamsie i Crumpie kolejną sylwetką żużlowego wojownika, zawodnika, który na stałe wpisał się do historii żużla, przedstawioną przez Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka i Macieja Janowskiego, jest popularny "Bullet". Do Polski trafił w 1992 roku i znalazł się w zespole z Rybnika, ale na krótko. Potem ścigał się przez dwa sezony w Gorzowie, lecz najbardziej kojarzono go z Grudziądzem, gdzie spędził sześć sezonów. W 1996 roku został Indywidualnym Mistrzem Świata. W 2008 zakończył sportową karierę z powodu kontuzji, ale w 2012 roku wystartował jeszcze w ekipie USA podczas Drużynowego Pucharu Świata rozegranego w Bydgoszczy.

 Speedway.TV
Speedway.TV
na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś
  W 1998r podczas GP w Bydgoszczy Billy Hamill doznaje poważnego urazu kręgosłupa, miewiadoma czy IMŚ z 96r wróci na tor. Wraca! a jednak pech znów dopada go w Swindon w sezonie 2005 pęka
  Czytaj całość
  łańcuch wtem uderza w niego Jonas Davidsson.Rechabilitacja przeszła pomyślnie.Jako młody chłopak trafia do brytyjskiego Cradley Heath.Jak dobrze Patryk zauważył wyróżniał się jak na tamte czasy nietypowym disainem motocykla.
  • jotefiks Zgłoś
   Też ma swoje za uszami, parę wałków polskim klubom zrobił.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL